Okładka wydania

Za Wszystko I Za Nic

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Za Wszystko I Za Nic | Autor: Krzysztof Langer

Wybierz opinię:

Pani M

„Jeśli skłaniasz się ku przekonaniu, że Miłość należy się każdemu z nas, jak przysłowiowemu... micha, to być może masz rację. Jeśli przy tym uważasz, że w ciągu bardziej lub mniej udanego życia większość z nas doświadcza Miłości, to, choć przykro mi to stwierdzić, muszę przyznać, że wszystko wskazuje na to, że jest inaczej. (…) Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się, co to jest, a jednocześnie spróbować wejść na drogę poszukiwań - Miłości, to prawdopodobnie powinieneś tę książkę przeczytać. Gdybyś jednak w trakcie lektury uznał, że poruszana problematyka w części, a może nawet w całości, rozmija się z twoim pojmowaniem świata i Miłości, to bez najmniejszych oporów i bez zbędnego odwlekania w czasie odłóż książkę na półkę lub ofiarują ją... komu tylko zechcesz. Nie można bowiem wykluczyć, że twoje poszukiwanie Miłości, na drodze indywidualnego doświadczenia życia, musi jeszcze jakiś czas trwać”. To fragment opisu książki, o której chcę wam dzisiaj krótko opowiedzieć. Jakie są moje wrażenia po lekturze?

 

Jeśli patrząc na okładkę tej książki, pomyśleliście, że przeczytacie soczysty romans, muszę was rozczarować, bo nic takiego nie będzie miało miejsca. To książka o miłości, o tym, czym ona jest i o jej poszukiwaniu.

 

Emanuela, córka Zenobiusza, wzięła ślub. Była zapatrzona w swojego męża i była przekonana, że to miłość jej życia. Większość zamężnych kobiet tak myśli i nie ma w tym nic złego, bo nie wszyscy mężczyzny zmieniają się po ślubie i przestają dbać o związek. Owszem, czasami się to dzieje, ale nie jest to wcale żadna reguła. Jeśli chodzi o Emanuelę, no cóż, jej małżeństwo idealne nie było. Okazało się, że mężczyzna wcale nie jest taki cudowny. Nie chcę jednak punkt po punkcie mówić o tym, co im się nie ułożyło. W każdym razie całkiem nieźle wyszła im córka, Maria Magdalena.

 

Wspomniałam o Zenobiuszu, ojcu Emanueli. To nie był tylko bohater-zapchajdziura. On w sumie był kręgosłupem tej książki. Jest czymś w rodzaju mędrca, który ma wiedzę na wszelakie tematy. I to nie jest takie wymądrzanie się na zasadzie – nie znam się, ale się wypowiem. Mężczyzna mówi z sensem i sprawia, że człowiek zaczyna się zastanawiać nad tym, co powiedział.

 

To nie jest typowa powieść. To właściwie coś w rodzaju przewodnika po miłości. Pokazuje, jak to uczucie rodzi się między ludźmi, co trzeba zrobić, by dbać o to uczucie. Jak się okazuje, nie trzeba wcale zrobić tak dużo. Istota tkwi w tym, co nie wymaga od człowieka dużego wysiłku. O co chodzi? O rozmowę. Bez niej nie ma relacji między ludźmi.

 

Nie miałam dużych oczekiwań w stosunku do tej publikacji. Myślałam, że przeczytam ją i pewnie szybko o niej zapomnę. Tymczasem wychodzi na to, że książka pozostanie w moim sercu na dłużej, bo porusza bardzo życiowe kwestie i sprawiła, że zaczęłam myśleć o tym, czym właściwie jest miłość. Ja wiem, że już swoją znalazłam. Skąd? Tej tajemnicy wam nie zdradzę.

 

Polecam tę książkę wszystkim dorosłym czytelnikom. Nie wiem, czy nastoletni odbiorcy będą w stanie zrozumieć to, co autor chce im przekazać. Część z nich może do tego podejść na zasadzie – tak, dobrze, mów sobie, ja i tak zrobię po swojemu. Jeśli chcecie przekonać się, czym jest miłość – zachęcam do lektury.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto