Okładka wydania

Wieki Bezwstydu. Seks I Erotyka W Starożytności

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wieki Bezwstydu. Seks I Erotyka W Starożytności | Autor: Adam Węgłowski

Wybierz opinię:

Michał Lipka

WSZYSTKO, CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O SEKSIE STAROŻYTNYCH, ALE BOICIE SIĘ ZAPYTAĆ

 

Seks to jedna z nielicznych rzeczy, tak bardzo wspólna dla wszystkich z nas. Jak każda z czynności fizjologicznych, różni się co prawda w zależności od uwarunkowań kulturowych - w końcu nawet tak podstawowa potrzeb, jak konieczność jedzenia też w jest w dużej mierze od nich zależna - ale nadal w swych podstawowych funkcjach niezmienna i stanowiąca nierozerwalny element codzienności. Każdy mniej więcej wie, jak te kwestie prezentują się teraz, erotyzacja jest przecież wszechobecna, a dostęp do erotyki, pornografii, a także i szerokiej wiedzy na ich temat, stał się łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej. A jak to wyglądało kiedyś? Każdy z nas na pewno słyszał choć jedną z ciekawostek czy anegdotek, jak seks zmieniał świat. I pewnie większość z Was jest świadoma rozpasania starożytnych Rzymian i Greków. Ale jak to w rzeczywistości z nimi było?

 

Starożytni Rzymianie i Grecy. Któż o nich nie słyszał, skoro kinowe hity ostatnich lat - i nie tylko - chętnie (i z sukcesem) zajmowały się tym tematem. Z jednej strony dawni ludzie wciąż kojarzą nam się z pruderią i konserwatywnym podejściem właściwie do wszystkiego. Z drugiej dwie wspomniane nacje zasłynęły z rozpasania, dziwnych praktyk i homoseksualnych eksperymentów. Jak więc to z nimi było? Zupełnie inaczej, niż utrwaliła to w nas popkultura, choć oczywiście trudno jej odmówić pewnej dozy racji. Chcecie poznać prawdę? Wejdźcie zatem w świat, w którym kobietę można było pocałować w usta tylko wtedy, gdy chciało się sprawdzić czy nie piła alkoholu. Świat, który zszokowałby nas swoją rozwiązłością, a jednocześnie sam byłby zszokowany niejednym z naszych obyczajów.

 

Konkretów Wam tutaj nie podam, bo od tego są przecież same "Wieki bezwstydu", ale jeśli interesuje Was tematyka seksu czy szeroko pojmowanej historii będziecie niniejszą pozycją zachwyceni. Adam Węgłowski, autor chociażby udanej pozycji "Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie" zabiera nas w niezwykłą podróż w czasie, by odkryć przed nami sekrety życia seksualnego naszych przodków. A tych nie brakuje. Prawda, jaka wyłania się z książki okazuje się być jeszcze ciekawsza niż fikcja, którą raczy nas Hollywood i autorzy beletrystyki. I to o wiele bardziej.

 

Dużą w tym zasługa samego tematu, który od zarania dziejów pociąga ludzi bardziej, niż chyba jakikolwiek inny. Dla jednych na tej samej zasadzie, na jakiej pociąga nas zakazany owoc, dla innych niczym pasja życia, której oddają się bez żądnych ograniczeń - tak fizycznych, jaki moralnych. Między tymi skrajnościami, do których warto by dodać jeszcze aseksualizm, rozciąga się nieskończona strefa najróżniejszych zachowań. Wychodzi więc na to, że niniejsza książka jest dziełem dla wszystkim. Bo może i tak jest w rzeczywistości?

 

Poza samym tematem jednak dzieło sprawdza się doskonale także pod względem stylu, który przykuwa uwagę czytelnika. Książka napisana została lekko, z humorem, ale i w profesjonalny sposób. Jest przy tym ciekawa, nie przynudza, nie razi akademickim tonem. Całość została bogato zilustrowana fotografiami klasycznych dzieł związanych z tematem i znakomicie wydana, w tomie zamkniętym w twardej oprawie. Jak dla mnie znakomita rzecz - tak pod względem zawartości, jak i edytorskim. Dość kompleksowa, dobrze i w przystępny sposób ukazująca temat i zapewniająca porcję ciekawej rozrywki. Warto skonfrontować swoją wiedzę o seksualności człowieka z praktykami starożytnych. Intrygujące wrażenia gwarantowane.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto
  • Zobacz Mini Tutorial