Dodatkowe Lata. Ćwiczenia Na Pełną Sprawność Ciała I Umysłu W Każdym Wieku

Autor: Gerd SchnackKirsten Schnack

Okładka wydania

Dodatkowe Lata. Ćwiczenia Na Pełną Sprawność Ciała I Umysłu W Każdym Wieku


Dodatkowe informacje

 • Autor: Gerd SchnackKirsten Schnack
 • Tytuł Oryginału: Bonusjahre: Durch Bewegung, Meditation Und Elastizität In Ein Erfülltes Und Gesundes Leben
 • Gatunek: PoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Sylwia Grodzicka
 • Liczba Stron: 260
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788365846440
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  4/6

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Anena

Standard życia obniża się coraz szybciej, mimo postępu technologicznego i wielu publikacji propagujących konkretny styl życia. Coraz więcej młodych ludzi podupada na zdrowiu, a pojawiające się problemy ze zdrowiem bagatelizują i starają się uciszyć reklamowanymi w prasie i telewizji cudownymi tabletkami na każdą dolegliwość. Poza tym wszystkie porady dotyczące aktywnego trybu życia, świadomego, ekologicznego i pozbawionego chemii odżywiania się dotyczą głównie młodych ludzi. Całkowicie pomija się kwestię dbania o zdrowie osób po pięćdziesiątce. Tę sytuację ma możliwość zmienić książka ,,Dodatkowe lata. Ćwiczenia na pełną sprawność ciała i umysłu w każdym wieku”, której autorami są Frank Elstner i prof. Gerd Schnack.

 

Kooperacja dziennikarza i prezentera telewizyjnego współpracującego z prezydium Niemieckiego Zwiazku Sportowego z chirurgiem i specjalistą medycyny sportowej zaowocowała interesującą i przystępnie napisaną książką łączącą w sobie zalety wielu poradników. Celem autorów jest przede wszystkim zaktywizowanie seniorów i uświadomienie im, że zamykanie się w czterech ścianach domu jest negatywnym zjawiskiem. Całkowita izolacja może przynosić przykre konsekwencje nie tylko społeczne (odcinanie się od kontaktów międzyludzkich powodować może depresje), ale również niekorzystnie wpływać na zdrowie.

 

Zaletą tego poradnika jest przede wszystkim wszechstronne podejście do tematu. Elstner i prof. Schnack starają się podejść do tematyki poprawy jakości życia osób starszych poprzez zwrócenie uwagi na rolę aktywności fizycznej, odpowiedniej diety oraz pozytywnego nastawienia. Proponowane przez nich rozwiązania, w tym nie przeciążające organizmu ćwiczenia fizyczne, są przede wszystkim łatwe i proste w wykonaniu. Z zawartych w książce ćwiczeń można korzystać codziennie i wszędzie, bez względu na to, czy przebywa się w domu, w pracy, czy na urlopie. Nie jest również wymagany specjalistyczny i drogi sprzęt – wystarczy jedynie dobra wola i pozytywne nastawienie. Ćwiczenia są urozmaicone i przeznaczone dla każdego bez względu na kondycję fizyczną. Oznacza to, że mogą je wykonywać nawet osoby, które do tej pory nie były zbyt aktywne, ale znajdą się również propozycje dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez wysiłku fizycznego. Autorzy nie tylko instruują krok po kroku jak należy wykonywać ćwiczenia, ale również wyjaśniają również fenomen popularności tzw. strechingu totalnego. Doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń fizycznych okazują się porady dotyczące medytacji, czy wskazówki mające ułatwić regeneracyjny relaks. W książce znalazło się również miejsce na motywację czytelników do wyrabiania zdrowych nawyków. W tym celu autorzy podkreślają, że ważne jest codzienne stosowanie się do ich zaleceń, aby pomóc ciału zachować optymalną sprawność niezależnie od wieku.

 

Najbardziej spodobało mi się w tej książce to, że jej autorzy zaproponowali interesujące rozwiązania, które nie wymagają dużych wydatków finansowych i ogromnej ilości czasu. Ćwiczenia fizyczne są nie tylko proste w wykonaniu, ale również nie potrzeba im poświęcać wiele czasu. Poza tym można wykonywać je niemalże wszędzie. Wszystko zależy bowiem jedynie od chęci i odpowiedniej motywacji. Za niezwykle ważny aspekt uważam również wskazanie roli medytacji, która ma wyciszyć i pozbawić stresu, ale i stać się wstępem do ćwiczeń. W tym celu autorzy wskazują m.in. na rolę relaksującej muzyki. Podsumowując, "Dodatkowe lata” to interesujący poradnik przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą polepszyć jakość swojego życia. Stosowanie bardzo dokładnie opisanych i uzupełnionych rysunkami ćwiczeń gwarantuje polepszenie nie tylko kondycji fizycznej, ale i psychicznego nastawienia do życia. Ćwiczenia pomogą w dbaniu o stawy oraz dobrą kondycję serca i układu krążenia, a medytacja pomoże w eliminowaniu negatywnych skutków stresu i w wyciszeniu się. Moim zdaniem książka Franka Elstnera i prof. Gerda Schnacka to ciekawa i warta uwagi pozycja, którą mogę śmiało polecić każdemu.

Uleczkaa38

Każdy z nas chciałby cieszyć się długim zdrowiem, pełnią sprawności intelektualnej i życiem w dobrej formie fizycznej, jak i psychicznej... Niestety, cele te nie są łatwe do osiągnięcia, gdy oto z wiekiem coraz trudnej jest nam radzić sobie z codziennością, z dolegliwościami naszego ciała i figlami pamięci... Na szczęście z pomocą w tym względzie raz jeszcze przychodzi nam literatura, a dokładniej rzecz ujmując wspaniały poradnik pt. "Dodatkowe lata. Łatwe ćwiczenia na pełną sprawność ciała i umysłu w każdym wieku" autorstwa Gerda Schnacka i Franka Elstnera, którego to treść pozwoli cieszyć nam się dobrą formą przez długie lata!

 

Poradnik ten oferuje nam sobą zestaw prostych i niezwykle pomocnych ćwiczeń fizycznych, które to każdy z nas może wykonywać tak w zaciszu swojego domu, jak i również każdym innym miejscu i w każdej wolnej chwili. Medytacja, jogging, energetyczne przysiady, gimnastyka, czy też rozciąganie... - to tylko niektóre z propozycji autorów tej książki, opisane w bardzo szczegółowy, przystępny i łatwy do zrozumienia sposób, mające wpływ na nasze zdrowie, ciało i umysł. A wszystko to podparte jest wielką wiedzą, zawodowym doświadczeniem i licznymi przykładami z całego świata, stanowiącymi niezbity dowód na to, iż nasze ciało może utrzymywać optymalną sprawność również i w zaawansowanym wieku!

 

Największą siłą i zaletą tej książki wydaje się to, iż zawarta w niej wiedza może dotyczyć i z pewnością przyda się każdemu z nas. Niezależnie od tego, czy mamy lat 20, 40, czy 60, lektura tego poradnika może nam tylko i wyłącznie pomóc, pozwalając osiągnąć pełnię zdrowia i sprawności. Na ruch i energię nigdy nie jest bowiem za wcześnie, ani też za późno, o czym dobitnie przekonują nas autorzy tej publikacji. Publikacji, oferującej nam z jednej strony ogrom wiedzy teoretycznej, z drugiej zaś bardzo płynne i czytelne przełożenie jej na aspekt praktyczny, w oparciu tak o sam tekst, jak i bardzo przydatne tu ilustracje i rysunki. Dzięki temu też spotkanie z ta pozycją jest niezwykle przyjemne i intrygujące:)

 

Książka została podzielona na kilka głównych części, z których to każda odnosi się do innego zakresu ćwiczeń i porad.

 

Pierwsza z nich skupia się na wszystkim tym, co jest związane z medytacją i wszelkimi korzyściami, jakie jej poszczególne i bardzo rozmaite formy mogą nam nieść.
Druga część porusza zagadnienie elastyczności naszych ciał, w zgodzie z siłą i mocą natury oraz przyrody. Tu zwraca się uwagę na nasze codzienne złe nawyki, ruchowość i ćwiczenia pomagająca rozciągnąć nasze mięśnie.
Kolejna część skupia się na wydawałoby bardzo prozaicznej czynności - kucaniu, które jak się okazuje, może dać nam moc zdrowia i dobrej formy, jeśli tylko będziemy wiedzieli jak to robić:)
Następny rozdział został poświęcony joggingowi, czyli wszystkiemu temu, co tylko z bieganiem jest związane, a co przyda się nam w dbaniu o dobrą formę fizyczną!
Przedostatnia część odnosi się zaś do kondycji naszego serca i całego układu krążenia, o który to jak się tu okazuje, możemy zadbać również poprzez odpowiedni zestaw ćwiczeń.
I wreszcie finał, czyli nasze codzienne, dobre i pożyteczne rytuału dla ciała i umysły, które powtarzane dzień w dzień, dadzą nam niesamowite efekty!

 

Na duże słowa uznania zasługuje również konstrukcja tego poradnika, a mianowicie intrygująca forma konwersacji pomiędzy dwoma autorkami książki - dziennikarzem i lekarzem. To oni rozmawiają tu zarówno ze sobą, jak i z czytelnikami, zadając pytania, udzielając na nie odpowiedzi, dzieląc się swoją wiedzą, przykładami, jak i też wątpliwościami, gdy te się pojawiają. I muszę przyznać tutaj szczerze, iż pierwszy raz spotkałam się właśnie z taką formą narracji, jaką oferuje nam ta niniejsza praca, i która to prezentuje się niezwykle ciekawie, atrakcyjnie i przejrzyście dla odbiorcy, To prostota, naturalność i lekkość konserwacji, z której łatwiej jest wynieść nam to, co dla nas najważniejsze - cenne porady, wskazówki i pomoc!

 

Intrygującej i jakże bogatej wartości merytorycznej tego poradnika, dopełnia także jego efektowne wydanie. Otóż znajdziemy tu moc wspaniałych zdjęć, rysunków, wykresów i tabel, które nie tylko dopełniają tekstu, ale też i niosą sobą wizualnie zawartą tu wiedzę. Jest to szczególne ważne i istotne w przypadku zestawów poszczególnych ćwiczeń, które ukazane tu na poglądowych ilustracjach, krok po kroku i w bardzo szczegółowy sposób wyjaśniają to, co i jak robić, by przyniosło to nam tak bardzo upragniony efekt. Całości dopełnia zaś piękna, klimatyczna i przyciągająca wzrok okładka:)

 

"Dodatkowe lata...", to znakomity, niezwykle intrygujące i pomocny w naszym dbaniu o zdrowie poradnik. Poradnik, który nie tylko dostarcza nam sobą cennej wiedzy, ale także i pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na nasze codzienne życie i to, jak bardzo sami sobie w nim szkodzimy. Dzieło Gerda Schnacka i Franka Elstnera pomaga zmienić na ten stać rzeczy, tak byśmy zgodnie z tytułem tego poradnika, zamienili nasze dodatkowe lata w czas pełni zdrowia, sprawności i szczęścia:)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!