Okładka wydania

Projekt Lady. I Ty Możesz Być Damą

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Praca Zbiorowa
 • Tytuł Oryginału: Projekt Lady I Ty Możesz Być Damą
 • Gatunek: PoradnikiAutokreacja
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 150x215mm
 • ISBN: 9788381172196
 • Wydawca: Edipresse
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Projekt Lady. I Ty Możesz Być Damą | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Margo Roth

Całkiem niedawno w polskiej telewizji pojawił się program, w którym grupa kobiet brała udział w pewnego rodzaju szkoleniu, mającym zmienić je w prawdziwe damy. Krótko mówiąc, uczestniczki miały porzucić swoje naganne maniery, ekstrawaganckie stroje i ordynarny styl bycia i stać się pełnymi wdzięku, elegancji i szyku kobietami. Książka, o której dziś piszę, jest poradnikiem związanym ze wspomnianym programem telewizyjnym. Jest to zbiór rad i sugestii, dzięki którym każda z nas, kobiet, może zostać damą.

 

Do książki podeszłam z pewnym przymrużeniem oka. Chociaż odpowiedni ubiór, wygląd i zachowanie są dla mnie ważne, nie sądziłam, że tego typu poradnik może przysporzyć mi wiedzy w tym temacie. Myślę, że moje nastawienie było trafne, bo poradnik zdecydowanie straciłby, gdyby brać go całkowicie na poważnie. Znalazłam w nim jednak wiele trafnych porad, które przydadzą mi się w przyszłości.

 

Książka podzielona jest na kilka działów, a każdy poświęcony jest jednemu obszarowi wiedzy, ważnemu dla dam. Na początku dowiadujemy się, dlaczego warto być damą oraz co to właściwie znaczy. Ta część poradnika wydała mi się nieco sztywna i pompatyczna – sama jestem zwolenniczką bardziej luźnego i szalonego stylu życia. Opis dam, jaki można wynieść z tej partii książki, przedstawiał je jako kobiety sztywno trzymające się zasad i zawsze przestrzegające reguł. Odniosłam wrażenie, że nie jest to opis kobiety, jaką chciałabym się stać, a rady zawarte w początkowej części książki raczej do mnie nie trafiły. Na szczęście po niezbyt ciekawym początku poradnik stał się dużo lepszy.

 

Ty też możesz być damą! Zawiera niezwykle trafne porady dla każdej kobiety – szczególnie dla tej młodej, która dopiero wchodzi w dorosłe życie i próbuje odnaleźć własną tożsamość. Jest to najlepszy czas, aby nauczyć się właściwych manier, sekretów idealnego makijażu czy podstawowych zasad ubioru odpowiedniego do okazji. To właśnie w drugiej części książki odnajdziemy rozdziały poświęcone modzie, urodzie i dobremu zachowaniu w towarzystwie. Jestem pewna, że duża część porad zawartych w poradniku jest już znana większości kobiet, jednak na swoim własnym przykładzie mogę stwierdzić, że często o nich zapominamy. Jako że interesują mnie kwestie związane z ubiorem i makijażem, z ciekawością przeczytałam informacje o tym, jakie ubrania powinny znaleźć się w szafie każdej damy, i jakie kosmetyki są obowiązkowym elementem każdej damskiej kosmetyczki. Jak już wspomniałam, na co dzień traktuję te kwestie z nieco większym luzem i ekstrawagancją, jednak porady zawarte w książce stanowią dobry punkt odniesienia, względem którego każda kobieta może stworzyć swój własny niepowtarzalny styl.

 

Część wskazówek dotyczących bycia damą wydała mi się bardzo typowa i przypominała niemożliwe do spełnienia zachęty do zmiany swojej osobowości, które widziałam już we wszelkiego rodzaju poradnikach: ,,Doceniaj samą siebie!”, ,,Poznaj swoje mocne i słabe strony!”, ,,Bądź dobra dla siebie!”. Tego typu rady nie trafiają do mnie w żadnym stopniu, gdyż bardzo trudno jest mi się do nich zastosować i wcielić je w życie. Jednak podpowiedzi dotyczące spraw bardziej wizualnych, czyli mody, makijażu i dobrych manier były o wiele bardziej przydatne. Myślę, że każda kobieta z chęcią rzuciłaby na nie okiem i skorzystała choć z części z nich.

 

Poradnik I Ty możesz być damą! Stanowi dobre źródło informacji i inspiracji dla każdej kobiety, która dba o swój wizerunek. Kiedy traktujemy tą książkę z przymrużeniem oka, możemy znaleźć w niej trafne porady, które pomogą nam stać się kobietą odważną, dobrze wyglądającą i pewną siebie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial