Okładka wydania

Wpływ Księżyca 2018 - Poradnik Ogrodniczy Z Kalendarzem Na Cały Rok

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Witold Czuksanow
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 160
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788381161138
 • Wydawca: Zysk I Ska
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  5/6

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wpływ Księżyca 2018 - Poradnik Ogrodniczy Z Kalendarzem Na Cały Rok | Autor: Witold Czuksanow

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Piękny ogród, dorodny warzywniak, pachnący sad, dostojny trawnik i zapierające dech w piersiach kwietniki - to raj i marzenie każdego miłośnika spędzania wolnego czasu na działce lub w przydomowym ogrodzie, który już wraz z końcem ostatniego dnia sezonu myśli o tym, kiedy zacząć przygotowania do nowego! A w tym doskonale wesprze go z pewnością lektura wspaniałego poradnika Witolda Czuksanowa pt. "Wpływ Księżyca 2018. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok".

 

Zgodnie z tytułem tej publikacji, oferuje nam ona sobą kompleksowy zestaw cennych ogrodniczych porad, wskazówek, ciekawostek, które pomogą nam zadbać o nasz ogród. Znajdziemy tu wiadomości na temat czasu zasiewu roślin, umiejętnego ich pielęgnowania, pory zbioru, jak i również wyboru najlepszych i najciekawszych odmian warzyw, owoców, kwiatów i krzewów. Ponadto nie zabrakło tu także wskazówek odnośnie walki z najpopularniejszymi szkodnikami i chorobami roślinnymi, czyli zmorą każdego ogrodnika. Na deser zaś książka ta serwuje nam garść smakowitych przepisów, oczywiście z roślinami w roli głównej. A wszystko to zostało przedstawione tu w oparciu o całoroczny kalendarz z podziałem na poszczególne miesiące, tygodnie i dni, odzwierciedlające ten czas względem naszych ogrodowych prac i zajęć.

 

Poradnik Witolda Czuksanowa, to skarbnica ogrodniczej wiedzy. Wiedzy zarówno w zakresie podstawowym dla początkujących miłośników ogrodnictwa, jak i też dla zaawansowanych miłośników tego hobby, którzy odnajdą tu bardzo cenne, szczegółowe i często zaskakujące ciekawostki. Najważniejsze jednak jest to, iż całość tych informacji została podana tu w bardzo prosty, przystępny i czytelny sposób, tak by każdy czytelnik - niezależnie od tego czy zajmuje się swym ogrodem od lat, czy też dopiero zacznie to robić, bez trudu odnajdzie na stronach tej publikacji to, co go szczególnie zainteresuje. Całości pozytywnego odbioru dopełnia tu efektowne wydanie tej książki, z piękną szatą fotograficzną na czele.

 

Na dużą pochwałę zasługuje format tej książki, a dokładniej rzecz ujmując podział jej rozdziałów względem kolejnych miesięcy roku. Począwszy od stycznia i tak aż do grudnia, śledzimy i poznajemy cenne porady autora na dany i konkretny czas, dzięki czemu wiemy, co powinniśmy zrobić np. w kwietniu, a czego za wszelką cenę musimy unikać. W tym zakresie dużym ułatwieniem jest także zawarcie na stronach tej książki kalendarzowych tabel, z datami, imionami solenizantów, ale także i grafiki przedstawiające poszczególne rośliny, warzywa i owoce, których pojawienie się w danym dniu oznacza najlepszy czas na ich zasiew, bądź tez zbiór. Ponadto poszczególne pola owego kalendarza zostały podzielone na kilka warstw kolorystycznych, z których to każda odpowiada danemu zakresowy prac ogrodowych, jakie w tym czasie powinniśmy wykonać. To sprytne, cenne i ważne ułatwienie dla korzystania z tego poradnika dla tych, którzy nie dysponują zbyt wielką ilością czasu na lekturę całości książki.

 

Dzieło to stanowi także niezwykle cenny i intrygujący wyznacznik ogrodowych mód i trendów, gdy oto jego autor - Witolda Czuksanow, informuje nas tu o nowościach w tym temacie. Nowościach m.in. w postaci nowych i nieznanych dotąd szeroko odmian krzewów, kwiatów, nasion warzyw, czy też chociażby owocowych drzewek, które to zdobyły popularność na zachodzie i południu naszego kontynentu, a teraz docierają także i do Polski. To bardzo interesujący i ważny aspekt tej książki, która to swoją merytoryczną wiedza i praktycznymi wskazówkami, przyczynia się również do rozwoju polskiego ogrodnictwa, ukierunkowując je na nowoczesne, popularne i bardzo perspektywiczne tory...

 

Słów kilka raz jeszcze warto poświęcić fizycznemu wydaniu tej pozycji, które jest nie tylko intrygujące wizualnie, ale także i niezwykle praktyczne. Dobrej jakości papier, przejrzysty układ treści, wyrazista czcionka, cała masa tabel, wykresów, pomocnych grafik, jak i przede wszystkim ogromny zestaw pięknych zdjęć - oto co stanowi o sile wydania tej książki, której to poznawanie strona po strona, sprawia autentyczną przyjemność. Co więcej, tak efektowne wydanie sprzyja temu, by niniejszy poradnik mógł okazać się trafionym i przyjemnym prezentem dla naszych bliskich, którzy to uwielbiają relaks przy pracy w swoich ogrodach:)

 

"Wpływ Księżyca 2018. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok" to książka, która zachwyci każdego melomana ogrodnictwa. Zachwyci mocą faktów, informacji i porad, jak i też piękną szatą graficzną, której to nie sposób się oprzeć. Myślę, że taki poradnik z pewnością znajdzie uznanie w oczach każdego ogrodnika, gdyż oferowana przez niego wiedza jest niezwykle cenna i przydatna, tak początkującym, jak i doświadczonym działkowiczom. Polecam - z takim poradnikiem uprawa ogrodu i działki będzie tylko i wyłącznie wielką przyjemnością:)

Pani M

Tematem poradnika, o którym chcę wam krótko opowiedzieć, jest piękny ogród BIO. Ostatnimi czasy to pojęcie jest bardzo modne. Dużo rzeczy jest bio. Przejdźcie się po supermarkecie i przekonajcie się o tym na własnej skórze. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, czy jest możliwe prowadzenie ogrodu bez chemii. W małych ogródkach ludziom zdarza się z nią przesadzać, a nadmiernie stosowana przynosi zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. „Okazuje się jednak, że w wielu wypadkach to, co syntetyczne, da się wyeliminować, zastąpić domowymi metodami. Jest jeszcze inna strona biopodejścia: tak naprawdę wszystko, co w ogrodzie stosujemy, jest w jakimś stopniu efektem chemicznych przemian zachodzących w roślinach. Załóżmy jednak, że jest to ‘naturalna chemia’. Sam temat naturalnego ogrodnictwa jest o wiele bogatszy i żeby zaangażować się w bioogrodnictwo, trzeba mieć elementarną wiedzę na temat tego, co nasze kwiaty, zioła, warzywa i rośliny owocowe otacza, co im zagraża, ale przede wszystkim wspiera”. Jeśli zaintrygowały was te słowa i macie swój ogród, ta publikacja jest dla was.

 

Szczerze powiedziawszy, recenzowanie tej książki dla osoby bez ogródka, jest dość ciężkim zadaniem. Swego czasu mieszkałam na wsi i trochę się łapałam w roślinach, ale to dość zamierzchłe czasy i sporo już pozapominałam. Na szczęście moi rodzice nie zmienili miejsca zamieszkania i było komu podsunąć książkę do ocenienia. Dla mnie to było coś wyłącznie na zasadzie ciekawostki, nie miałam jak wprowadzić tego w życie. Może jak już kiedyś się doczekam domu z ogrodem, to przekuję teorię w praktykę. Póki co mi to nie grozi.

 

Moja mama ma sporą wiedzę na temat ogrodnictwa, więc powiedziała mi, że o wielu rzeczach, o których pisał autor, dobrze już wiedziała. Zwłaszcza że ma bzika na punkcie programów o ogrodnictwie i hoduje swoje rośliny. Dodatkowo pracuje w szklarni, więc zna się na rzeczy. Powiedziała, że przypadł jej do gustu kalendarz, który został tu zamieszczony. Jest on rozrysowany w taki sposób, że osobom, które mają własne ogrody, na pewno pomoże w ich prowadzeniu. Nawet ja w miarę go ogarnęłam, a ogród mam tylko w Simsach.

 

Książkę czytało się szybko. Autor ma lekkie pióro i w zrozumiały sposób wyjaśniał, na co w poszczególnych miesiącach trzeba zwrócić uwagę w ogrodzie. Podzielił się swoją wiedzą na temat roślin i podsunął pomysły, jak się nimi opiekować, jak uchronić je przed szkodnikami. Dał sporo rad dotyczących poszczególnych prac w ogrodzie. Nie będę wam tego wszystkiego streszczać, bo jeśli interesuje was ta kwestia, sięgniecie do książki.

 

Całość uzupełniają zdjęcia. Jest ich sporo i o ile w większości przypadków taki zabieg jest zwykłym zapychaczem, żeby tylko zwiększyć objętość publikacji, o tyle tu nie odniosłam takiego wrażenia. Chcielibyście czytać książkę o prowadzeniu idealnego ogrodu bez zdjęć? Ja niekoniecznie.

 

Moim zdaniem ta publikacja zainteresuje przede wszystkim ludzi, którzy mają swoje ogródki i chcą przekonać się, jak mogą się nimi opiekować, ograniczając chemię do minimum. Jeśli ktoś takowego ogródka nie posiada, niewiele znajdzie tu dla siebie. Chyba, że po prostu lubicie czytać o kwiatkach i je oglądać, to nie mam zamiaru wam tego zabraniać. Miejcie jednak moje słowa na uwadze, gdy będziecie sięgać po tę książkę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial