Okładka wydania

Praca Rządzi Metody Google'a, Które Odmienią Twoją Pracę I Życie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Laszlo Bock
 • Tytuł Oryginału: Work Rules! Insights from Inside Gogle That Will Transform How Sou Live and Lead
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Krzysztof Krzyżanowski
 • Liczba Stron: 458
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x210 mm
 • ISBN: 9788365743473
 • Wydawca: Insignis
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Praca Rządzi Metody Google'a, Które Odmienią Twoją Pracę I Życie | Autor: Laszlo Bock

Wybierz opinię:

TomG

Książka Laszko Bocka Praca rządzi! Metody Google’a, które odmienią twoją pracę i życie jest poradnikiem dość nietuzinkowym, skierowanym do osób ambitnych, ceniących samodoskonalenie, asertywnych i chcących lepiej wykorzystywać drzemiący w nich potencjał. Nie tylko na gruncie zawodowym, ale także towarzyskim. Należysz do takich osób? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć do poradnika Laszlo Bocka i na własnej skórze przekonać się, czy teorie autora mają zastosowanie również w Twoim przypadku.

 

Teraźniejszość, w jakiej żyliśmy jeszcze dekadę czy dwie temu, obecnie diametralnie i nieustannie się zmienia. Powszechny dostęp do Internetu odmienił niemalże wszystko, z każdym dniem pojawiają się coraz to nowe rozwiązania technologiczne i rozwijają się nasze możliwości, z każdym kolejnym dniem możemy zrobić coraz więcej, nie ruszając się nawet sprzed monitora komputera. Zmieniła się codzienność, zmieniły się sposoby spędzania wolnego czasu, ale zmieniły się również metody pracy. I o tym właśnie traktuje poradnik Laszlo Bocka.

 

Autor książki jest uznawany za wizjonera. To były wiceprezes działu organizacji zasobów ludzkich w Google’u, który zajmował się przyciąganiem, rozwijaniem i zatrzymywaniem w firmie pracowników. Jego rewolucyjne metody zmieniły podejście firm z Doliny Krzemowej do pracowników, a Google – kiedy Bock piastował swoje stanowisko w firmie – otrzymał ponad sto wyróżnień dla wyjątkowego pracodawcy oraz znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu pracowników w Stanach Zjednoczonych. Takie wyróżnienie jest olbrzymim sukcesem, a wkład Laszlo Bocka w jego osiągnięcie wydaje się być niepodważalny.
Praca rządzi! to książka, która może być uważana za swojego rodzaju manifest, mogący radykalnie zmienić styl naszej pracy, a nawet życia. Laszlo Bock podzielił swój podręcznik na czternaście rozdziałów, w których opisuje czego możemy nauczyć się na przykładach wielu różnych przedsiębiorstw. Co więcej, Bock odsłania przed czytelnikiem kulisy odnoszącego spektakularne sukcesy, znanego nam wszystkim Google’a, ujawniając przy tym, dlaczego ta właśnie firma wciąż wiedzie prym wśród pracodawców.

 

W swoim poradniku Laszlo Bock porusza bardzo wiele tematów związanych z pracą. Zaczyna stosunkowo specyficznie, gdyż we wstępie zatytułowanym Koszmar doradcy do spraw kariery opisuje minusy i plusy swojej wieloletniej pracy, by potem udowadniać, dlaczego metody wykorzystywane przez Google’a i jego pracowników, nazywanych po prostu Googlersami, mogą się sprawdzić również i w pracy, którą para się czytelnik poradnika. Następnie autor rozpoczyna dokładne opisywanie zjawisk zachodzących wśród pracowników i ludzi zajmujących się rekrutowaniem ich. W kolejnych rozdziałach Laszlo Bock przywołuje przykłady ludzi, z którymi się stykał i których praca wydaje mu się znacząca, doradza, w jaki sposób rekrutować i nie rekrutować, jak wykorzystywać nie tylko swój własny potencjał, ale również potencjał innych, radzi, by nie płacić dwóm osobom zajmującym to samo stanowisko sprawiedliwie i motywuje takie podejście, mówi, by kierować się impulsami, a na koniec opisuje dziesięć kroków, które niemalże natychmiast mogą odmienić metody naszej pracy.

 

Praca rządzi! może być bardzo przydatnym poradnikiem zwłaszcza dla osób zajmujących stanowiska w działach human resources, ale również dla szeregowych pracowników, gdyż pokazuje innowacyjne podejście do wielu zagadnień związanych z pracą właśnie. Oczywiście aby zmienić podejście naszych pracodawców trzeba czegoś więcej, ale w końcu to pracownicy często mają wpływ na rozwój firmy, jej struktur i ich skuteczności, a jeśli przypomnieć zasadę zatrudniania lepszych od siebie, szybko dojdziemy do wniosku, że jeśli to my usprawnimy swoją pracę, lepiej będzie działać cała firma.

 

Do poradnika Laszlo Bocka zdecydowanie warto zajrzeć, nawet już z samej tylko ciekawości. Jego lektura może czytelnikowi otworzyć oczy na wiele aspektów, które wcześniej nawet nie zaprzątały mu myśli. Co prawda samo wydanie książki jest co najwyżej przyzwoite, gdyż została wydrukowana na nie najlepszej jakości cienkim papierze, ale i tak polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial