Nie Narzekaj! Pozytywne Sposoby Pozbycia Się Negatywnej Energii W Pracy

Autor: Jon Gordon

Okładka wydania

Nie Narzekaj! Pozytywne Sposoby Pozbycia Się Negatywnej Energii W Pracy


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Anna Wójcik

Zakaz Narzekania podstawą dobrej atmosfery w pracy

 

Nie ma nic gorszego w pracy niż nadmiar obowiązków i brak zadowolenia pracowników. W negatywnej atmosferze bardzo trudno jest być produktywnym i pełnym energii. Jon Gordon radzi w jaki sposób poprawić morale pracowników i stworzyć idealne miejsce pracy.

 

Książka „Nie narzekaj!” ma stanowić swego rodzaju przepis na sukces. Gordon jako mówca motywacyjny zdecydowanie wie co zrobić, aby prowadzić „pozytywny” biznes. Rewolucyjną metodą według niego może okazać się tzw. Zakaz Narzekania. Jak łatwo jest więc się domyślić pracownicy nie mogą marudzić, a jeśli pojawią się jakieś problemy mają się z nimi udać do swoich zwierzchników razem z przynajmniej jedną propozycją ich rozwiązania. Kluczem do sukcesu jest tutaj także stworzenie przyjaznej atmosfery, aby pracownicy nie bali się mówić o problemach otwarcie.

 

Bardzo wiele uwagi poświęcam książkom o pozytywnym myśleniu i jego sile oddziaływania na jednostki. W tym przypadku niestety nie mogłam pozbyć się sceptycyzmu co do działania samej metody prezentowanej przez Gordona. O tyle trudniej mi uwierzyć w proponowane rozwiązanie, o ile jest ono jedynym jakie proponuje autor. Innymi słowy – jeśli chcemy coś zmienić, a Zakaz Narzekania się nie sprawdzi, nie mamy absolutnie żadnego alternatywnego planu działania, co uważam za sporą wadę publikacji. Ponadto mam wrażenie, że działanie samego Zakazu jest mocno uzależnione od dobrej woli samych pracowników. Tym bardziej, że pierwszą reakcją na tę propozycję jest śmiech.

 

Sama książka nie przypomina podręcznika. To krótka historia jednej z pracownic pewnej firmy. Hope wysłuchuje skarg i narzekań niemal wszystkich pracowników, co w połączeniu z jej problemami osobistymi i prawdopodobieństwem nowotworu powoli wpędzają ją w depresję. Z pomocą przychodzi pielęgniarka, która wręcza jej ulotkę z Zakazem Narzekania. Zaintrygowana Hope postanawia dać szansę tej metodzie i poczynając od życia osobistego powoli wprowadzać ją do swojej codzienności. W międzyczasie jej firma przechodzi poważny, wizerunkowy kryzys, a Hope ma zająć się jego rozwiązaniem. Postanawia więc zastosować Zakaz także w swoim miejscu pracy.

 

Gordon twierdzi, że powołuje się na historię prawdziwej firmy, która wprowadziła tę metodę i na zawsze zmieniła atmosferę z negatywnej na pozytywną. Słowami Hope wylicza on poszczególne rzeczy jakie powinniśmy wiedzieć przed jej zastosowaniem. W książce znajdziemy kilka ramek z informacjami – wśród nich m.in. trzy narzędzia do walki z narzekaniem czy też koszty negatywności. Gordon zachęca pracodawców do tego, by dokładnie przedstawili wszystkie punkty Zakazu Narzekania, aby pracownicy nie reagowali rozbawieniem, tylko potraktowali sprawę poważnie. Wtrąca tu również element autopromocji twierdząc, że każdy pracownik powinien również przeczytać jego książkę. Subtelne.

 

„Nie narzekaj! Pozytywne sposoby pozbycia się negatywnej energii w pracy” to z pewnością książka o niczym. Wartościowej treści są tutaj może ze trzy strony - nie wliczając testu „Czy jesteś zrzędą?” zamieszczonego na ostatnich stronach publikacji. Cała reszta to niezbyt ciekawa historia kobiety, która znalazła (w przeciwieństwie do tego co sugeruje tytuł książki) tylko jeden sposób na zmianę myślenia i czerpanie radości z życia.

 

Podsumowując, myślę, że na rynku jest wiele przydatniejszych książek dotyczących pozytywnego myślenia, takich które skupiają się na więcej niż jednym sposobie rozwiązania problemu i będą większą pomocą dla pracodawców. Warto oczywiście zapoznać się z Zakazem Narzekania, ale można zrobić to poprzez przeczytanie jakiegokolwiek artykułu prasowego. Dowiemy się z niego zapewne więcej niż z książki Gordona.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!