Okładka wydania

Najważniejszy Związek Czyli Mądra Miłość Do Siebie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Najważniejszy Związek Czyli Mądra Miłość Do Siebie | Autor: Iwona Majewska Opiełka

Wybierz opinię:

Wkwiatki

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.

 

Żeby móc cieszyć się szczęściem, dobrym zdrowiem i pozytywnymi relacjami z innymi, trzeba najpierw pokochać siebie. Tak w telegraficznym skrócie można by opisać myśl przewodnią przyświecającą najnowszej pozycji autorstwa Iwony Majewskiej-Opiełki pt. „Najważniejszy związek, czyli mądra miłość do siebie” .

 

Autorka jest znaną i cenioną trenerką rozwoju osobistego, aktualnie mieszkającą w Toronto, która z perspektywy własnego doświadczenia oraz poczynionych w społeczeństwie polskim i kanadyjskim obserwacji, dokonuje studium poczucia własnej wartości.

 

Możemy się więc dowiedzieć czym jest a czym nie, poczucie własnej wartości oraz jaki wpływ na jego poziom ma wychowanie i edukacja szkolna. Jakie są różnice między sposobem wychowania oraz podchodzenia do kształcenia i nagradzania dzieci przez nauczycieli kanadyjskich i polskich, a także jakie są ich konsekwencje w życiu dorosłym jednostki.

 

Okazuje się m.in., że wystąpienia publiczne i ogólna niechęć do udzielania się w życiu publicznym, będące zmorą większości Polaków, są efektem niewłaściwego podejścia nauczycieli do kształcenia uczniów. W Kanadzie promuje się i nagradza dzieci występujące publicznie (np. poprzez konkursy talentów), w polskich szkołach stawia się na krytykę i ośmiesza najdrobniejsze potknięcia, wywołując poczucie wstydu, który skutecznie zniechęca do wystąpień i działalności publicznej w ogóle. Ponadto autorka pokazuje, jak negatywny wpływ na poczucie własnej wartości może mieć sposób wychowania dzieci – w polskim społeczeństwie dominuje zgubne podejście, że dziecko ma być tzw. „kimś” w przyszłości, gdy w rzeczywiści „kimś” ważnym staje się już w momencie narodzin.
Dowiadujemy się też jak presja społeczna skutecznie niszczy poczucie własnej wartości oraz jaki wpływ na ten komponent ma kwestia wyznawanej religii oraz dlaczego Lech Wałęsa i inne prominentne postaci z życia publicznego również osoby epatujące m.in. bogactwem poczucia własnej wartości nie mają.

 

Na szczęście ten ważny (chociaż przez wielu nieuświadamiany) komponent, który ma wpływ na to, w jaki sposób postrzegamy siebie w relacjach, czy też jak dajemy sobie radę w życiu zawodowym, nie jest dany raz na zawsze i można nad nim pracować. W jaki sposób? Iwona Majewska-Opiełka pokazuje kilka sprawdzonych sposobów i ćwiczeń, które również w jej przypadku wykazały największą skuteczność.

 

„Najważniejszy związek, czyli mądra miłość do siebie” jest interesująca, bo pokazuje w jaki sposób sama autorka dochodziła do wysokiego poczucia własnej wartości. Iwona Majewska-Opiełka opisuje fakty z dzieciństwa, ze szkoły, tego w jaki sposób była wychowywana oraz wpływ jaki miało to na jej własne poczucie wartości. Iwona Majewska-Opiełka opisuje również sposób w jaki w/w doświadczenia odbiły się na wychowaniu jej własnych dzieci.

 

Podsumowując – „Najważniejszy związek, czyli mądra miłość do siebie” jest pozycją ciekawą ze względu na wielość poruszanych wątków (kultura, religia, wychowanie, edukacja, kontekst społeczny) oraz ich wpływie na poczucie własnej wartości.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial