Okładka wydania

Alchemia Duchowego Rozwoju Inteligencja Duchowa Dla Zaawansowanych

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Jarosław Gibas
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 344
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 150x214 mm
 • ISBN: 9788328313521
 • Wydawca: Helion
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  3/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Alchemia Duchowego Rozwoju Inteligencja Duchowa Dla Zaawansowanych | Autor: Jarosław Gibas

Wybierz opinię:

Sylfana

Alchemia duchowego rozwoju autorstwa Jarosława Gibasa to książka, która dla czytelnika jest nie lada wyzwaniem, a już na pewno dla kogoś, kto pierwszy raz spotyka się z taką materią, jaką jest ogólnie pojęta alchemia. Alchemia? Mógłbyś się w ten sposób drogi czytelniku zdziwić – w XXI wieku? Czy jeszcze takie pojęcie w czasie teraźniejszym ma prawo bytu? Ależ tak i oprócz tego, że istnieje to, jak się okazuje, wpływa niebagatelnie na nasze życie i może nam pomóc rozwijać nasze umysłowe i psychologiczne umiejętności. Co więcej, pomaga nam osiągnąć wewnętrzny spokój, który na dzień dzisiejszy wydaje się najprawdopodobniej największym szczęściem, jakie może nas spotkać.

 

Ta książka nie jest łatwa – być może dzieje się tak z powodu używanego nazewnictwa, odwoływania się do teorii różnych myślicieli, którzy na przestrzeni wieków nie utracili swojego pragnienia zanurzenia się w mistycznych tajnikach alchemii. Może to też język jest tutaj winowajcą i to, że cały charakter książki jest utrzymany w charakterze pozycji quasi-naukowej. Dlaczego „quasi” – ponieważ mimo wszystko taką lekturą (w sensie naukową) z pewnością nie jest. Dla totalnego amatora takiej wiedzy tajemnej książka ta jest zagadką, gdyż trzeba sobie najpierw przysposobić wiele dziwnie brzmiących terminów, a dopiero później można zacząć pracować nad sobą i wdrożyć w życie wskazówki autora. Innymi słowy – odbiorca ma dużo przeszkód przed sobą, żeby odnaleźć głęboki sens wspomnianego tekstu – i naprawdę nie ma w tym ani odrobiny przesady – laik może się pogubić w meandrach „mądrych słów”, niecodziennych odniesień, obcych teorii z pogranicza mistyki i filozofii.

 

Ale jeśli się nie poddamy (w co szczerze wierzę, że każdy z was, drodzy czytelnicy nie spocznie w dążeniu do znalezienia sensu Alchemii) czeka nas dosyć ciekawa przygoda, odnajdywanie w najgłębszych czeluściach naszego umysłu pokładów mocy psychicznej, która pomoże nam wejść na wyższy stopień wtajemniczenia w człowiecze jestestwo. Wszystko przed nami, wystarczy wziąć na barki wiadomy cel – dotrzeć do samego końca tej czytelniczej podróży.

 

Z jakim właściwie gatunkiem mamy do czynienia? W zasadzie jest to poradnik psychologiczny o zacięciu lekko naukowym, gdyż podparty wieloma tezami i myślami znanych nam myślicieli i filozofów ówczesnych i ubiegłych wieków. W jakimś stopniu można ją podpiąć pod pozycję zawierającą ciekawostki na temat tego, czym jest alchemia w kontekście człowieka i jego wnętrza, oraz jak te dwa pojęcia oddziaływały między sobą, aż do współczesności. Jest to więc kontaminacja wielu różnych podgatunków, ale ja bym była skłonna zakwalifikować tę pozycję jako poradnik motywacyjno – duchowy.

 

Czy warto sięgnąć po Alchemię? I warto, i nie warto. Ja osobiście nie wyniosłam z lektury tej książki niczego więcej poza nowymi, „mądrze” brzmiącymi pojęciami, ale też być może wynika to z mojego lenistwa i niechęci do wdrożenia w życie niektórych rad pana Gibasa – dlatego nie mogę jednoznacznie napisać, że ta książka jest zła. Taka z pewnością nie jest, gdyż znajdzie się rzesza odbiorców interesujących się wspomnianym wcześniej tematem. Dlatego – póki nie zasiądziecie z tym poradnikiem w ręce i nie zaczniecie go studiować, nie dowiecie się, czy było warto. Spróbujcie, trzymam jednak kciuki, żeby inni czytelnicy zobaczyli w tym tekście, coś więcej niż samą książkową ciekawostkę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto