Paddington 2. Opowieść Filmowa

Autor: Praca Zbiorowa

Okładka wydania

Paddington 2. Opowieść Filmowa


Dodatkowe informacje

 • Autor: Praca Zbiorowa
 • Tytuł Oryginału: Paddington Movie 2: The Movie Storybook
 • Gatunek: Literatura Dziecięca
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Michał Zacharzewski
 • Liczba Stron: 48
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 220x280mm
 • ISBN: 9788376866123
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Wisienka

Czerwony kapelutek…

 

Paddington 2 Opowieść filmowa została wydana przez Wydawnictwo Jaguar w 2017 roku, a tekst przełożył z języka angielskiego Michał Zacharzewski.

 

Nie jest to z pewnością typowa powieść, czy nawet historyjka pokroju Kubusia Puchatka, Reksia, czy Bolka i Lolka. Jest to raczej zbiór zdjęć ( tak, dobrze przeczytaliście ZDJĘĆ, nie ma tu rysunków, czy malunków) z drugiej części filmu o słynnym brytyjskim misiu Paddingtonie. Paddington 2 jest kontynuacją Paddingtona, gdzie poznajemy małego misia, podróżnika, który w tajemniczy i dla nikogo niezrozumiały sposób przybywa do Londynu aż z Peru. Jednakże ta podróż to dopiero preludium. Miś zostaje przygarnięty przez rodzinę Brownów i dopiero w tym momencie tak naprawdę rozpoczyna się misiowa przygoda pełna niezwykłych i nieprzewidywalnych niespodzianek. Życie Brownów było dotąd spokojne, monotonne, można wręcz rzec, iż nudne, jednakże od teraz zostaje ono wywrócone do góry nogami. W Paddingtonie 2 ponownie spotykamy się z Brownami i uroczym misiem w czerwonym kapeluszu – Paddingtonem. Tym razem głównym bohater przez pomyłkę trafia do aresztu. Niestety zostaje umieszczony w celi z zepsutymi do szpiku kości typkami spod ciemnej gwiazdy. Jednakże Paddington nie byłby sobą, gdyby nie spróbował nawrócić ich na dobrą drogę.

 

W książeczce – opowiastce, Paddington 2 Opowieść filmowa, na wstępie zostają nam przypomniani bohaterowie, przyjaciele misia: Pani Brown- postanowiła przepłynąć kanał La Manche i w związku z tym każdego dnia ciężko trenuje w jeziorze w Hyde Parku; Judy- odkryła w szkole starą prasę drukarską i w związku z tym Miś Paddington pomaga założyć jej własną gazetę; Jonathan- w tym roku rozpoczyna naukę w szkole i w związku z tym stwierdził, że jeżeli chce zdobyć przyjaciół, to musi zmienić swój styl. Od teraz każe mówić do siebie J-Dog, uwielbia kungfu i udaje, że nie interesuje się pociągami; Pan Brown- przechodzi Zaawansowany Kryzys Wieku Średniego. W związku z tym zapiał się na niezbyt popularną odmianę jogi zwaną czakrabatyką; Mademoiselle Dubois – jest cyklistką, która chętnie wozi Misia Paddingtona swoim rowerem; Doktor Jafri – nieustannie zapomina o swoich kluczach; Pani Kitts oraz Piórek – Piórek jest papugą, z którą pani Kitts prowadzi kiosk; Pan Gruber – najlepszy przyjaciel głównego bohatera, prowadzi sklep z antykami.

 

Znajdziemy tu przełożony, a właściwie spisany, film, jednakże jest on mocno skondensowany. Zdecydowanie na pierwszy plan wysuwają się kolorowe, filmowe kadry, które dają nam wyobrażenie tego, co będziemy mogli zobaczyć w pełnometrażowej wersji. Ciekawym zabiegiem jest umieszczenie kwestii poszczególnych bohaterów. Nie są to jakieś konkretne cytaty, czy też takie które zapadają w pamięć, niosą jakieś przesłanie, czy też ukazują/ podkreślają/ uwypuklają jakąś konkretną cechę lub zespół cech danego bohatera. Są to raczej luźne kwestie, które nie mają zbyt dużego wpływu na rozwój akcji. Sceny, w zależności od występujących w nich aktorach, są utrzymane w ciepłych barwach ( np. żółty, odcienie pomarańczowego, gdzie występuje Paddington) lub zimnych, ciemnych (np. brązowy, czarny, w trakcie rozprawy sądowej).

 

Podsumowując, opowiastko- książeczka jest z pewnością obowiązkową pozycją dla każdego miłośnika/ miłośniczki Misia Paddingtona w czerwonym kapelutku, niebieskim płaszczyku i z brązową, mocno zniszczoną, walizeczką. Jednakże dla pozostałych można stanowić ona jedynie przypomnienie pomiędzy pierwszą, a drugą częścią filmu o przygodach tego, jakże słynnego, londyńskiego Misia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!