Okładka wydania

Cień Przeszłości

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Cień Przeszłości | Autor: Krzysztof Gawkowski

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

"Cień przeszłości" autorstwa Krzysztofa Gawkowskiego to zdecydowanie jeden z lepszych thrillerów jaki miałam okazję przeczytać. Rozwój akcji, tempo, bohaterowie, powiązania między przeszłością a teraźniejszością, to wszystko sprawia, że powieść czyta się naprawdę dobrze i ciężko nam się od niej oderwać.

 

Katarzyna Manikowska to bohaterka powieści, która już od pierwszych stron zostaje wplątana w niebezpieczną grę. Młoda policjantka już pierwszego dnia służby bierze udział w akcji odizolowania miejsca wybuchu i zostaje powiązane z morderstwem. Ponadto niejaki Lubiński już przy pierwszym spotkaniu proponuje jej randkę. Katarzyna zgadza się. Dostaje od niego propozycję , która z jednej strony może zagrozić jej policyjnej karierze, natomiast z drugiej strony może pomóc tę karierę rozwinąć. Czy Katarzyna zaryzukuje i da się wciągnąć w niebezpieczną zagrywkę?

 

"Cień przeszłości" to jak już wyżej wspomniałam jeden z lepszych thrillerów z jakim miałam okazję się spotkać. Krzysztof Gawkowski niewątpliwie stworzył książkę, która ma szanse wzbić się na wyżyny popularności, a nawet uzyskać miano bestsellera, bo zdecydowanie ma ona na to zadatki.

 

Przeszłość, korupcja, przemyt to główne tematy powieści. Autor w doskonały sposób łączy ze sobą te wszystkie elementy. Wydarzenia z przeszłości mają bardzo duży wpływ na teraźniejszość, a szczególnie jedno wydarzenie, które w pamięci bohaterów pozostanie do końca życia. Korupcja to nieodłączny element powieści. Skorumpowani politycy, pracownicy policji, służb celnych, a do czego to prowadzi? Otóż do tego, że za pieniądze są oni w stanie przepuszczać wszystkie nielegalne transporty bez sprawdzania, co znajduje się w danych ciężarówkach. Ci ludzie dla pieniedzy są w stranie zrobić wszystko, nawet sprzedać własną rodzinę. Więc widzicie, że jak człowiek naprawdę się postara to jest w stanie załatwić wszystko. A tak dokładniej jeżeli ma się pieniądze nic nie stoi na przeszkodzie do zorganizowania naprawdę wielkiego przemytu. Krzysztof Gawkowski skupia się również na kwestiach opisu całego tego przedsięwzięcia, ponieważ wbrew pozorom nie jest to takie łatwe i wymaga tabunu ludzi, oraz doskonałej organizacji, aby wszystko poszło zgodnie z planem.

 

Bohaterowie stworzeni przez autora to postaci bardzo mocne i z charakterem. W tej powieści nie ma słabeuszy. Poczynając na głównej bohaterce, a kończąc na staruszce, która tylko z pozoru jest miłą starszą kobietą. Po za tym w tej książce zauważymy, że każdy bohater ma swoje drugie oblicze, które starannie ukrywa przed innymi ludźmi. W sumie można zauważyć, że autor chce pokazać czytelnikowi, że tak naprawdę każdy człowiek zakłada przeróżne maski, a wszystko zależy od tego w jakim towarzystwie się znajdujemy. Inaczej zachowujemy się przy rodzinie, przy znajomych, przy ukochanej osobie, czy też przy nieznajomych ludziach. Dzięki tej powieści możemy zauważyć, że każdy skrywa jakieś tajemnice, które są schowane głęboko w nas przed światem. A doskonałym przykładem potwierdzenia moich powyższych stwierdzeń są właśnie bohaterowie powieści "Cień przeszłości".

 

Tak więc jeżeli chcecie poznać bliżej polskich autorów i przeczytać naprawdę dobrą książkę, która zrobi na Was wrażenie, a także zaskoczy (bo zakończenie zdecydowania należy do zaskakujących i szokujących) to nie macie co zwlekać!Czytając powieść "Cień przeszłości" na pewno nie zawiedziecie się na polskim autorze. Krzysztof Gawkowski stworzył naprawdę coś świetnego. Książkę od której nie można się oderwać, a z każdą kolejną stroną czujemy niedosyt. Ale koniec powieści rozwiewa nasze wszelkie wątpliwości i mogę rzec, że książka kończy się w idealnym momencie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto