Audio Kurs: Angielski W Firmie I W Biznesie

Autor: Kevin HadleyMariusz MichalikKatarzyna WiśniewskaKatarzyna WittlinJakub BeroAnna Kamont

Okładka wydania

Audio Kurs: Angielski W Firmie I W Biznesie


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 5 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

LadyWoman

Edgard, będący jednym z czołowych wydawnictw w branży lingwistycznej, oferuje AudioKurs skierowany w szczególności do osób posługujących się w środowisku pracy językiem angielskim, bądź szukających pracy.

 

Warto wspomnieć o tym, że samodzielna nauka języków obcych staje się coraz bardziej popularną metodą we współczesnym świecie, a języki obce na pewno warto znać. Zwłaszcza angielski, z którym obecnie mamy najwięcej styczności i z dużym prawdopodobieństwem, właśnie tym językiem uda nam się komunikować za granicą. Do samodzielnej nauki możemy wybrać nagrania znajdujące się w Internecie, oglądać w danym języku filmy i seriale, zakupić podręcznik, możemy również nabyć gotowy zestaw, składający się zarówno z książki jak i z płyty. Taką możliwość oferuje właśnie Wydawnictwo Edgard.

 

Kurs „Angielski w firmie i w biznesie” przeznaczony jest to samodzielnej nauki języka angielskiego. Nagrania, zamieszczone na płycie są uzupełnieniem lekcji znajdujących się w książce, na końcu kursu zamieszczone są odpowiedzi do zadań, tak więc użytkownik może samodzielnie weryfikować postępy. Edgard wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników, zamieszczając na początku kursu informację do kogo jest on skierowany, wraz z instrukcją użytkowania oraz sugeruje, jakie kurs może mieć zastosowanie. Wszystko to, aby korzystający osiągnął jak najlepszy efekt końcowy.

 

Kurs składa się z szesnastu lekcji zawartych w trzech rozdziałach. Każdy z rozdziałów przygotowuje nas do innego etapu, związanego z zatrudnieniem: pierwszy do poszukiwania pracy, drugi do codziennych sytuacji związanych z pracą, natomiast rozdział ostatni wykracza poza ramy poprzednich, ukazując środowisko międzynarodowe, nietypowe zawody, czy prowadzenie własnej działalności.

 

Na początku każdej lekcji podane jest słownictwo, przydatne w rozumieniu czytanki i ćwiczeń. Wszystkie słówka, teksty, a nawet niektóre ćwiczenia są nagrane na płycie, dzięki czemu użytkownik może ćwiczyć wymowę oraz akcent brytyjski.

 

Zdecydowaną zaletą kursu jest przypomnienie podstawowych zasad gramatycznych na początku książki, dzięki czemu łatwiej wdrożyć się w naukę. Jest to trafnym sposobem na nieuchronną różnicę w poziomie zaawansowania wśród słuchaczy i czyni kurs bardziej uniwersalnym. Osoby mniej zaznajomione z podstawowymi regułami, mają możliwość bez zaglądania w inne źródła, zapoznać się z zasadami gramatyki, natomiast osoby z pełną wiedzą w tym zakresie mogą tę część po prostu ominąć. Stanowi to również jedną z właściwości, która sprawia, że kurs jest przemyślanie dostosowany do indywidualnej nauki.

 

Wszystkie te cechy wskazują na to, że wydawca postawił na praktyczność kursu, a niewątpliwe doświadczenie w branży objawia się tym, iż ze starannością oraz w sposób przemyślany stara się odpowiedzieć na wszystkie potrzeby użytkownika i umożliwiając mu możliwość wygodnej i samodzielnej nauki.

 

Warto wspomnieć o tym, że mimo, iż kurs jest nagrany na płycie można użytkować go mobilnie, ponieważ nagrania z płyty da się zgrać na inne urządzenie, np. telefon lub mp3. Zdecydowanie nie doradzam rozprzestrzeniania treści, natomiast daje to możliwość przesłuchiwania nagrań w dowolnym miejscu, chociażby w celu utrwalania akcentu brytyjskiego i powtarzania słówek. Można na przykład przesłuchiwać nagrań w autobusie, czy w kolejce, a w ramach utrzymania skupienia, odpowiedzieć w myślach lub w notatniku na pytania znajdujące się na końcu każdej czytanki. W ten sposób wydawca zapewnia możliwość przerobienia lekcji osobom, którym tryb życia uniemożliwia spędzenie codziennie czasu nad książką oraz osobom, którym rozumienie ze słuchu sprawia większą trudność, aniżeli czytanie i chcą rozwijać tę umiejętność. Warto pamiętać, o tym, że funkcjonalność kursu umożliwia słuchanie, czytanie, rozwiązywanie zadań, więc osoby, które mogą oddać się nauce w zupełności, na przykład w domowym zaciszu – polecam metodę kompleksową, angażującą więcej zmysłów, aniżeli tylko słuch.

 

Jedyną uwagą techniczną, jaką mam, jest to, że na opakowaniu AudioKursu widnieje informacja o poziomie A2-B1, natomiast na stronie internetowej Wydawnictwa Edgard ten sam produkt został umiejscowiony w kategorii B1-B2. Stąd uważam, że osoby kupujące AudioKurs poprzez stronę wydawnictwa, mogą mieć wyższe oczekiwania odnośnie poziomu.

 

Reasumując, dla osób zdecydowanych na samodzielną naukę języka angielskiego i używających go w środowisku pracy polecam AudioKurs wydawnictwa Edgard. Spośród dostępnych rozwiązań, które mogą skomponować osoby chcące się nauczyć języka obcego samodzielnie, zapewnia on kompleksową formę - możliwość nauki ze słuchu, czytanie oraz rozwiązywanie zadań. Kurs stanowi rozwiązanie szczególnie dla osób, które zainteresowane są pozyskaniem profesjonalnego słownictwa, które można wykorzystać w środowisku pracy. Jest to forma tańsza, aniżeli kursy oferowane przez szkoły językowe, na kieszeń praktycznie każdej osoby. Wystarczy odmówić sobie wyjścia do kina (razem z popcornem), nowego ubrania (z wyprzedaży), czy też innych drobnych atrakcji. Należy pamiętać jednak, że każdy AudioKurs, chociażby najlepszy, jest jedynie dodatkiem do systematyczności oraz motywacji, jakie powinny mieć osoby chcące nauczyć się języka obcego. Trwałe efekty można zdobyć dzięki chęci nauki języka oraz wykorzystywaniu nabytego słownictwa i wyrażeń przy każdej nadarzającej się okazji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!