Okładka wydania

Zachowuj Się! W Pracy, W Towarzystwie, Za Granicą

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zachowuj Się! W Pracy, W Towarzystwie, Za Granicą | Autor: Silke Schneider Flaig

Wybierz opinię:

Pani M

Czy wiecie, jak zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jak rozmawiać z przełożonym? Kto ma się pierwszy przedstawić – doktor nauk ścisłych czy ktoś wywodzący się ze szlachty? Jak przekonać się, z kim rozmawiamy przez telefon – z dorosłym czy z dzieckiem? Jak zachować twarz w sieci? W jaki sposb gratulować albo składać kondolencje? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tej publikacji. Pozwólcie, że krótko opowiem wam o moich wrażeniach po lekturze, które są bardzo mieszane.

 

Do publikacji podeszłam z otwartymi ramionami. O ile wiem, a przynajmniej tak mi się wydaje, jak zachować się w sytuacji formalnej, o tyle intrygowało mnie to, co autor będzie miał do powiedzenia na temat zachowania się za granicą i w sumie głównie z tego powodu zdecydowałam się na lekturę tej publikacji. Póki co w jakieś egzotyczne miejsca nie wyjeżdżam, ale zawsze lepiej wiedzieć, co zrobić, gdy spotka się osobę, która na przykład pochodzi z jakiegoś kraju azjatyckiego. I przyznam szczerze, że ta część książki spodobała mi się najbardziej. To były całkiem przydatne informacje. Warto zaznaczyć, że to wydanie jest przystosowane dla polskiego czytelnika. Najbardziej widać to we wspomnianej przeze mnie części o zachowaniu się za granicą. Łatwiej napisać, że gdzieś można robić to samo, co u nas i nie będzie to źle odebrane, niż powtarzać taką informację kilka razy. Poza tym łatwiej to moim zdaniem zapamiętać.

 

Całkiem nieźle czytało mi się również fragmenty dotyczące tego, jak zachować się w sytuacjach formalnych. Wiele osób ma z tym problem i dlatego niezbyt dobrze radzi sobie na przykład podczas rozmów kwalifikacyjnych. Albo zalicza wtopę, zachowując się nieodpowiednio podczas służbowej kolacji z ważnymi osobistościami. I wtedy nie jest przyjemnie. Ani dla jednej strony, ani dla drugiej.

 

Wspomniałam o tym, że mam mieszane uczucia po lekturze, więc o co chodzi, skoro póki co tylko chwalę? Przecież nie mogę pominąć tego, co mi przypadło do gustu i przedstawić książki wyłącznie w niekorzystnym świetle, bo aż taka zła to nie była. Jednak w trakcie czytania pojawiły się pewne zgrzyty. Zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie związane z wychowaniem dzieci. Z tym się w większości kompletnie nie zgadzam i nie mam zamiaru słuchać wskazówek autorki, bo są dla mnie z sufitu wzięte. Nie znam nikogo, kto by w taki sposób dziecko wychowywał. A gdybym znała, to bym tym dzieciom współczuła. Drugi zgrzyt dotyczy sytuacji związanej z pogrzebem. Tutaj, moim zdaniem, autor pojechał równo po bandzie. Czy kiedykolwiek dostaliście na specjalnym wydruku informację o tym, że ktoś zmarł? Czy oczekiwaliście czegoś takiego? W moim przypadku odpowiedź na oba pytania brzmi „nie”. A jak się okazuje, coś takiego można zrobić, a czasem nawet wypada. Informację o tym, jak powinno się zawiadamiać o śmierci kogoś bliskiego autorka naprawdę mogłaby sobie podarować. Wtedy człowiekiem targają takie emocje, że nie zawsze myśli racjonalnie i nikt nie ma prawa się na niego obrazić, bo nie wysłał kartki z zawiadomieniem o pogrzebie. To jest sytuacja, w której nikomu się nie mówi, jak ma się zachować. I takiego fragmentu tutaj nie powinno według mnie być.

 

Czytałam lepsze książki o dobrym zachowaniu, ale nie powiem, że ta jest zła. Jest w kilku miejscach specyficzna, ale jednak sprzedaje kilka przydatnych informacji. Nie żałuję, że po nią sięgnęłam, choć jak wspomniałam, nieco mi ciśnienie podniosła. Sami musicie zdecydować, czy chcecie przeczytać tę książkę. Może znajdziecie w niej jakieś przydatne informacje, które pomogą wam odnaleźć się na przykład na zagranicznym wyjeździe.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial