Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Prawdziwa Historia Miłości

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Alain de Botton
 • Tytuł Oryginału: The Course of Love
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Magdalena Sommer
 • Liczba Stron: 320
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788328050280
 • Wydawca: W.A.B.
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Prawdziwa Historia Miłości | Autor: Alain de Botton

Wybierz opinię:

Anena

Z pozoru historia jakich wiele: Kirsten i Rabih poznają się w Edynburgu i zakochują. Potem naturalną koleją rzeczy wydają się kolejne etapy ich związku: ślub i narodziny dzieci. Czyżby byli jedną z niewielu par, które mogą aspirować do niemalże mitycznego ,,i żyli długo i szczęśliwie”? Czy nasi bohaterowie naprawdę są parą idealną, która bez kłótni i problemów podąża wspólną ścieżką życia? Co wyróżnia ich związek na tle wielu podobnych? Jaka jest ich recepta na szczęście?

 

Historia tych dwojga ludzi staje się dla Alaina de Bottona pretekstem do rozważań nad specyfiką relacji zakochanych ludzi. Wraz z nim czytelnik ma okazję śledzić każdy z etapów miłości. Pierwsze zauroczenie, wspólne spędzane chwile, myśli samoczynnie biegnące ku tej osobie, smak pierwszego pocałunku, intensywność uczuć podczas pierwszej spędzonej nocy, wspólne mieszkanie i przyzwyczajanie się do życia we dwoje. Te i wiele innych doświadczeń związanych z przechodzeniem z etapu zauroczenia do zakochania czytelnik może nie tylko z uwagą śledzić, ale również rozkładać na czynniki pierwsze. Bo analizie poddane zostają każde słowo, spojrzenie i dotyk. Autor oprócz dokładnego opisu tego, co dzieje się pomiędzy parą bohaterów, zaskakuje czytelnika obszernymi komentarzami, w których pobrzmiewają echa filozofii, psychologii, czy po prostu życiowego doświadczenia. Poza tym de Botton zwraca uwagę na najczęściej pojawiające się błędy, zarówno w początkowych fazach związku jak i po wielu wspólnie spędzonych latach. Są one dla niego nie tylko pretekstem do rozważań nad psychologią związku, ale i momentem, w którym autor daje rady, które mogą się przydać czytelnikowi, gdy znajdzie się w podobnej sytuacji. 

 

W ten sposób ,,Prawdziwa historia miłości” znacząco wyróżnia się na tle pozostałych poradników dotyczących związków. Nie jest to typowy poradnik, w którym ekspert wypowiada się na określone tematy, ani nawet forma wywiadu-rzeki, wymagająca od niego zmierzenia się z serią pytań. Poza tym, w przeciwieństwie do publikacji skupiających uwagę czytelnika na określonych tematach, książka de Bottona poświecona jest całemu związkowi począwszy od zauroczenia. W sfabularyzowanej formie charakterystycznej dla literatury obyczajowej autorowi udaje się nie tylko zyskać uwagę czytelnika, ale i dokładniej wyjaśnić różnorodność emocji pojawiających się na każdym etapie związku. Alain de Botton poprzez historię o Kirsten i Rabihu ukazuje meandry ludzkich uczuć objawiające się na każdym etapie związku, zarówno w okresie tzw. stateczności, czy w momencie radzenia sobie z syndromem opuszczonego gniazda.

 

Niestety, podczas lektury ma się wrażenie, że ciągłe przerywniki w postaci odautorskich komentarzy skutecznie zaburzają opowieść o Kirsten i Rabihu. Taki stan rzeczy może troszkę zdenerwować czytelnika skupionego na śledzeniu ich coraz bardziej interesującej historii życiowej. Jednakże zostaje to autorowi wybaczone, ponieważ jego obserwacje i rady, którymi sypie niczym magik z rękawa okazują się niezwykle interesujące i urzekające swoją prostotą.

 

,,Prawdziwa historia miłości” to książka znacząco wyróżniająca się na tle innych. To z jednej strony balsam dla wrażliwej duszy, która by osiągnąć szczęście u boku ukochanej osoby zdolna jest do wielu poświęceń, a z drugiej- interesująca opowieść o dwójce bohaterów jakże podobnych do każdego z nas. Autor prowadząc czytelnika przez meandry związku głównych bohaterów odkrywa przed czytelnikiem prostą, ale i znaczącą prawdę dotyczącą związków: nic nie jest nam dane na zawsze, dlatego potrzeba starań, aby osiągnąć upragniony cel. Opowieść o Kirsten i Rabihu stanowi ciekawe spojrzenie na związek i umożliwia czytelnikowi spojrzenie na jego życie, które wbrew pozorom wcale nie musi być idealne. Niczym w weneckim zwierciadle odbiorca ma okazję przekonać się, czy podobnie jak bohaterowie nie popełnia prostych, ale mających katastrofalne skutki, błędów, które powodują powolne usychanie rozkwitającego dotąd niczym kwiat uczucia.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial