Okładka wydania

Coaching Zdrowia. Twoje Życie W Twoich Rękach

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Coaching Zdrowia. Twoje Życie W Twoich Rękach | Autor: Monika Zubrzycka NowakKatarzyna Rybczyńska

Wybierz opinię:

Sonrisa

Zdrowie jest uważane przez wielu ludzi za jedną z najważniejszych wartości w naszym życiu. Bardzo często można usłyszeć, że o zdrowie trzeba dbać, gdyż jest jedną z tych rzeczy, których kupić się nie da. Pewnie z tego powodu w ostatnim czasie tak wiele uwagi poświęca się kwestiom szeroko związanym ze zdrowiem i coraz więcej ludzi zaczyna świadomie interesować się tym, jaki wpływ na ich zdrowie i samopoczucie mają codzienne nawyki, tryb życia a nawet emocje. Z tego też powodu z pewnością powstała dziedzina, która nazywa się coachingiem zdrowia.

 

Myli się jednak ten, kto uważa, że coaching zdrowia to pewien zbiór gotowych rozwiązań, które pozwolą cieszyć się długo dobrą kondycją fizyczną. Lektura książki „Coaching zdrowia” stworzonej przez Monikę Zubrzycką-Nowak i Katarzynę Rybaczyńską pomaga zrozumieć, nie tylko na czym polega coaching zdrowia, ale też jak bardzo samo zdrowie powiązane jest z naszą codziennością, bardzo szeroko rozumianą.

 

Ta niewielka, bo licząca zaledwie nieco ponad sto pięćdziesiąt stron publikacja zawiera informacje będące prawdziwa kwintesencją. Tutaj nie ma miejsca na zbyt dużo niepotrzebnych słów, są za to konkrety, przekazane jednak w sposób zrozumiały i na tyle ciekawy, że książkę czyta się bardzo dobrze. W przypadku tego typu poradnika jest to szczególnie ważne, bo tylko w ten sposób można osiągnąć zamierzony efekt – zachęcenie czytelnika jeśli nie do zmiany przynajmniej niektórych aspektów swojego życia to przynajmniej do bardziej świadomego przyjrzenia się im.

 

Obie autorki są doświadczonymi coachami na swoim koncie maja wieloletnią praktykę w pracy z ludźmi, ale też doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla innych coachów. Swoją wiedza i umiejętnościami dzielą się na łamach różnych publikacji. Pozycja „Coaching zdrowia” jest kolejną, stworzoną z myślą o wszystkich, którzy chcieliby zmienić swoje życie, odnaleźć w nim radość i spokój, przy jednoczesnym skoncentrowaniu się na własnym zdrowiu.

 

Głównym założeniem tej książki jest to, że kwestii związanych z dbaniem o zdrowie nie należy rozważać jedynie w czysto fizycznym aspekcie. Co prawda autorki mówią o tym, iż sfera fizyczna ma tu ogromne znaczenie, jednak jest tylko jedną z czterech, które odgrywają w naszym życiu ważną rolę. Takie holistyczne podejście nie jest już nowe, jednak niewątpliwie jest koncepcją wartą uwagi. Tym bardziej, że sposób, w jaki autorki o nim mówią jest bardzo przekonujący. Obok wspomnianej już wcześniej sfery fizycznej, autorki rozważają problematykę zdrowia także z poziomu sfery emocjonalnej, intelektualnej oraz duchowej. Z zawartych w książce „Coaching zdrowia” informacji wynika, iż wszystkie te sfery są równie ważne.

 

Tytuł może być tutaj mylący. Czytając tę książkę nie tyle dowiemy się, jak uniknąć wielu chorób lub też jak z nimi walczyć, ale poznamy skuteczne sposoby na odnalezienie radości życia i wprowadzeniu takich zmian, które pozytywnie odbiją się właśnie na zdrowiu. Lektura tej publikacji to przede wszystkim potężna dawka motywacji, inspiracji do podjęcia odpowiednich działań, które pomogą uporządkować różne, wzajemnie na siebie oddziałujące i w rezultacie także mające odzwierciedlenie w naszym zdrowiu i samopoczuciu sfery życia. Jestem przekonana, że lektura tej książki pomoże zmienić własne podejście do kwestii dla naszego życia kluczowych i pozwoli odnaleźć spokój i radość każdemu, kto zdecyduje się zaufać autorkom.

 

Polecam tę niewielką książeczkę, ponieważ uważam, że to naprawdę wartościowa lektura. Myślę też, że gdyby każdy z nas zastosował się do zawartych w niej treści, świat byłby dużo lepszy, bo pełen ludzi bardziej szczęśliwych i bardziej świadomych siebie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial