Okładka wydania

Powiedz Wreszcie Prawdę

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Powiedz Wreszcie Prawdę | Autor: Dana Reinhardt

Wybierz opinię:

Ruda Recenzuje

Zazwyczaj omijam wątki miłosne szerokim łukiem. Rzadko je doceniam, uważając, że powieści miałyby się świetnie również bez nich. Czasami jednak mam chęć zrobić wyjątek i na chwilę zatracić się w takiej urokliwej, nieskomplikowanej historii albo przeczytać powieść z miłością w tle. „Powiedz wreszcie prawdę” wydawało się w sam raz.

 

Ku mojemu zdziwieniu, akcja książki potoczyła się w zupełnie innym kierunku, niż mogłabym się tego spodziewać. Wątek miłosny, stanowiący niejako wprowadzenie do historii, został potraktowany trochę po macoszemu i zepchnięty na boczny tor. Nie okazało się to dla mnie problemem, bowiem na jego miejsce otrzymałam dość refleksyjną historię o tym, co rzeczywiście w życiu młodego człowieka jest ważne. Taki zwrot akcji bardzo przypadł mi do gustu, szybko sprawiając, że opowieść dotycząca Rivera całkowicie pochłonęła mój czas i uwagę.

 

Książka autorstwa Reinhardt w mądry i zajmujący sposób łączy w sobie lekkość literatury młodzieżowej z tematyką idealnie pasującą do codzienności ludzi młodych. Dzięki temu powieść czyta się szybko i lekko, ale nie pozwala ona o sobie zapomnieć od razu po przeczytaniu ostatniej strony. Bardzo lubię takie czytelnicze przygody, które nie tylko zapewniają mi rozrywkę, ale także skłaniają do refleksji, pozwalają na chwilę znów przenieść się do lat młodości i postawić się na miejscu bohaterów, a muszę przyznać, że to autorce rzeczywiście świetnie się udało.

 

Kolejne strony to intrygujące połączenie tematyki, która mogłaby przynieść sporo frajdy również starszym czytelnikom. Autorka w lekki, ale i nieco emocjonalny sposób łączy ze sobą konieczność odnalezienia własnego ja, próbę zaakceptowania siebie i znalezienia tej akceptacji u innych, szukanie pomocy w rozwiązywaniu osobistych problemów czy częste trudności związane z mówieniem prawdy. Nie są to tematy niezwykle wyszukane, czy niebanalne, stanowią jednak przyjazną mieszankę zawsze sprawdzających się i lubianych przez czytelników kwestii. Mnie takie połączenie w zupełności odpowiadało.
Ko mojej radości „Powiedz wreszcie prawdę” można zaliczyć do tych bardziej ambitnych młodzieżówek. Bardzo lubię powieści dla młodszych czytelników, zawsze staram się jednak doszukać w nich czegoś więcej- nawet, gdy akcja toczy się głównie wokół wątków miłosnych. Z tej książki można sporo wynieść. Między wierszami pełnymi lekkiej i przyjaznej czytelnikowi treści autorka ukryła sporo wskazówek i rad, w jakim kierunku powinniśmy podążać, a raczej czego szukać i co doceniać w relacji z drugim człowiekiem. Czasami warto trochę pomilczeć i pozwolić, by to inni zabrali głos, posłuchać, pomóc, doradzić, a także nie oceniać zbyt pochopnie.

 

Cieszę się, że autorka zdecydowała się oddać głos swojemu bohaterowi za sprawą pierwszoosobowej narracji. Dzięki temu River staje się bliższy czytelnikowi. Łatwiej zrozumieć jego motywację, wytłumaczyć sobie jego postępowanie. Śledzimy tę historię podążając za jego głosem, szybko i niecierpliwie, a jednak starając się, żeby nic nam nie umknęło.
Za sprawą subtelnego stylu autorki i krótkich rozdziałów powieść tę poznaje się bardzo przyjemnie i w zawrotnym tempie. Bardzo łatwo jest obdarzyć sympatią głównego bohatera i pokonywać kolejne strony gorąco mu kibicując. To krótka, ale wartościowa książka. Urokliwa, ale również mądra. Zabawna, a przy tym refleksyjna. A przy tym jestem pewna, że odpowiednia również dla starszych czytelników. Warto poświęcić jej jeden wieczór.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial