Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kredkami do Nieba Rok B

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kredkami do Nieba Rok B | Autor: Dorota Łoskot CichockaAnna Moszyńska

Wybierz opinię:

Pani M

Chciałabym opowiedzieć dzisiaj nieco o książce, która opisuje zajęcia „Kredkami do nieba”, podczas których autorki programu starały się pokazać dzieciom i ich rodzicom to, jak piękne jest Pismo Święte. Kasia, mama Łucji i Cecylii, mówi, że dzięki tym zajęciom „życie Pana Jezusa, Maryi i apostołów stało się jej dzieciom bliższe – tak dosłownie na wyciągnięcie małej rączki, która rysuje, maluje, wycina, nakleja ewangeliczne sceny. A co istotne – najpierw jest wspólne rozważanie fragmentu niedzielnej Ewangelii i próba zrozumienia, jakie przesłanie Pan Jezus kieruje również do mnie. Czyli dzieci nie tylko ilustrują to, co wydarzyło się w Ewangelii, ale każde ma okazję zastanowić się, jak może konkretnie odpowiedzieć na Bożą miłość. Dlatego też na wielu pracach plastycznych dziecko umieszcza także siebie, uczestniczącego w ewangelicznym przesłaniu (…)”.

 

„Kredki do nieba” to program, który miał przybliżyć dzieciom słowa Ewangelii. Na każdą niedzielę zostało przygotowane Słowo Boże. Zanim zostało ono odczytane, wprowadzano dzieci do jego treści. Następowało coś w rodzaju mini-wykładu. Następnie czytano Ewangelię, rozmawiano o niej, a następnie dzieci miały do wykonania pewne zadanie plastyczne. Inne na każdy tydzień. Dzięki tej publikacji rodzice wychowujący dzieci w wierze w Chrystusa, mogą wraz z nimi zastanowić się nad Ewangelią i przybliżyć ją swoim pociechom. Poprzez zadania plastyczne dzieci mogą pokazać, jak zrozumiały te słowa.
Nie mam swoich dzieci, więc nie mogłam na nikim wypróbować tych zadań. Panienka H., która przeważnie ratuje mnie w takich sytuacjach, odmówiła tym razem współpracy. Przejrzała książkę, ale powiedziała, że nie będzie nic robić z plasteliny, bo od tego się brudzi, a i farbami malować nie będzie, bo się chlapią. Nie byłam w stanie jej przekonać, więc nie mogę powiedzieć, jak dziecko zapatruje się na te zadania, a myślałam, że właśnie to zrobię. Mogę tylko podzielić się swoimi spostrzeżeniami po lekturze.

 

Sam pomysł wydaje mi się całkiem niezły. Wiele osób, które uczą religii w najmłodszych klasach, kompletnie nie ma podejścia do dzieci i nie potrafi im przekazać Słowa Bożego w taki sposób, żeby one to zrozumiały. A dziecko ma prawo w inny sposób odbierać to, na co my, dorośli, patrzymy zupełnie inaczej. Poza tym msza jest dla dziecka długa, nudna, trzeba siedzieć cicho, nie wolno nigdzie chodzić i do dzieciaków nie trafia to, co powinny zapamiętać. One nie są w stanie aż tak długi skupić uwagi. Autorki tego programu postanowiły to zmienić. Przystosowały wszystko do potrzeb najmłodszych. Pozwoliły, by oni także uczestniczyli w interpretowaniu Ewangelii, co jest ważne. Dodatkowy plus za to, że w programie brali udział także rodzice, którzy potem mogli rozmawiać z dziećmi na temat tego, co usłyszały.
Zadania plastyczne nie były monotonne. Część z nich wymagała pomocy dorosłych, ale ze zdecydowaną większością dzieci mogły poradzić sobie same. Jeśli postanowicie kupić tę publikację, będziecie mogli wraz ze swoimi pociechami przejść przez ten program. I wcale nie zajmie wam to wiele czasu. Jedno czytanie na każdą niedzielę. W porywach szaleństwa spędzicie nad tym 2 godziny. To moim zdaniem nie jest dużo, a jeśli chcecie zapoznać dzieci z Jezusem, warto to zrobić w kreatywny sposób. Przekonajcie się, czy patenty Doroty i Anny wam w tym pomogą.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial