Okładka wydania

Supa Strikas 1 Kolorowanka Z Naklejkami

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Supa Strikas 1 Kolorowanka Z Naklejkami | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Aneta Grabowska

Przyznaję, że nie znam tego serialu animowanego, ale słyszałam kilka razy, jak rozmawiały o nim dzieci w przedszkolu. I właśnie z racji wykonywanego zawodu postanowiłam sięgnąć po tę pozycję. Wypadałoby w końcu być w miarę na bieżąco z dziecięcymi zainteresowaniami, ulubionymi bajkami i książkami. A gdy zobaczyłam, że ten akurat dotyczy piłkarskich rozgrywek, to już zupełnie było nam po drodze.

 

Zacznę może od tego, że lubię kolorowanki. Od zawsze - dawniej sama uwielbiałam nadawać kolory tym wszystkim czarnym, smutnym konturom, które aż się o to prosiły, obecnie - a raczej przed urlopem macierzyńskim - często wykorzystywałam tę formę twórczości w pracy. Kolorować można w końcu na wiele sposobów - zwykłymi kredkami, pastelami, pisakami czy nawet farbami. Można nawet wykleić coś z plasteliny. I każda z tych form aktywności ćwiczy dziecięce rączki czy jak ktoś woli - doskonali umiejętności związane z tak zwaną motoryką małą. A wszystko to w atmosferze dobrej zabawy, to warunek niezbędny, aby mali twórcy nie wykonali czegoś tylko na odczep się, bo tak trzeba, ale rzeczywiście przyłożyli się do zadania. Dlatego też kolorowanki powinny być dla dzieci atrakcyjne, a zgaduję, że większość chłopców wybrałoby do tego celu piłkarza zamiast kwiatka, kucyka czy księżniczki. Pewnie, że nie można w kółko bazować na ulubionych bajkach, ale mogą stanowić one miłe dla dziecka urozmaicenie - tak w przedszkolu, jak i w domu.

 

Zauważyłam, że na rynku przeważają kolorowanki przeznaczone dla dziewczynek. Oczywiście znajdziemy tam także coś dla chłopców, ale ich wybór jest zdecydowanie mniejszy. Być może ktoś zarzuci, że obecnie odchodzi się od takich sztywnych podziałów, ale pracując w przedszkolu, niejednokrotnie przekonałam się, że część chłopców nie tknie nawet różowej kredki, bo ona jest przecież "dziewczyńska". Dajmy dzieciom wybór, ja sama wybrałabym zresztą coś z motywem piłkarskim dla siebie czy córy.

 

Publikacja ma dość duży jak na kolorowankę format, dlatego będzie odpowiednia także dla młodszych dzieci. Co więcej - elementy do pokolorowania są duże, na jednej stronie znajdziemy najczęściej jedną postać z bajki, co ułatwi zadanie właśnie młodszym pociechom. Dla starszych w bardzo prosty sposób możemy zwiększyć poziom trudności - wystarczy czarnym długopisem domalować kilka szczegółów lub nawet zlecić to samym dzieciom. Dobra zabawa gwarantowana, w dodatku ta z rodzaju aktywizujących wyobraźnię.

 

Nie bez znaczenia jest także obecność w książeczce naklejek, czyli tego, co dzieci uwielbiają, bez względu na wiek. Znajdziemy wśród nich naklejki z piłkarzami z bajki, z pucharem, klubowym herbem i samymi piłkami. Można nimi zarówno ozdobić kolorowankę, jak również wykorzystać do innych celów. Dzieciaki już będą wiedziały jakich.

 

Czy publikacja porywa swoją oryginalnością i wyróżnia się na tle innych tego rodzaju książeczek dla dzieci? Niespecjalnie. Niemniej jest porządnie wykonana, ciekawa dla tych, którzy ten serial znają, osobiście podoba mi się także format A4. Myślę, że wykorzystam ją w pracy zawodowej, być może także w domu, jeśli zainteresuje kiedyś moją córę. Jak to już bywa w przypadku kolorowanek - trudno się nad nimi rozpływać i zachwycać, ale można ocenić, czy są dobre, przeciętne, czy słabe. Ta jest na przyzwoitym poziomie i mieści się gdzieś pomiędzy dobrą a przeciętną. Jako że kolorowanki nie należą do publikacji wysokich cenowo, warto sięgnąć i sprawdzić, czy przypadnie do gustu naszemu smykowi.

Uleczkaa38

Każde dziecko uwielbia kolorowanki! To potwierdzony fakt, jak świat długi i szeroki, o czym wiedzą z pewnością wszyscy rodzice:) A jeśli tylko dodamy, że ów kolorowanka łączy się z fascynującą historią o wschodzących gwiazdach piłki nożnej, znanych na całym świecie z popularnego serialu animowanego pt. "Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki", to już chyba nie można mieć żadnych złudzeń, iż pozycja ta porwie sobą każdego dziecięcego czytelnika bez reszty!

 

Jak nietrudno się domyślić, pozycja ta oferuje nam sobą ciekawą historię w postaci kolorowanki, czyli sposobność wykazania się dziecięcą wyobraźnią, zręcznością i umiejętnościami z zakresu plastyki. Otóż zadaniem czytelnika, ale także i jakże wspaniałym przywilejem, jest pokolorowanie kadrów z telewizyjnej bajki, które to przybierają tutaj postać piłkarskich bohaterów tej opowieści, jak i też scen z ich udziałem wprost z piłkarskich, a nawet i kosmicznych boisk. Co więcej, czytelnicy odnajdą tu również pokaźny zestaw wspaniałych naklejek z postaciami z bajki, herbami drużyn oraz boiskowymi sytuacjami, które to naprawdę prezentują się tutaj bardzo barwnie i okazale. A, że dzieci naklejki kochają, tak więc radości nie będzie końca...:)

 

Spotkanie z tym tytułem, łączy w sobie przyjemne z pożytecznym. Pod pojęciem przyjemnego, kryje się oczywiście przednia zabawa, wspaniała rozrywka, wielka radość i przyjemność płynąca z możliwości kolorowania poszczególnych obrazków wedle naszego wolnego uznania. To samo dotyczy się zabawy z naklejkami, które mogą ozdobić biurko, szafki, czy też szkolny zeszyt dziecięcego czytelnika. Jeśli chodzi zaś pożytecznie walory tej lektury, to te wynikają naturalnie z faktu rozwijania wyobraźni dziecka, jego umiejętności manualnych w kontekście posługiwania się kredkami lub flamastrami, jak i wreszcie cierpliwości, jakiej tu od niego się wymaga.  Co więcej, istnieje spora szansa, że każdy malec pokocha w ten sposób także i piłkę nożną, czyli zdrowy ruch na świeżym powietrzu!

 

Na duże słowa uznania zasługuje z pewnością również oprawa oraz wydanie tej pozycji. Mam tu na myśli m.in. imponującą okładkę, która swoim bajkowym charakterem i pięknymi kolorami z miejsca przyciąga nasz wzrok i uwagę. Do tego należy wspomnieć tu również o doskonałej jakości papierze, przejrzystym układzie grafik z rysunkami oraz dbałość o każdy szczegół i detal ich wykonania. Podobnie ma się rzecz także i z zawartymi tu naklejkami, który cieszą nas swoimi kolorami, zawartymi na nich rysunkami oraz jakością materiału, z jakiego są one wykonane. Wszystko to łącznie sprawa, iż przygoda z tym tytułem jest naprawdę wielce ekscytującą!

 

Ważnym atutem i zaletą tej pozycji jest także to, iż spotkanie z nią zachwyci i oczaruje zarówno wielkich fanów tego animowanego serialu, jak i także tych młodych czytelników, którzy nie mieli dotąd okazji podziwiać widowiskowych popisów bohaterów "Supa Strikas". Otóż także i oni mogą bawić się, cieszyć i zagłębiać w kolorowanie wspaniałych rysunków, jakie tutaj znajdziemy. Tym samym też lektura ta może okazać się doskonałym punktem wyjścia do poznania całego Uniwersum o tym tytule, czyli bajek, komiksów i innych części kolorowanek!

 

Reasumując - "Supa Strikas:Kolorowanka z naklejkami", to doskonała propozycja dla każdego miłośnika dobrej, intrygującej i wypełnionej wielkimi emocjami zabawy z kredką w ręku! Trudno, by było inaczej, gdy oto jest nam dane cieszyć się z doskonałym, dopracowanym w każdym względzie i tak efektownie wydanym tytułem. Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli polecić każdemu sięgniecie po tę pozycję i czerpanie z niej jak najlepszej zabawy!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial