Okładka wydania

Draconis Memoria Księga 2 Legion Płomienia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Draconis Memoria Księga 2 Legion Płomienia | Autor: Anthony Ryan

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

W każdej szanującej się, intrygującej i efektownej literackiej opowieści fantasy, powinny znaleźć się smoki! Smoki, czyli te monumentalne, tajemnicze, groźne, ale i jakże intrygujące stworzenia z baśniowych legend, o których słyszymy już od najmłodszych lat... Z podobnego założenia wyszedł z pewnością także i Anthony Ryan - autor fascynującego i jakże epickiego cyklu pt. "Draconis Memoria", którego to najnowszą i zarazem drugą już odsłonę - powieść "Legion płomienia", mamy szczęście poznać właśnie teraz za sprawą Wydawnictwa MAG!

 

Smoki, ludzie, magia i wojna... - oto co wypełnia fabułę tej pięknej i baśniowej opowieści, której pierwszy tom rozpalił naszą wyobraźnię do granic możliwości, a drugi tylko i wyłącznie jeszcze bardziej podsyca ów żar! Główny bohater naszej historii - Claydon Torcreek, cudem unika śmierci z łap i pazurów smoków, z rąk tubylczych plemion oraz na wskutek działania sztyletów zdrajców, gdy udaje mu się przebrnąć niebezpieczną i przerażającą dżunglę... To jednak nie koniec jego ekscytującej misji, gdyż oto z wiekowego snu powstaje legendarny i mityczny Biały Smok, którego jedynym celem jest zagłada całej ludzkości... Przeszkodzić może mu tylko nasz Clay, który w tym celu musi dotrzeć do pokrytego wiecznym lodem południa Cesarstwa... Rozpoczyna się gra z czasem i pradawnym złem, której to stawką jest ocalenie świata...

 

Najnowsze dzieło Anthony'ego Ryana kontynuuje swoją emocjonującą opowieść o walce świata ludzi, ze światem smoczych bestii. Kontynuuje w sposób niezwykle barwny, intrygujący i wielce malowniczy, oferując nam z jednej strony ekscytującą przygodę i wielkie emocje, z drugiej zaś elektryzującą wyprawę po zakamarkach kontynentu Arradsii... Walka, wojna, szczęk oręża - ludzkie atrybuty kontra moc smoczych szponów, ziejącego ognia i magii - to realia tego świata i tej opowieści, w której ważną rolę odgrywa także przebiegła intryga polityczna, miłość oraz przeznaczenie, jakiemu to nie sposób się nie poddać w tym świecie. I jedno jest pewne ponad wszelką wątpliwość - spotkanie z tą książką i jej ludzkimi oraz smoczymi bohaterami, pozostanie już na zawsze w naszej czytelniczej pamięci...

 

Fabuła opowieści prezentuje się niezwykle okazale, prowadząc nas u boku głównego bohatera przez ten ludzko-smoczy świat... Prowadzi ramię w ramię z Clay'em, od czasu do czasu ustępując pola bohaterom z drugiego planu, tak ludzkim i jak smoczym, by w ten sposób ukazywać nam także i obraz drugiej strony tej niebezpiecznej gry... A tę wypełniają nam efektowne sceny walki, przygody z bronią w ręku, magiczne zaklęcia i niebezpieczne efekty ich działań, czy też wreszcie intelektualne zagadki, wiodące naszego bohatera ku odkryciu prawdy o pradawnym sekrecie pogrzebanym w lodach dalekiego południa... Dzieje się tu niezwykle wiele, z bardzo dużym natężaniem i w absolutnie nieprzewidywalnej formie, czego spuentowaniem jest ogromnie spektakularny finał!

 

Kreacja bohaterów, obraz świata Arradsii oraz wyjątkowy klimat tej historii - to fundamenty niniejszej opowieści, gwarantujące nam świetną, elektryzującą i epicką przygodę czytelniczą! I tak oto bohaterowie jawią się nam tu bardzo efektownie, przekonująco i wyraziście, dzieląc się na złych i dobrych, a przy tym budząc w nas silne emocje. Począwszy od poczciwego, odważnego i nie dającego się nie polubić Clay'a, a na Białym Smoku skończywszy - każdy z nich jest fascynujący w swym charakterze, prawdziwy w tym co czyni ( niezależnie od tego czy ratuje, czy też niszczy ludzkość), jak i również fascynujący w poznawaniu swojej osobowości..

 

Podobnie wielkie słowa uznania należą się pod adresem autora za kreację tego magicznego świata, w jakim rozgrywa się ta opowieść. To osadzona w realiach średniowiecza, baśniowa, wypełniona magią i najrozmaitszymi gatunkami kraina, która do tej pory żyła we względnym pokoju, zaś teraz stanęła w ogniu wojny. Zachwycają nas jej opisy pod kątem krajobrazowym, fascynują relacje o codziennym życiu jej mieszkańców, wreszcie ekscytują tajemnice i sekrety, jakie skrywa na swych rubieżach... Nie sposób nie wspomnieć o innych ważnych składnikach tej literackiej wizji, czyli polityce, wierzeniach i pradawnych legendach, które oto dziś spełniają się na naszych oczach. Oba ukazane nam tu światy - a więc ten ludzki oraz ten smoczy, są przepiękne i wspaniałe w każdym swoim calu...!

 

I wreszcie słów kilka należy poświęcić klimatowi tej opowieści, który emanuje z jednej strony grozą, niepokojem i poczuciem zagrożenia..., z drugiej zaś baśniową aurą przygody, radości i szczęścia... I chyba właśnie połączenie tych dwóch emocjonalnych i zarazem tak różnych stanów w jedną spójną całość, stanowi o sile i wielkości tego dzieła. Anthony Ryan zafundował nam tu cudowną podróż do świata fantasy, z odrobiną grozy, bajki i humoru w tle, która nas tu fascynuje, porywa sobą bez reszty, jak i również nierzadko porusza. Klimat tej książki jest właśnie tym, czego miłośnicy tego literackiego nurtu poszukują, pragną i co kochają w swym czytelniczym życiu!

 

"Legion płomienia" reprezentuje sobą kwintesencję monumentalnej epopei fantasy, która to za sprawą swych blisko 700 stron, gwarantuje nam piękną i cudowną literacką przygodę! Magia, smoki, wojna i dzielny bohater mogący powstrzymać pradawne zło - czyż to nie wystarczające argumenty, aby zasiąść do lektury tej książki i cieszyć się jej fabułą ze wszystkich sił...:)? Jeśli bowiem już tylko zaczniemy naszą przygodę z tą pozycją, to gwarantuję iż nie będziemy chcieli jej za nic zakończyć! Tym samym polecam z pełnym przekonaniem sięgnięcie po tę powieść, a sama wyczekuję już z utęsknieniem premiery kolejnej - trzeciej odsłony cyklu "Draconis Memoria"!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto