Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Nie Porzucaj Marzeń

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nie Porzucaj Marzeń | Autor: Augusto Cury

Wybierz opinię:

Sonrisa

Tak wiele w dzisiejszym świecie mówi się o marzeniach. O tym, że trzeba je realizować, że warto marzyć o rzeczach naprawdę spektakularnych. Mam wrażenie, że coraz częściej żyjemy pod presją posiadania i koniecznej realizacji marzeń. Przy czym marzenia te nie mogą być zwyczajne, ale właśnie spektakularne, maja szokować, zadziwiać. W rezultacie dochodzi często do tego, że nasze marzenia wcale nie są naprawdę nasze, a ich realizacja, często wymagająca ogromnego wysiłku i poświęcenia mnóstwa czasu, w rezultacie nas nie satysfakcjonuje. Poza tym bardzo często mylimy chyba marzenia z pragnieniami, co jest znamienne zwłaszcza dla kultury konsumpcyjnej. Kultury, w której musimy dziś funkcjonować, bo przecież zewsząd atakują nas komunikaty przekonujące o tym, że potrzebujemy tak dużej ilości różnego rodzaju przedmiotów. Kiedy więc natknęłam się na książkę Augusto Cury’ego, która poświęcona jest właśnie tematyce marzeń, z początku myślałam, że to kolejny poradnik motywacyjny, pełen banałów, stwierdzeń, że cele to marzenia z określoną data realizacji itd. Tymczasem pozytywnie się rozczarowałam. Okazało się, że książka „Nie porzucaj marzeń” jest pozycją zupełnie inną, niż się spodziewałam.

 

Augusto Cury jest pochodzącym z Brazylii pisarzem, którego książki przetłumaczono na wiele języków. W swojej pracy koncentruje się przede wszystkim na rozwoju osobistym. W książce „Nie porzucaj marzeń” koncentruje się właśnie na tematyce związanej z marzeniami, wychodząc z założenia, że to marzenia są pewnym motorem napędzającym nam do działania i dającym na siłę. Oczywiście, jak na poradnik wpisujący się w nurt publikacji dotyczących rozwoju osobistego nie mogło zabraknąć tutaj odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób marzenia mogą przyczynić się do osiągnięcia sukcesu. Jednak wszelkie przykłady, porady i stwierdzenia, które przytacza w tej pozycji autor nie są banalne i dzięki temu większość z nich jest przekonująca. Przynajmniej w moim odczuciu.

 

W swoich rozważaniach autor wychodzi od próby zdefiniowania pojęcia marzeń i stawia je niejako w opozycji do pragnień, z którymi marzenia są często mylone. Skupia się przy tym na pokazaniu, w jaki sposób rodzice, wychowawcy czy nauczyciele powinni pracować z młodzieżą, by zmotywować tę do snucia marzeń i do ich późniejszej realizacji. Jedną z większych bolączek współczesnego świata jest bowiem fakt, iż młodzi ludzie często nie posiadają prawdziwych marzeń, za to koncentrują się na swoich pragnieniach i ich realizacji. Winą za taki stan rzeczy obarcza Cury świat dorosłych, bo przecież to dorośli mają ogromny wpływ na młode pokolenia.

 

Nie oznacza to jednak, że po książkę Cury’ego powinny sięgnąć jedynie osoby, które zajmują się, czy to zawodowo czy prywatnie, wychowywaniem młodych ludzi. Moim zdaniem każdy czytelnik znajdzie w tej pozycji treści wartościowe, inspirujące. Być może właśnie lektura książki „Nie porzucaj marzeń” będzie stanowiła impuls do dokładniejszego przyjrzenia się swoim marzeniom i do sięgnięcia po nie. Bo właśnie marzenia są znakiem tego, co naprawdę powinniśmy robić w życiu, czym powinniśmy się zająć, co jest naszym powołaniem, jakkolwiek górnolotnie by to nie brzmiało. Właściwe odczytanie swoich marzeń, odnalezienie ich i zrozumienie pozwoli osiągnąć prawdziwy sukces, który mierzony będzie przede wszystkim poczuciem prawdziwego szczęścia i spełnienia. Dlatego też, choć autorowi niewątpliwie można zarzucić wiele niedociągnięć, jak choćby denerwujący, niemal naiwny styl pisania, jestem przekonana, że „Nie porzucaj marzeń” to lektura, po która warto sięgnąć. To książka, która może uzmysłowić nam wiele ważnych rzeczy i pomóc być szczęśliwymi i odnaleźć prawdziwych siebie i swoją własną drogę.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial