Okładka wydania

Mózg Opowieść O Nas

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 5 votes
Wątki: 100% - 5 votes
Postacie: 100% - 5 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 7 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Mózg Opowieść O Nas | Autor: David Eagleman

Wybierz opinię:

TomG

Literatura popularnonaukowa jest już od długiego czasu bardzo popularna wśród czytelników. Nie ma w tym niczego dziwnego, bo przecież książki tego rodzaju zawierają na swoich stronach bardzo wiele wiedzy, i to dodatkowo podanej w sposób niezwykle przystępny i zrozumiały. Dla każdego z nas lektura książek popularnonaukowych okaże się owocna w skutkach, a raczej w poszerzeniu naszej świadomości, gdyż dzięki nim zyskujemy przecież wiedzę. Tym bardziej, jeśli w nasze ręce trafiają książki naprawdę warte przeczytania. Po ich lekturze zdobywamy nie tylko nową wiedzę, ale także satysfakcję, a to już podwójna korzyść.

 

Jedną z bardzo ciekawych, wydanych ostatnio publikacji nurtu popularnonaukowego jest książka Davida Eaglemana, zatytułowana Mózg. Opowieść o nas. Książka ta kusi już na pierwszy rzut oka bardzo starannym wydaniem, gdyż została opatrzona nie tylko twardą okładką, ale także obwolutą, a kredowe strony w jej wnętrzu tylko dodają jej wartości. Zważywszy jednak na fakt, że książkę wydało doskonale wszystkim znane, poznańskie wydawnictwo Zysk i S-ka, dobra jakość tej publikacji wcale nie dziwi.

 

Solidną rekomendacją dla Mózgu. Opowieści o nas będzie na pewno nazwisko Davida Eaglemana, który jest znanym neurobiologiem, wykładowcą specjalizującym się w plastyczności mózgu oraz współautorem cenionych programów nadawanych przez stację BBC. David Eagleman w swojej publikacji stara się przybliżyć czytelnikom odpowiedzi na wiele pytań związanych nie tylko z ludzkim mózgiem, ale również z naszym zachowaniem, tym, jak odbieramy nasze otoczenie i jaki ma ono na nas wpływ, w jaki sposób podejmujemy decyzje. Autor poświęca sporo miejsca również nowoczesnej technologii, jej nieustannemu rozwojowi i temu, jaki wpływ będzie miała zaawansowana robotyka i cybernetyka na nasze przyszłe życie.

 

Publikacja Davida Eaglemana została podzielona na kilka rozdziałów, w których po krótkim wprowadzeniu przeczytamy o wielu ciekawych dla każdego z nas rzeczach. W pierwszym z nich, zatytułowanym Ja, czyli kto? czytamy o postrzeganiu nas samych, potem zagłębimy się w rozważania autora na temat otaczającej nas rzeczywistości. Kolejno będziemy poznawać przemyślenia na tematy związane z podejmowaniem decyzji oraz spekulacje Davida Eaglemana dotyczące zarówno tej najbliższej, jak i nieco dalszej przyszłości. Jak już wspomniałem nieco wyżej, związana jest z tym zaawansowana, ciągle rozwijająca się technologia, jak również nie mniej istotna sztuczna inteligencja, nad którą badania trwają przecież w najlepsze.

 

Mózg. Opowieść o nas to bardzo profesjonalnie wydana publikacja, zawierająca również doskonale obrazujące poruszaną tematykę kolorowe ilustracje. Na samym końcu autor postarał się także o bardzo pomocny dla czytelnika słowniczek oraz nie mniej przydatny spis ilustracji, które dzięki temu zabiegowi możemy bardzo szybko odnaleźć. Łatwo więc się można domyślić, że publikacja ta została wydana w sposób bardzo przyjazny dla czytelnika, dzięki czemu zagadnienia związane z neurobiologią nie będą trudne do przyswojenia.

 

Zdecydowanie polecam lekturę publikacji Davida Eaglemana. Mózg. Opowieść o nas jest rzeczywiście książką o człowieku i jego dokonaniach, zawierającą odpowiedzi na wiele nurtujących niejednego z nas pytań. I nawet jeśli wziąć pod uwagę fakt, że książka została skierowana do przeciętnego czytelnika i zawiera wskutek tego pewne uogólnienia, to jednak jest pozycją bardzo interesującą i zdecydowanie zasługującą na przeczytanie. Tym bardziej, że raczej niewiele książek poruszających tego typu tematykę zostało wydanych, a mózg nadal pozostaje jedną z największych zagadek ludzkiego organizmu.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial