Okładka wydania

Wylecz Choroby Serca

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wylecz Choroby Serca | Autor: Joel Fuhrman

Wybierz opinię:

Anna Wójcik

Zadbaj o swoje serce

 

„Wylecz choroby serca” to poradnik, który zawiera w sobie ogrom informacji. Dr Joel Fuhrman, lekarz rodzinny i specjalista w dziedzinie żywienia oraz dietetyki promuje zdrowe nawyki żywieniowe wskazując na to, jak niewiele trzeba, by pozbyć się lub zapobiec wielu poważnym chorobom.

 

Książki Fuhrmana można znaleźć m.in. na liście bestsellerów „New York Timesa”. Muszę szczerze przyznać, że ani trochę mnie to nie dziwi. „Wylecz choroby serca” to jedna z najlepszych publikacji na temat zdrowego żywienia jakie kiedykolwiek miałam okazję przeczytać. Już sam wstęp autora budzi emocje u czytelnika, które nieprzerwanie towarzyszą mu aż do końca lektury. Fuhrman rozmawiał bowiem z wieloma kolegami „po fachu” i przeważająca większość z nich przyznała, że nie tłumaczą pacjentom, jak ważna jest zmiana diety przy schorzeniach układu krążenia. Usprawiedliwiali się tym, że i tak nie dostosowaliby się oni do zalecanych zmian, ze względu na to, że są one zbyt wielkie i wymagają zbyt dużych zmian nawyków. Według nich nikt i tak nie zadawałby sobie tyle trudu.

 

Zamiast więc pomagać w odzyskaniu zdrowia, lekarze często leczą jedynie objawy choroby, przepisując coraz to nowe medykamenty. Tymczasem stopniowe zmiany w diecie mogą nie tylko poprawić stan chorego i odnaleźć przyczynę schorzenia, ale nawet ocalić życie pacjenta i doprowadzić do cofnięcia się choroby. Fuhrman ma dość tego typu zachowań lekarzy, a poprzez swoje książki stara się udowodnić jak największej liczbie osób, że istnieje również inna droga leczenia.

 

W tym przypadku autor skupia się na chorobach serca i układu krążenia – najczęstszych powodów śmierci wśród Amerykanów. Winę za ich rozwój najczęściej ponosi dieta, którą Fuhrman nazywa – Śmiertelną Dietą Amerykańską, która w głównej mierze opiera się na pokarmach przetworzonych oraz produktach pochodzenia zwierzęcego. Jako zdrową alternatywę proponuje dietę nutritariańską, opartą m.in. na zielonych warzywach i roślinach strączkowych. W książce znajdziemy wiele smacznych przepisów oraz dokładnie opisany program z dwutygodniowym przykładowym jadłospisem.

 

Zdecydowanym atutem książki jest niezwykła szczegółowość i wielość informacji. Do lektury należy podejść kilka razy, aby zapamiętać wszystkie wiadomości i móc je stosować w praktyce. Fuhrman pisze prostym i łatwym w zrozumieniu językiem, mimo iż używa medycznej terminologii i podaje bardzo wiele detali związanych z poruszanym przez niego tematem. Warto tutaj również zwrócić uwagę na częste odwołania autora do aktualnych badań oraz znaczną liczbę tabel, z których dowiemy się jakie są właściwości konkretnych produktów spożywczych, co pomoże nam dokonać rozsądnych wyborów żywieniowych.

 

Oprócz diety nutritariańskiej w poradniku przeczytamy także o kilku innych – m.in. diecie śródziemnomorskiej czy też tzw. DASH. Autor porównuje je ze sobą, wskazuje ich wady i zalety oraz zastanawia się w jaki sposób można by je ulepszyć. Kolejnym atutem są rozbudowane rozdziały na temat soli i tłuszczu, gdzie Fuhrman obala powszechne mity i stara się jak najdokładniej wytłumaczyć wpływ obu tych składników na nasz organizm.

 

Na koniec warto wspomnieć o ostatnim rozdziale, w którym Fuhrman zamieścił najczęstsze pytania dotyczące zmiany diety. W ten sposób czytelnik może rozwiać swoje nawet najdrobniejsze wątpliwości, a odpowiedzi autora są równie wyczerpujące jak i poprzednie rozdziały.

 

Myślę, że nie ma w tej książce ani jednej rzeczy, do której można by się przyczepić. Fuhrman wykonał kawał solidnej roboty i stworzył obowiązkowy podręcznik na temat zdrowego żywienia. Znajdziemy tu absolutnie wszystkie potrzebne informacje. Nic tylko zacząć działać i zmieniać swoje życie na zdrowsze. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial