Okładka wydania

Mów Do Mnie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mów Do Mnie | Autor: Sonia Belasco

Wybierz opinię:

Kropka99

Jedyne co w życiu jest pewne, to śmierć. Jednak pewnym jest także to, że nigdy nie jesteśmy przygotowani na śmierć ani swoją, ani bliskiej osoby i zawsze po stracie towarzyszy nam żal i wiele pytań.

 

Damon po wakacjach czuje się bardzo zagubiony. Zmienił szkołę, gdyż wspomnienie o jego najlepszym przyjacielu, który popełnił samobójstwo nasilały się w starej. Jednak nie jest to idealnym lekarstwem, ciągle myśli o Carlosie, nie pomaga mu także nowe hobby. Damon zajął się pasją kolegi – fotografią. Postanowił także wziąć udział w przedstawieniu, które będzie miało wpływ na jego przyszłość. Dzięki fotografii i nowej szkole chłopak poznaje Melanie. Ma ona wiele zrozumienia dla Damona, gdyż w wakacje również straciła bliską jej osobę, a mianowicie matkę. Chcąc obudzić o niej wspomnienia, chce tworzyć, jednak ciągle ma przeświadczenie, że nie będzie w tym co robi tak dobra jak ona. Za namową nowego znajomego, postanawia jednak pomóc w przygotowaniu dekoracji do inscenizacji Otella. Jak sztuka wpłynie na życie młodych? Czy będą potrafili pomóc sobie wzajemnie ze stratą?

 

„Mów do mnie” to powieść Sonii Belasco, która porusza bardzo trudny temat, temat straty. Jest on bliski w pewnym wymiarze dla każdego z nas. Autorka postanowiła napisać książkę o procesie radzenia sobie z żalem, gdy zdarzyła się w jej życiu tragedia. Jej były chłopak, później przyjaciel, odebrał sobie życie. Autorka przechodząc przez tę sytuację, pokonała wszystkie wyrzuty sumienia, żal i brak zrozumienia i postanowiła przelać to na karty powieści. „Mów do mnie” opowiada o stracie i cierpieniu, ale powieść wciąga czytelnika. Język pozwala oderwać się od świata i zanurzyć w historii głównych bohaterów. Opisy uczuć, na które osobiście bardzo mocno zwracam uwagę, są poprawne. Jest to pozycja tego rodzaju, w którym jak zaczniemy czytać, to odkładamy ją gdy dojdziemy do ostatniej strony i sceny finałowej. Autorka przekazuje nam uniwersalne prawdy, o których zapominamy, gdy wydarzy się jakieś nieszczęście. Aczkolwiek mam pewien problem z tą książką, a mianowicie gdy czytam powieści poruszające ważny temat, lubię jeśli autor zmusza mnie do myślenia już po dojściu do końca, tutaj niestety zabrakło mi tego. Jednak nie wpływa to bezpośrednio na jakość „Mów do mnie”.

 

Będąc małą dziewczynką wierzyłam, że każda osoba która odchodzi, siedzi na chmurce i obserwuje mnie z góry. Myślę, że nadal wierzę w to, że ci ludzie gdzieś tam są. Jednak gdy byłam małym dzieckiem, nie odczuwałam straty kogoś bliskiego tak bardzo, jak później, będąc nastolatką czy już dorosłą osobą. Gdy dojrzejemy emocjonalnie do pewnego etapu, zaczynamy odczuwać wyrzuty sumienia z powodu wielu rzeczy, na które normalnie nie zwrócilibyśmy uwagi, a ponadto towarzyszy nam retoryczne pytanie:dlaczego? Sonia Belasco w powieści „Mów do mnie” skupia się na szukaniu odpowiedzi na pytanie dlaczego oraz na wyrzutach sumienia, które ciągle nam towarzyszą. Wydaje mi się, że jest to bardzo dobra książka, dla nastolatków, którzy walczą z żalem po stracie kogoś bliskiego. Wspólny punkt widzenia czytelnika i bohatera, może pokazać inny wymiar problemu. Jednak polecić ją mogę czytelnikom w każdym wieku, bo przecież każdy z nas kiedyś kogoś stracił, bądź straci, a to jak sobie daje radę, to kwestia bardzo indywidualna.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial