Daję Ci Wieczność Tom 1 Woła Mnie Ciemność

Autor: Agata Suchocka

Okładka wydania

Daję Ci Wieczność Tom 1 Woła Mnie Ciemność


Dodatkowe informacje

 • Autor: Agata Suchocka
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 384
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788362577668
 • Wydawca: Initium
 • Oprawa: Miękka
 • Ocena:

  2/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Od razu ostrzegam, że będę mówić o książce, która zdecydowanie nie jest dla niepełnoletnich czytelników, a i tych po 18. roku życia może momentami przyprawić o zawał serca, więc jeśli wasza pikawka do najwytrzymalszych nie należy, lepiej poszukajcie sobie czegoś innego do czytania, bo tu się seksy będą działy.

 

Armagnac Jardineux, potomek plantatorskiej rodziny z Luizjany, udaje się w podróż do Europy, by zdobyć wykształcenie i zaznać rozrywek wszelakich. Niestety, w międzyczasie z powodu wojny secesyjnej jego rodzina traci majątek. Pozostawiony sam sobie w Londynie, Armagnac topi smutki w alkoholu. Jedyne, co potrafi i czym może zarobić na życie, to z wirtuozerią grać na fortepianie. Dzięki swojemu talentowi poznaje młodego skrzypka, Lothara Mintze, oraz jego mecenasa − lorda Huntingtona. Wyniesieni z rynsztoka wprost na salony, muzycy szybko zdobywają uznanie i zaczynają się pławić w uwielbieniu śmietanki towarzyskiej, uzależniając się od luksusów i cielesnych przyjemności. Armagnac jednak niezbyt długo cieszy się nowym, pełnym przyjemności życiem – wkrótce odkrywa, że dawna tajemnica związała losy jego babki, Blanche Avoy, z lordem Huntingtonem. Lektura pamiętnika Blanche zasiewa w sercu pianisty ziarno niepokoju. Czego dowie się Armagnac?

 

Opis książki wydaje się całkiem intrygujący, ale to nie on zachęcił mnie do lektury tej powieści. Zrobiły to zapewnienia kilku osób z mojego grona, że jest to dobra historia. O święty Barnabo, jakże srogo się na tych zapewnieniach przejechałam…

 

Moim zdaniem ta historia jest nudna. Kompletnie nie potrafiłam wczuć się w jej klimat i łapałam się na tym, że właściwie nie wiem, o czym przed chwilą przeczytałam, a nie robiłam w międzyczasie nic, co mogłoby rozproszyć moją uwagę. Nie mogę powiedzieć, że autorka nie stara się budować atmosfery tajemnicy, bo próbuje to zrobić, ale nie do końca jej to wychodzi. Rozwiązałam tajemnicę lorda Huntingtona na długo przed głównym bohaterem, który, wybaczcie, że to powiem, ale moim zdaniem był intelektualną amebą. Miał wiele rzeczy podanych na tacy, ale dochodził do wniosku, że to nie ma sensu. Witki mi opadały, kiedy o nim czytałam. Miałam ochotę palnąć go w potylicę na opamiętanie, a i tak nie wiem, czy to by się na coś zdało.

 

Nie byłam w stanie polubić ani jednego bohatera. Właściwie oni wszyscy zlewali mi się w jedną całość. Po lekturze tego tomu już wiem, że za czytanie kolejnego podziękuję i to zdecydowanie. Nie mam ochoty na kolejną powtórkę z rozrywki. Jeszcze te sceny erotyczne, które mnie obrzydzały… Nie, to nie dla mnie.

 

Chociaż nie są to moje klimaty, podeszłam do lektury z otwartym serduchem. Postanowiłam dać jej szansę, ale z trudem udało mi się dotrwać do końca. Nie zagrała tutaj warstwa językowa. Odniosłam wrażenie, że autorka trochę za bardzo chce nadać swojej powieści ducha tamtych czasów i nie wyszło to na dobre. Poza tym bohaterowie są jednowymiarowi i za parę dni nie będę pamiętała kto był kim i czym się zajmował. Możecie się ze mną nie zgodzić, ale moim zdaniem to była historia z potencjałem, który nie został wykorzystany. A szkoda. Nawet wątek romansowy nie wzbudził we mnie żadnych emocji. Po prostu się pojawił, bo tego wymagała fabuła i tyle. Jeszcze to zakończenie… Życzę autorce jak najlepiej, ale wiem, że z jej książkami nie będzie mi po drodze.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!