Okładka wydania

Terapie Wschodu W Medycynie Zachodu. 108 Sekretów Samouzdrawiania Sprawdzonych Przez Doktor Medycyny

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Terapie Wschodu W Medycynie Zachodu. 108 Sekretów Samouzdrawiania Sprawdzonych Przez Doktor Medycyny | Autor: Mimi Guarneri

Wybierz opinię:

Anna Wójcik

108 kroków do lepszego życia

 

Dr Mimi Guarnieri, kardiolog i specjalistka medycyny nuklearnej i holistycznej stworzyła poradnik dla tych, którzy chcą odmienić swoje życie na zdrowsze. Dzięki połączeniu medycyny zachodniej ze wschodnią udało jej się wyodrębnić 108 kroków - dokładnie tyle ile paciorków zawiera tradycyjny sznur modlitewny mala. O czym przeczytamy w „Terapiach Wschodu w medycynie Zachodu”?

 

Guarnieri zajmuje się kilkoma sferami życia. Książkę podzieliła więc na kilka zasadniczych części. Najpierw przeczytamy o zdrowiu i umiejętności przestrzegania odpowiednio zbilansowanej diety. Autorka bardzo dokładnie wyjaśnia w jaki sposób powinniśmy się odżywiać, jakich produktów najlepiej unikać i jak duży mogą one mieć wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. Guarnieri porusza także problematyczny temat suplementów i próbuje odpowiedzieć na pytanie – czy są one bezpieczne dla naszego zdrowia?

 

W dalszych częściach dowiemy się nieco więcej o niszczącym wpływie stresu, ważności podtrzymywania pozytywnych relacji z innymi ludźmi, a także znajdziemy wiele informacji o tym jak zadbać o swoje zdrowie mentalne i rozwinąć stronę duchową. Ostatnim poruszanym przez autorkę aspektem jest ochrona środowiska i to w jaki sposób powinniśmy przyczyniać się do dbania o naszą planetę.

 

Poradnik został zakończony zbiorem dodatków, które uzupełniają treści poszczególnych rozdziałów. Znajdziemy tu m.in. kwestionariusz symptomów medycznych/toksyczności, spis przydatnych mantr, tabele z produktami o wysokim i niskim indeksie glikemicznym oraz przewodnik po diecie eliminacyjnej wraz z przepisami na przykładowe dania.

 

Porady Guarnieri mogą być niezwykle cenne dla wszystkich, którzy pragną zmienić coś w swoim życiu. Podział na 108 sekretów, które pogrupowane są tematycznie sprawia, że czytelnikowi łatwiej będzie się odnaleźć w treści książki i wybrać te tematy, jakie najbardziej go interesują. Samo dobranie tematów również jest dużym atutem, choć zabrakło mi tu informacji dotyczących aktywności fizycznej.

 

Tym co zdecydowanie wyróżnia „Terapie Wschodu w medycynie Zachodu” to informacje, których nie znajdziemy w innych, podobnych publikacjach. Autorka zwraca choćby uwagę na szkodliwość plastikowych butelek PET dla naszego zdrowia. Podkreśla, że nie powinniśmy ich używać więcej niż raz, a najlepiej w ogóle z nich zrezygnować. Wodę powinniśmy pić tylko filtrowaną (np. filtrem węglowym) i przechowywać ją w pojemnikach ze stali nierdzewnej lub szkła. Podobnych informacji w książce jest wiele, a myślę, że zbyt rzadko słyszymy o podobnych rzeczach. Ważne tutaj jest również to, że autorka zawarła także bogatą bibliografię do swojej pracy. Dzięki temu jeśli mamy jakieś wątpliwości lub chcemy poszerzyć swoją wiedzę w danym temacie, możemy z łatwością go wyszukać.

 

Minusy publikacji? Zdecydowanie więcej czasu Guarnieri poświęca sferze mentalnej i duchowej. Przeczytamy tu sporo o czakrach, mantrach, pranayamie i medytacji. Jeśli więc oczekujecie większej ilości porad dotyczących odżywiania czy leczenia w sposób naturalny, możecie być trochę zawiedzeni. Guarnieri wskazuje oczywiście, że wszystkie opisywane przez nią rzeczy mają silny wpływ na nasze zdrowie, nie każdy jednak może podejść do jej punktu widzenia entuzjastycznie. W takim przypadku lepszym wyborem może okazać się inna lektura.

 

Podsumowując, „Terapie Wschodu w medycynie Zachodu” to bardzo dobra książka, zawierająca wiele cennych porad. Z jej pomocą można wypracować w sobie wiele wartościowych nawyków, które będą stanowić świetny początek na drodze do przemian. Zmiana stylu życia do długi proces, wymagający więcej niż symbolicznych 108 kroków. Uważam jednak, że warto sięgnąć po tę lekturę, gdyż z pewnością wyniesiemy z niej wiele dobrego. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial