Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kąpiel

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Liesbet Slegers
 • Tytuł Oryginału: Wassen
 • Gatunek: Literatura Dziecięca
 • Przekład: Ryszard Turczyn
 • Liczba Stron: 14
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 160x160mm
 • ISBN: 9788374208680
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Gdańsk
 • Ocena:

  5/6

 • Ilustracje: Liesbet Slegers

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kąpiel | Autor: Liesbet Slegers

Wybierz opinię:

Wisienka

Plum plum!

 

Kąpiel to kolejna książeczka autorstwa LiesbetSlegersa, która jest przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Książka ma zarówno twardą okładkę, jak i twarde kartki, więc nie musimy martwić się, że dziecko poprzecina sobie paluszki lub najzwyczajniej w świecie powyrywa wszystkie kartki. Książeczka uzupełnia cykl, przeznaczony dla najmłodszych, opisujący codzienne sytuacje w życiu maluchów. Obok Kąpieli znajdziemy tu takie pozycje jak np. Jedzenie, Spanie, Przyjaciele, Kasia i brzuszek mamy, Kasia idzie do lekarza, Kuba i jego nocnik, Kuba pomaga tacie. Jak sami możemy zauważyć po tytułach, każda z tych książeczek skupia się na przedstawieniu w jak najprzyjemniejszy sposób czynności, których nasze dzieci muszą się nauczyć – są to kolejne kroki w ich rozwoju.

 

Kąpiel opowiada o zwyczajach, czynnościach, które są wykonywane przed, w trakcie oraz po kąpieli. Krok po kroku przeprowadza dziecko przez poszczególne etapy. Na początku mamy pokazaną wannę oraz chłopca, który paluszkiem wskazuje na wodę lecącą z kranu. Z opisu dowiadujemy się, iż z kranu leci woda. Dzięki temu, że z kranu leci woda, wanna będzie zaraz pełna wody. Następnie mamy obrazek przedstawiający ubranko i golusieńkiego chłopczyka ustawionego do nas bokiem. Czytamy, iż zdjął on z siebie wszystko i w tej chwili jest golusieńki. Gdy przewrócimy kartki zobaczymy ilustracje przedstawiające pomarańczową rękawiczkę z motywem rybki, która służy do mycia oraz chłopca pluskającego się w wannie pełnej wody z tą rękawiczką na rączce. Z treści wynika, iż ta rękawica do mycia należy do chłopca (należy pamiętać, że nie pożyczamy sobie gąbek, rękawiczek do mycia, ani ręczników – nie są to przedmioty do użytku wspólnego, każdy musi mieć swój własny! ). Chłopczyk wkłada do niej rączkę i moczy ją w wodzie. Następnie myje sobie brzuszek. Kontynuując, widzimy różową buteleczkę, z której wydobywa się żółta piana oraz uśmiechniętego chłopca z zamkniętymi oczkami i głową pokrytą właśnie tą żółtą pianą! Czyjeś ręce rozprowadzają pianę dokładnie po całej głowie (są to najprawdopodobniej ręce mamy lub też taty). Z opisu dowiadujemy się, iż jest to szampon należący do chłopca (produkty przeznaczone dla dzieci są delikatniejsze, mają inny skład niżli te, przeznaczone dla rodziców; musimy pamiętać, iż dziecko nie może używać produktów do mycia przeznaczonych dla dorosłych). Mama (czyli jednak to są kobiece ręce) myje mu głowę właśnie tym szamponem. Chłopiec jest zachwycony jego zapachem (najprawdopodobniej dlatego uśmiecha się szeroko). Dalej widzimy czerwony stateczek z zielonym żaglem i chłopca w wannie pełnej wody z tymże stateczkiem. Czytamy, iż statek jest własnością chłopca. Dziecko robi fale w wodzie, żeby stateczek lepiej płyną. Chłopiec bardzo lubi bawić się nim w trakcie kąpieli. Na ostatniej stronie widzimy różowy ręcznik w koła i chłopca opatulonego tym ręcznikiem. Z podpisu wynika, iż ten ręcznik należy do chłopca. Jest on miękki i cieplutki (i na pewno szeroki, albowiem chłopiec jest nim opatulony od stóp do głów). Dzięki ręcznikowi, a dokładniej poprzez wytarcie nim, chłopiec jest znowu czysty i suchy. W tym momencie kończy się opowiastka o kąpieli. Jeżeli drodzy rodzice jesteście zawiedzeni tym, iż nie ma tu obrazka ukazującego ubranie piżamy polecam kontynuację Kąpieli, czyli Spanie.

 

Treść jest krótka i zrozumiała dla każdego malucha. Dodatkowym atutem są niezwykle bogate i zarazem proste ilustracje, które ułatwiają dziecku zrozumieć i skojarzyć poszczególne czynności z tymi, które są wykonywane w trakcie jego kąpieli. Gorąco polecam zarówno Kąpiel jak i pozostałe książeczki z tej serii. Uważam, że w całości tworzą idealny przewodnik po ‘dorosłym’ świecie, którego przecież każdy maluch musi się dopiero nauczyć.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial