Okładka wydania

Kapitan Nauka. Na Tropie Angielskich Słówek

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Praca Zbiorowa
 • Tytuł Oryginału: Kapitan Nauka. Na Tropie Angielskich Słówek
 • Seria: Kapitan Nauka
 • Gatunek: InteraktywneEdukacyjneObrazkowe
 • Liczba Stron: 24
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788365884220
 • Wydawca: Edgard
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6

 • Ilustracje: Kamila Kozłowska, Agata Kopff, Daria Bidzińska, Katarzyna Urbaniak, Katarzyna Fus, Paulina Wyrt, Maciej Łazowski, Katarzyna Urbaniak, Tomasz Kowal, Katarzyna Kołodziej, Robert Romanowicz, Marcin Minor

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kapitan Nauka. Na Tropie Angielskich Słówek | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Zawodowa Czytelniczka

Jeśli ktoś jeszcze nie zna serii edukacyjnej „Kapitan Nauka” powinien szybko nadrobić zaległości. Dzięki pomocom naukowym, które oferuje nam Wydawnictwo EDGAR, dzieci mogą przyswajać wiedzę szybko i w przyjemny sposób. Nie od dziś przecież wiadomo, że nauka przez zabawę jest najefektywniejsza. „Kapitan Nauka. Na tropie angielskich słówek” to książka wielkoformatowa, tekturowa, dostosowana do potrzeb nawet najmłodszego czytelnika (kartki nie sklejają się, co bardzo ułatwia obcowanie z książką tym dzieciom, które jeszcze nie do końca opanowały zdolności motoryki małej).

 

„Kapitan Nauka. Na tropie angielskich słówek” stanowi alternatywę dla zwykłych, ilustrowanych słowników. Każde nowe słowo, które dziecko ma poznać, nigdy nie występuje w separacji, nie jest oderwane od kontekstu, ale wpisane w większą całość, obrazek, konkretną historię, a dopiero potem z niej wyszczególnione. Powyższa technika ułatwia zapamiętywanie, a także daje możliwość rozwijania umiejętności tekstotwórczych, snucia opowieści, tworzenia własnych historii. Książeczka jest bardzo pomocnym narzędziem do nauki języka angielskiego, ale także rozwijania wyobraźni dziecka i rozbudzania jego ciekawości świata. Na wszystkich ilustracjach sporo się dzieje, przedstawiono na nich bardzo dużodrobnych elementów. Dziecko nie znudzi się szybko, wręcz przeciwnie – spędzi sporo czasu na tropieniu nowych słów.

 

Książka została podzielona na dwanaście kręgów tematycznych – liczby,pory roku, kolory i kształty, zabawki, rodzina, przyimki, emocje, środki transportu, jedzenie, zwierzęta dzikie i gospodarskie, części ciała i ubrania, a także przymiotniki i przeciwieństwa. Poznając nowe słówka, dziecko odwiedza wiele ciekawych miejsc, m.in. lunapark, pracownię malarza, statek piracki, zoo oraz niezwykłą Planetę Dziwolągów. Jeden z rozdziałów poświęcony jest … tropieniu złodziei. Powyższe przykłady pokazują, że wybrane słówka nie są wyszukane lub zaskakujące. To sposób przekazania wiedzy przykuwa uwagę.

 

Na stronie internetowej Kapitana Nauki znaleźć można dodatek do książki – nagrania z wymową wszystkich słówek. To doskonała opcja dla tych rodziców, którzy z językiem angielskim nie mają styczności i nie wiedzą, w jaki sposób proponowane przez autorów słowa wymówić. Nagrania można wykorzystać także do doskonalenia umiejętności rozumienia ze słuchu lub wielu innych, językowych zabaw. Wszystko zależy od kreatywności.

 

Książka jest bogata w piękne ilustracje, a w jej tworzenie było zaangażowanych aż jedenaścioro artystów. Łatwo można to zauważyć, przeglądając kolejne strony – stylistyka, postacie, czcionka zmieniają się. Dzięki temu „Kapitan Nauka. Na tropie angielskich słówek” jest lekturą ciekawszą, bardziej zróżnicowaną i nie zamykającą się tylko na jedną estetykę. Myślę, że książka przyda się nie tylko rodzicom, ale także nauczycielom, którzy na co dzień pracują z przedszkolakami lub dziećmi chodzącymi do młodszych klas szkoły podstawowej – to w szczególności do nich adresowana jest ta lektura.

 

Ładna, kolorowa okładka oraz ciekawy tytuł skusiły mnie, bym zajrzała do środka. Kiedy pokazałam książkę znajomym dzieciakom, były równie zainteresowane jak ja. Przetestowałam, że Kapitan Nauka rzeczywiście spełnia swoją funkcję, a więc uczy przez zabawę. Książka sprostała moim oczekiwaniom, nie rozczarowała. Mogę ją z czystym sumieniem polecić wszystkim tym, którzy pragną, by ich dzieci rozpoczęły przygodę z językiem angielskim. To także szansa dla tych uczniów, którzy się zniechęcili i uznali naukę za nudny i niegodny uwagi proces, by zmienili zdanie. „Kapitan Nauka. Na tropie angielskich słówek” to pozycja, która stanowi doskonałą punkt wyjścia dla wielu ciekawych lekcji. Może okazać się niezwykłą inspiracją dla dzieci, nauczycieli oraz rodziców.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto