Otwórz Serce, Zamiast Łamać Sobie Głowę. Droga Do Wolności, Radości I Pokoju

Autor: Nidiaye Safi

Okładka wydania

Otwórz Serce, Zamiast Łamać Sobie Głowę. Droga Do Wolności, Radości I Pokoju


Dodatkowe informacje

 • Autor: Nidiaye Safi
 • Tytuł Oryginału: Herz Öffnen Statt Kopf Zerbrechen. Der Weg Zu Freiheit, Freude Und Frieden
 • Gatunek: Rozwój DuchowyPoradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 256
 • Rok Wydania: 2014
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x200 mm
 • ISBN: 9788362185115
 • Wydawca: Hartigrama
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Kropka99

„Serce ma swoje racje, których rozum nie zna” B. Pascal

 

Człowiek, mimo złożoności organizmu, za najważniejsze traktuje serce i mózg, bo jeśli jedno z nich przestaje działać, życie się kończy. Postrzeganie świata również uzależnione jest od serca i rozumu. W zależności od sytuacji staramy się kierować albo sercem, albo rozumem i rozwiązania jakie nam stawiają są często skrajnie różne.

 

Safi Nidiaye jest niemiecką psychoterapeutką, która zajmuje się połączeniem pracy na ciele z sercem. Pozycja z jaką się spotkałam nosi tytuł „Otwórz serce zamiast łamać sobie głowę. Droga do wolności i pokoju”. Autorka w tej książce ukazuje w jaki sposób zacząć sztukę samopostrzegania, która polega na obserwowaniu reakcji organizmu i licznych objawów fizycznych oraz powiązywania ich z ukrytymi uczuciami. Safi twierdzi, że serce jest naszym centrum postrzegania – wszystko ma swój początek i koniec właśnie w sercu, dlatego bardzo ważnym jest, aby uświadamiać sobie swoje emocje i otwierać na nie serce. Jest to pierwszy krok w jej terapii. Jeśli już uczynimy pierwszy krok, to kolejnym jest zrozumienie uczuć towarzyszącym naszym problemom i konfliktom, a jeśli już zrozumiemy te uczucia, droga do rozwiązania ich jest krótka. Autorka podkreśla jednak, że metoda ta nie zapewnia nam dozgonnego braku problemów, wręcz przeciwnie, mówi ona, że problemy będą się pojawiać, jednak zamiast rozmyślać nad nimi i ulegać rezygnacji, będziemy potrafili stawić im czoła.

 

Książka, po którą sięgnęłam, stała się bestsellerem. Jest ona rzeczywiście bardzo dobrze napisana i przedstawia wiele przykładów zaczerpniętych z życia codziennego, ale wydaje mi się, że nie jest to najważniejszy z powodów. Bardziej skłaniam się ku temu, że żyjemy w czasach, w których brakuje nam czasu na myślenie i analizę. Jednak według psychologów introwersja jest bardzo ważna w naszym życiu. Powinniśmy kierować wewnątrz swoje myśli i analizować emocje, jednak wielu powiedziałoby, że to bez sensu i szkoda na to czasu, którego i tak z dnia na dzień mamy coraz mniej, bo obowiązki mnożą się jak grzyby po deszczu. Safi Nidiaye stara się nauczyć nas patrzeć w swoje wnętrze i odczytywać to, co organizm chce nam powiedzieć, a dla wielu ludzi jest to zagadką, stąd z chęcią sięgnęli po podpowiedź, kierowaną w naszą stronę przez autorkę.

 

Wartości najwyższe dla każdego człowieka w dzisiejszych czasach są skrajnie różne, jednak aby którykolwiek z nich osiągnąć potrzeba spokoju. Jesteśmy zabiegani, nie mamy czasu odpocząć, złapać oddechu i pomyśleć, stąd mnoży się stres, który prócz osłabiania psychiki, osłabia także nasze ciało. Przeważnie zauważamy to, gdy dolegliwości te nasilą się. Cytując autorkę „Sekret szczęścia kryje się w Tobie”, więc każdy z nas posiada odpowiednie predyspozycje by odnaleźć równowagę i radość. „Otwórz serce zamiast łamać sobie głowę” jest książką dla każdego – im wcześniej po nią sięgniemy, tym szybciej nauczymy się radzić sobie z uczuciami i problemami. Język, którym posługuje się autorka jest bardzo obrazowy, nie zanudza nas typowo naukowym słownictwem, tylko używa prostych i jasnych sformułowań. Całość przepleciona jest przykładami. Rozdziały powieści są krótkie, ułożone w sposób logiczny i pozwalające małymi krokami osiągnąć zamierzone cele. Uważam, że każdy z nas powinien sięgnąć po tę pozycję, by nauczyć się słuchać swoich uczuć i emocji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!