Otoczeni Przez Psychopatów. Jak Rozpoznać Tych, Którzy Tobą Manipulują

Autor: Thomas Erikson

Okładka wydania

Otoczeni Przez Psychopatów. Jak Rozpoznać Tych, Którzy Tobą Manipulują


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Na okładce książki czytamy: „Fenomenalny skandynawski poradnik, który opanował listy bestsellerów (…). Prawdopodobnie nie raz spotkałeś takiego typka – charyzmatyczny, energiczny, zawsze uprzejmy i pomocny. Mówi to, co chciałbyś właśnie usłyszeć, dzięki czemu czujesz się przy nim doskonale. I nawet jeżeli coś w głowie ci powtarza, że jest w tym nutka fałszu, to i tak w to wierzysz. Jest tak pięknie, że aż psychopatycznie. Thomas Erikson, naukowiec i światowej sławy coach, uświadomi ci, jak psychopaci manipulują twoimi słabościami, aby wykorzystać cię jak najbardziej (…). Oczywiście nie każdy, kto ma cechy psychopatyczne, od razu jest psychopatą i nie każdy psychopata jest seryjnym mordercą. Niemniej psychopaci są wśród nas i można ich spotkać częściej, niż podejrzewałeś – w pracy, w rodzinie, wśród przyjaciół”. Czy faktycznie ta książka jest tak dobra, jak próbuje się nam wmówić?

 

Czy ktoś mi może wytłumaczyć, co ja właśnie skończyłam czytać? Bo ja chyba nie załapałam sensu powstania tej publikacji. Napaliłam się na tę książkę jak dzik na szyszki, a z każdą przeczytaną stroną zadawałam sobie pytanie, co ja właśnie robię ze swoim życiem? Konia z rzędem temu, kto mnie przekona, że to była wartościowa lektura.

 

Ta książka nie jest może jakoś przesadnie gruba, ale męczyłam się z nią ponad tydzień. Była nudna jak flaki z olejem, a i język, jakim została napisana (a właściwie przetłumaczona), pozostawiał sporo do życzenia. Był za prosty. W trakcie czytania miałam wrażenie, że autor stawia siebie ponad czytelnikiem, podchodzi do niego w sposób ironiczny i traktuje go jak głupszego od siebie. I jeszcze założył przy tym, że po książkę nie sięgną psychopaci. Brawa dla tego pana.

 

To nie jest publikacja naukowa. Nawet nie liczcie na to, że znajdziecie tu jakąś bibliografię. Nacieszcie się kilkoma przypisami. To musi wam wystarczyć. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się, jak wyglądają statystyki dotyczące psychopatów, musicie poszukać sobie innej książki do czytania. Tutaj czegoś takiego nie ma, przez co publikacja jest dla mnie całkowicie niewiarygodna. Skoro ktoś mi mówi, że co któraś osoba jest psychopatą, to niech mi to pokaże na piśmie, zapozna mnie z badaniami na ten temat. Powiedzenie, że tak jest, mi nie wystarcza. Podejrzewam, że wiele osób podzieli moje zdanie.

 

Miałam wrażenie, że autor nie wie, o czym pisze. Jeśli przeczytacie o tym, co można zrobić, żeby zdekoncentrować psychopatę, pewnie się w niektórych miejscach ze mną zgodzicie. Może i się nie znam, ale wątpię, żeby irracjonalne zachowanie miało w jakiś sposób zadziałać na naszą korzyść w starciu z psychopatą.

 

Czego chciałam dowiedzieć się z tej książki? Przede wszystkim tego, dlaczego psychopaci nie odczuwają emocji. Dlaczego zachowują się właśnie w taki, a nie inny sposób, i musiałam obejść się smakiem. Ta publikacja nie wniosła w moje życie niczego oprócz frustracji. Mam poczucie totalnie zmarnowanego czasu.

 

Nie polecam tej książki. Dla mnie jest to kompletnie niewiarygodna pozycja. Brakuje tutaj zaplecza naukowego, więc jeśli na to liczyliście, widząc tę książkę, muszę was rozczarować. Podejrzewam, że jeżeli podejdziecie do niej na luzie, zakładając, że po prostu chcecie się dobrze bawić, to może nawet i spodoba wam się ta publikacja, ale głowy za to nie dam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!