Okładka wydania

Paddington 2 Nowela Filmowa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Anna Wilson
 • Tytuł Oryginału: Paddington Movie 2: The Story Of The Movie
 • Gatunek: Literatura Dziecięca
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Michał Zacharzewski
 • Liczba Stron: 175
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788376866116
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5.5/6


Oceń Publikację:


Podziel się!

Paddington 2 Nowela Filmowa | Autor: Anna Wilson

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Cały świat zna, kocha i pasjonuje się kolejnymi fascynującymi przygodami misia Paddingtona! Te pochodzący z Peru niedźwiadek, który to zamieszkał w Londynie u przesympatycznej rodziny Brownów, od lat bawi, rozczula i porywa swoimi przygodami młodych i starszych czytelników w każdym zakątku naszego świata, tak za sprawą literatury, jak i kina. I właśnie oto w związku z premierą pełnometrażowego filmu o tym bohaterze pt. "Paddington 2", ukazała się także książkowa wersja tej opowieści - "Paddington 2. Nowela filmowa", o której słów kilka opowiem w poniższej recenzji.

 

Nasz kochany miś od kilku lat mieszka już w ciepłym zaciszu domu adopcyjnej rodziny Brownów, będąc bez wątpienia jednym z najszczęśliwszych niedźwiadków na świecie. Jednak do pełni tego stanu brakuje mu znalezienia wyjątkowego prezentu dla mieszkającej w Peru cioci Lucy, która kończy właśnie 100 lat. I gdy oto wreszcie udaje mu się już trafić na taki wyjątkowy podarek w postaci cudownej trójwymiarowej książki o Londynie, okazuje się że Paddingtona na nią nie stać... Nie załamując rok, miś postanawia podjąć się pracy, by zarobić na książkę dla cioci Lucy. Oczywiście, wyniknie z tego cała masa mniejszych i większych kłopotów, które za sprawą pewnego podłego spisku, zaprowadzą Paddingtona za więzienne kraty...

 

Najnowsza odsłona cyklu o peruwiańskim niedźwiedzim mieszkańcu Londynu, porywa nas swoją barwną fabułą, zachwyca spektakularnością, rozmiesza do łez pokaźną porcją przezabawnych scen, jak i również i rozczula niezwykle wzruszającymi emocjami, jakie to płyną z kart tej historii. Tym samym też młodzi miłośnicy opowieści o Paddingtonie znajdą w tej książce wszystko to, za co tak bardzo pokochali tę postać i ten cykl, czyli intrygującą historię, wspaniałych bohaterów, przystępną dla nich formę humoru i piękny morał, który jak to na bajkę przystało, wieńczy tę powieść:) Książka ta kontynuuje bowiem sobą wysoki poziom poprzednich odsłon tej bajkowej sagi, jak i również pozwala nam poznać tego małego i przesympatycznego misia, w jeszcze większym stopniu:)

 

Powieść ta bazuje na filmowej historii o przygodach jej głównego bohatera, dlatego też siłą rzeczy jej fabułę wypełnia niezwykła częstotliwość wydarzeń, imponujące tempo akcji oraz nagłe jej zwroty, jak i również wielka efektowność przedstawianej tu opowieści. Początek należy do bardzo wzruszającego wstępu, jak i nazwijmy to - "codziennych spraw Paddingtona", które mają w sobie mnóstwo uroku:) Jednak bardzo szybko fabuła skupia się na głównej osi wydarzeń, związanych z tajemniczą trójwymiarową książką i jej zniknięciem, mającym ogromny wpływ na losy - bardzo dramatyczne losy, naszego misia. I tym torem podążamy wraz z lekturą tej książeczki aż do ostatnich jej stron, które znów raczą nas bardzo wzruszającą, piękną i niezwykle emocjonalną sceną:)

 

Wielką siłą tej książki, jak i całego cyklu o przygodach Paddingtona jest to, iż spełnia ona nasze dziecięce marzenia. Marzenia o tym, by nasz pluszowy miś, bądź też zwierzęcy pupil, przemówił ludzki głosem, stał się pełnoprawnym członkiem społeczeństwa, nabrał ludzkich cech... Ta książka spełnia to z nawiązką, oferując nam wyjątkowego, niezwykle sympatycznego i przezabawnego bohatera w osobie niedźwiadka Paddingtona. Postać ta ujmuje nas swoją dobrocią, niewinnością, jak i też wyjątkową naiwnością dziecka, każącą mu dostrzegać w ludziach i w świecie przede wszystkim to, co dobre. Tak oto prezentuje się ten kochany bohater w tej opowieści, będący idealnym wzorcem do naśladowania (przynajmniej w swej warstwie uczuciowo-poglądowej) dla każdego dziecięcego czytelnika:) Oczywiście, wiele dobrego można powiedzieć również o zabawnych bohaterach drugiego planu, choćby z pensjonariuszami londyńskiego zakładu karnego na czele, którzy także wnoszą wiele dobrego do tej opowieści:)

 

Lektura tej książki bawi nas, rozwesela, funduje świetną rozrywkę i ekscytujące przeżycia. Jednocześnie jednak niesie ona sobą także niezwykle cenne walory edukacyjne, tak za sprawą wspaniałej lekcji o Londynie i jego największych zabytkach, jak i też o tym, co w życiu jest i powinno być zawsze najważniejsze. I tak oto z jednej strony wraz z Paddingtonem, rodziną Brownów i pewnym nikczemnym złoczyńcą przemierzamy dzielnice i ulice angielskiej stolicy, odwiedzając po drodze najznamienitsze zabytku tego miasta, jak i też dowiadujemy się wiele o jego historii. Z drugiej strony historia ta niesie sobą tę oto mądrą życiową lekcję, iż ostatecznie dobro zawsze triumfuje nad złem, zaś tym co pomogą przetrwać nam najtrudniejsze chwile, jest miłość naszych najbliższych, na których to zawsze możemy liczyć... Myślę, że to bardzo cenna i ważna lekcja dla każdego dziecięcego czytelnika tej króciutkiej książki...:)

 

"Paddington 2. Nowela filmowa" to idealna propozycja na lekturę naszych pociech, jak i też nieco starszych czytelników. Trudno bowiem nie bawić się przednie, nie cieszyć i nie wzruszać przy spotkaniu z tym uroczym niedźwiadkiem, którego życie wypełniają niezwykłe przygody. Oby na naszym literackim podwórku było takich bajek jak najwięcej, a wówczas będziemy mogli być już spokojnie o przyszłość czytelnictwa w Polsce, jak i też właściwy rozwój naszych dzieci. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial