Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Cuda Różańcowe

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Cuda Różańcowe | Autor: Aleksandra Polewska

Wybierz opinię:

Elzbietan20

Książka posiada twardą oprawę, jest formatu a4, na okładce widnieją ładne, złocone litery, strony są wykonane ze śliskiego, grubszego papieru. Publikacja zawiera wiele reprodukcji malarskich jak również dużo zdjęć, praktycznie na każdej stronie znajduje się zdjęcie lub obraz.

 

Autorka – Aleksandra Polewska opisuje w niej 21 miast, miasteczek, osad, wiosek w których wydarzyły się cuda różańcowe. Książka podzielona jest na 6 rozdziałów, cuda opisywane są w kolejności chronologicznej.

 

W pierwszym rozdziale opisane są cuda znane chyba wszystkim katolikom – objawienie anioła Maryi w Nazarecie czy spotkanie Maryi i brzemiennej Elżbiety w Ain Karem. Te historie biblijne są często przywoływane, dlatego też nie było zaskoczenia, co do ich miejsca w niniejszej publikacji. Kolejnym cud różańcowy miał miejsce w Tuluzie za sprawą Pawła z Teb, który zbiegł na pustynię i spędził tam wiele lat, przez co dał podwaliny do stworzenia zjawiska pustelnictwa i modlitwy kontemplacyjnej, Paweł był też pionierem w odmawianiu różańca – jeszcze wtedy nie w takiej formie, w jakiej znany jest dzisiaj, ale za pomocą kamyczków. Ostatnim miejscem cudu różańcowego było Zwolle i widzenie Maryi przez Alana de Rupe, a także otrzymanie pierścienia. Tutaj Maryja złożyła 15 obietnic dla osób wiernie odmawiających różaniec.

 

W drugim rozdziale opisane są cuda różańcowe z islamem w tle – mamy tu Lepanto i powstanie Świętej Ligi i bitwę morską z Turkami. Pokonanie Turków w bitwie morskiej dzięki wstawiennictwu Matki Bożej jest pierwszym udokumentowanym cudem różańcowym. Kolejny cud miał miejsce pod Chocimiem – zwycięstwo małej polskiej armii nad Turkami i korzystne warunki pokojowe były dziełem Maryi, która objawiała się wtedy nie jeden raz. Następny cud miał miejsce pod Wiedniem, tutaj nasz król pokonał Turków, a zwycięstwa tego nie przypisywał sobie, lecz Bogu dzięki wstawiennictwu Maryi, którą wiernie czcił.

 

Kolejny rozdział książki skupia się na cudzie różańcowym, który miał miejsce podczas Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Mamy tutaj Alzację i proboszcza małej wioski, który musi ukryć Hostię przed rewolucjonistami, z pomocą przychodzi mu jedna z gospodyń, która ukrywa Najświętszy Sakrament w ogrodzie z fasolą. Po ustaniu niebezpieczeństwa proboszcz zabiera Hostię do kościoła, a gospodyni zauważa, że biała fasola, którą posadziła ma na każdym ziarnku brązowy znaczek, przypominający Hostię. Ziarna tej fasoli do dziś można spotkać i posadzić, wykonuje się z nich także różańce.

 

W IV rozdziale opisane są cuda różańcowe z komunizmem w tle. Znajduje się tu chyba najbardziej znany cud – objawienia Matki Bożej Fatimskiej. Kolejnym opisywanym cudem przez autorkę jest również znany – przynajmniej w Polsce – cud nad Wisłą. Dużo miejsca autorka poświęca cudowi z Oziornoje – małej wioski w Kazachstanie, gdzie mieszkali Polacy wywiezieni z Podola. Poddani katorżniczej pracy w kołchozie umierali z głodu, jednak za sprawą Maryi stał się cud i w miejscowości z dnia na dzień pojawiło się jezioro pełne ryb. Ryb było tak dużo, że nawet z sąsiednich wiosek przyjeżdżano po nie. Cudowne jezioro wykarmiło ludność w najgorszym okresie. W tym rozdziale przytoczona również zostaje historia Dolnej Austrii i jej losów po II wojnie światowej, w szczególności modlitwy i procesje organizowane przez Petrusa Pavlicka, który przez wstawiennictwo Maryi prosił o uwolnienie Austrii z rąk Sowietów.

 

V rozdział opisuje cuda związane z II wojną światową – Chełmno i klasztor Sióstr Miłosierdzia, Auschwitz i różaniec ojca Kolbego, który dziś jest relikwią, Hiroszima i 8 zakonników, którzy bez uszczerbku przeżyli atak bomby atomowej, Nagasaki i klasztor Franciszkanów założony przez ojca Maksymiliana Kolbego.

 

W ostatnim rozdziale opisane są krucjaty różańcowe: Zakopane i figura Matki Bożej Fatimskiej, Brazylia i Portugalia i modlitwy w celu zrzucenia terroru komunistów, Manila i dyktatura Marcosa i Węgry rok 2006 i krucjata o odnowę narodu.

 

Album jest bardzo ładnie, solidnie wydany, pod względem graficznym szczegółowo dopracowany, opisy nie są przesadnie rozbudowane, a duża ilość ilustracji stanowi dodatkowy atut publikacji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial