Okładka wydania

Różowa Czapeczka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Różowa Czapeczka | Autor: Andrew Joyner

Wybierz opinię:

Koralina

Warto czytać inspirują książki dzieciom. Nie tylko o superbohaterach i ich przygodach, ale też o zwykłych ludziach, którzy dokonali niemożliwego. Motywujące książki dla dziewczynek sały się ostatnio bardzo popularne. Na szczęście jest to temat niewyczerpany, ponieważ przez lata ignorowany. W takich książkach pojawiają się niesamowite kobiety, które zmieniły nie tylko własny , ale i cały świat. "Różowa czapeczka" pokazuje bardzo ważne aspekty w nieco inny sposób. Nie tylko walkę (i obronę) praw kobiet, ale również siłę determinacji i solidarności.

 

Andrew Joyner to austarijski autor ilustracji książek dla dzieci. Jego dzieła są bardzo charakterystycze. Przyjazne dla młodego czytelnika oraz jasne i pełne odpowiednich kolorów. Wszystkie historie, które ilustruje są z morałem, czy o "Różowej czapeczce", czy o "Kaczce i hipoporamie". Każda jego praca oddaje bardzo pozytywny przekaz. Postacie są uśmiechnięte, chętne do działania, mimo przeszkód jakie przed nimi stają. Dlatego Andrew Joyner to doskonale dobrana osoba do ilustrowania ważnych a przy tym wesołych książk dla dzieci. Nic więc dziwnego, że przy tak ważnych tematach jak obrona praw kobiet, ilustrację do książki wykonał mężczyzna, który naprawdę zna się na rzeczy,

 

"Różowa czapeczka" to historia powstaniu, przygodach i symbolu, jakim stało się to nakrycie głowy. Na początku nie było różowej czapeczki, stowrzyła ją pewna kobieta. Jednak nie miała ona (czapka) należeć do swojej twórczyni. Po wielu perypetiach, przygodach i zwrotach akcji, trafiła do dziewczynki, która doskonale wiedziała co z nią zobić. Różowa czapeczka stała się symbolem. Prostym, wymownym i zadziwiająco optymistycznym. To nakrycie głowy, w odpowiednim kolorze to znak protestu na łamanie praw kobiet. Słaba płeć od bardzo dawna musi walczyć o swoje prawa. Na szczęście wiele udało się zdobyć, a później oboronić. Niestety wiele kobiet poniosło przy tej walce najwyższą ofiarę – śmierć. Tak samo jak w przypadku praw mniejszości narodowych, religijnych, czy orientacji seksualnej, droga do odpowiednich norm prawnych jest długa, kręta i bardzo trudna. Ciągłe zmiany na świecie powodują, że walkę trzeba toczyć od nowa. "Różowa czapeczka" pokazuje jak ważny jest mały gest solidarności, który potrafi poruszyć wielką lawinę zdarzeń. Historia, która opowiedziana jest w tych paru słowach i ciekawych ilustracjach jest niezwykła. Prosta, symboliczna i bardzo przyjazna w odbiorze. Fabuła,która pokazuje jak codzienna, zdeterminowana walka o swoje poglądy i prawa, przynosi rezultaty.

 

Ilustracje są czymś niezwykłym. Komiksowy styl, w którym użyto niewielu kolorów, tak aby zaakcentować fakt istnienia różowej czapeczki. Pozytywny świat, w którym wszyscy są uśmiechnięci, a każda akcja ma swoją pozytywną reakcję. Wszystko zostało doskonale zobrazowane, tak aby dzieci nie przeraził, czy nie odrzucił ponury świat faktów, informacji i protestów. Dzięki "Różowej czapeczce"dzieci są pozytywnie zainspirowane do działania. Kreska jest bardzo czytelna i nie potrzeba wielu słów aby określić fabułę.

 

"Różowa czapeczka" to pełna inspiracji, przedstawiająca prawdziwe wydarzenia książka. Opowieść, która została zdominowana przez róż, chociaż tak na prawdę wiecej w niej bieli i czerni. Jednak ten konkretny kolor to symbol. Róż towarzyszy kobietom od urodzenia aż po kres dni. Na pewno warto przestawić ją zarówno dizewczynkom jak i chłopcom, aby pokazać i tym samym udowodnić, że każda inicjatywa, która jest prowadzona w słusznej sprawie, potrafi poruszyć cały świat.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial