Okładka wydania

Domowe Sposoby Eliminujące Zakwaszenie Organizmu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Domowe Sposoby Eliminujące Zakwaszenie Organizmu | Autor: Barbara Simonsohn

Wybierz opinię:

Anena

Ciągłe życie w biegu, w stresie, niewłaściwe odżywanie i brak odpoczynku sprawiają, że nasze ciało zaczyna reagować inaczej. Najpierw sygnalizuje, że coś jest nie w porządku przejściowym bólem, który najczęściej bagatelizujemy. Potem pojawiają się objawy, które najczęściej nie kojarzymy z początkiem stanu chorobowego. Są to najczęściej zaburzenia snu, spadek koncentracji, nerwowość i pojawianie się lęków. Lekceważenie takich objawów może prowadzić do powstawania poważnych chorób. Niewielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że pojawianie się tych zaburzeń może świadczyć o zakwaszeniu organizmu, które najczęściej jest skutkiem niewłaściwej diety i zbyt intensywnego stylu życia. Najszybszą drogą wydaje się w tym przypadku zakupienie preparatu mającego wyeliminować zakwaszenie organizmu, ale przecież tabletki mogą być szkodliwe dla żołądka. Zdecydowanie zdrowszą alternatywą wydają się być naturalne sposoby takie jak odpowiednia dieta, czy masaż, których zastosowanie proponuje Barbara Simonsohn autorka poradnika pod tytułem ,,Domowe sposoby eliminujące zakwaszenie organizmu, Masaż, lewatywa, głodówka, okłady”.

 

Autorka w oparciu o metody dr Renate Collier przekonuje, że o zdrowiu całego organizmu decyduje dobra kondycja jelit. To właśnie tam powinny się znajdować kultury bakterii wpływające na właściwe funkcjonowanie organizmu. Niestety zdarza się, że poprzez spożywanie tłustych i wysoko przetworzonych produktów dochodzi do różnego rodzaju zaburzeń, w tym do powstania niewłaściwego pH. Powstałe bowiem kwasy bardzo szybko odkładają się w jelitach i tkance łącznej, co skutkuje pojawieniem się zakwaszenia, które skutkuje zaburzeniem równowagi organizmu oraz występowaniem różnego rodzaju dolegliwości. Poza tym zakwaszenie ma znaczący wpływ na szybsze starzenie się organizmu, w tym na wiotczenie skóry i pojawianie się zmarszczek. Jednym z najbardziej dotkliwych skutków zakwaszenia organizmu są zaburzenia płodności, które skutkują występowaniem problemów z zajściem w ciążę. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze zareagowanie na zmiany w organizmie. Ekspertka od żywienia poleca zatem zastosowanie domowych metod mających eliminować zakwaszenie, gdyż są one bezpieczniejsze dla organizmu niż przyjmowanie suplementów niewiadomego pochodzenia. Masaż, lewatywa, głodówka, czy okłady to jedne z najbardziej skutecznych domowych sposobów regulowania pracy organizmu oraz jedne z najskuteczniejszych.

 

Sposoby zaprezentowane przez autorkę w głównej części opierają się na technikach znanych z medycyny alternatywnej. Głodówki i lewatywy są polecane przez dietetyków w celu detoksykacji organizmu, ale okazują się skuteczne także w przypadku zakwaszenia. Z kolei masaż nóg, głowy, karku, czy pleców pomaga nie tylko zmniejszyć napięcie w mięśniach i zrelaksować się, ale stanowi również podstawę medycyny alternatywnej, która zakłada punktowane naciskanie na części ciała w celu wyeliminowania różnych dolegliwości.

 

Moim zdaniem książka Barbary Simonsohn to ciekawy i prosty poradnik skierowany do osób, które chcą dbać o jak najlepszą kondycję swego organizmu. Proponowane przez autorkę sposoby są przede wszystkim łatwe i tanie w przygotowaniu, bo nie wymagają kupowania specjalistycznych preparatów. Poza tym głodówki, czy masaże są bardzo często stosowane i poparte badaniami, w których świetle są uznawane za jedne z najefektywniejszych sposobów oczyszczania organizmu z toksyn. Mimo, że ich skuteczność została naukowo potwierdzona, to nie powinno się ich stosować nagminnie i bez jakiejkolwiek kontroli. Korzystanie z takich domowych zabiegów powinno być dostosowane do kondycji naszego organizmu, gdyż nie są one wskazane dla osób cierpiących na choroby przewlekłe. Dlatego przed zastosowaniem którejś z metod opisanych w książce radziłabym skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Niemniej poradnik jest źródłem wiedzy o domowych sposobach leczenia. Autorka nie tylko krok po kroku wyjaśnia jak należy prawidłowo przeprowadzić każdą z kuracji, ale również informuje czytelnika jakie środki ostrożności należy zachować. Szczegółowo omawia możliwe przeciwwskazania oraz mogące pojawić się skutki uboczne. Oprócz stosowania głodówek, masażu, czy wprowadzenia istotnych zmian w codziennej diecie Barbara Simonsohn zwraca uwagę na znaczenie ruchu i zdrowego trybu życia. Ciekawym uzupełnieniem są zawarte w książce przepisy na zdrowe i szybkie w przygotowaniu potrawy, które pomagają zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Jednakże warunkiem ich skuteczności jest stosowanie produktów całkowicie ekologicznych, pochodzących z upraw pozbawionych działania GMO, czy pestycydów. Podsumowując, książkę mogę polecić osobom, które chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat acydozy. Zdaniem autorki stosowanie zaproponowanych przez nią sposobów ma pomóc nie tylko w wyeliminowaniu zakwaszenia i stanów zapalnych, ale przede wszystkim kształtować pozytywne nastawienie do życia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto