Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Miłość Do Trzech Zuckerbrinów

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Wiktor Pielewin
 • Tytuł Oryginału: Любовь к трём цукербринам
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Rosyjski
 • Przekład: Aleksander Janowski
 • Liczba Stron: 336
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 148x210 mm
 • ISBN: 9788381190923
 • Wydawca: Psychoskok
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Konin
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Miłość Do Trzech Zuckerbrinów | Autor: Wiktor Pielewin

Wybierz opinię:

Pani M

Jak przekonuje nas wydawca, „Miłość do trzech Zuckerbrinów” to kolejna, znakomita powieść topowego, uznanego i podziwianego, przekornego fantasty, satyryka i wizjonera – Pielewina. Autor zmyślnie unikając cenzury ukazuje społeczeństwo internetu, konsumeryzmu, niewolnictwa informacyjnego, seksu i terroryzmu. Kim są tytułowi Zuckerbrinowie? Jednym z nich jest Sergey Brin – założyciel Google, drugim Mark Zuckerberg założyciel Facebooka. Tytuł wskazuje, że Zuckerbrinów jest trzech, więc o kogo jeszcze może chodzić? Na mnie nie patrzcie, ja tego nie zdradzę.

 

Od razu przyznaję się, że nigdy wcześniej nie słyszałam o tym autorze, ani nie miałam okazji, żeby przeczytać jego książkę. Nie wiedziałam więc na co się piszę. Opinie o książce przeczytałam dopiero po tym, jak sama uporałam się z lekturą.

 

Łatwo nie było. Popełniłam błąd, sięgając po tę książkę późnym wieczorem, po całym dniu pracy. Mój mózg wtedy nie przetwarzał już danych tak jak powinien i łapałam się na tym, że właściwie nie wiem, o czym czytam. Strasznie mnie to drażniło, ale sama jestem sobie winna, biorę to na klatę i nie osądzam autora, chociaż to bardzo specyficzna książka. Nie wiem, czy można przeczytać ją na raz. Obawiam się, że nie. W pewnym momencie historia po prostu zaczyna przytłaczać i trzeba sobie zrobić przerwę.

 

Wizja, jaką przytacza autor, nie jest optymistyczna, ale za to jaka prawdziwa. Nie chcę tutaj za dużo zdradzać, bo streszczanie książki mija się z celem, lecz mogę powiedzieć, że autor w wielu kwestiach uderza w punkt. Staramy się być odrębnymi bytami, ale w dzisiejszych czasach trudno o własne zdanie, gdy inni narzucają nam to, co mamy myśleć.

 

W tej powieści znajduje się sporo aluzji, a sam początek jest właściwie niekończącą się metaforą. Przyznam szczerze, że przebicie się przez pierwsze strony stanowiło dla mnie nie lada wyzwanie i momentami obawiałam się tego, że mu nie podołam. To jest bardzo ciężki kaliber i myślę, że jeśli nie będziecie w stanie pokonać początku, może lepiej odpuśćcie sobie tę książkę. Nie ma sensu się na siłę męczyć. Później jest już co prawda zdecydowanie lepiej, ale nie będę miała do nikogo pretensji, jeśli dojdziecie do wniosku, że to nie dla was.

 

To nie jest książka, którą czyta się dla relaksu. Ja w każdym razie przy niej nie odpoczęłam, ale nie chcę, żebyście pomyśleli, że to jest zarzut z mojej strony. Nic z tych rzeczy. Po prostu nie spodziewałam się tego, że to będzie aż tak wymagająca lektura, która zmusi mnie do myślenia i każe samej sobie zadać parę pytań. Może gdybym znała jakąś poprzednią książkę autora, inaczej podeszłabym do tej, miałabym inne nastawienie. Trudno mi to powiedzieć. Chociaż nie było łatwo, nie żałuję, że przeczytałam tę książkę.

 

Ta książka stanowi nie lada wyzwanie dla czytelnika. Jest oryginalna, to na pewno, nie umiem jej porównać do niczego innego. Jest też do bólu prawdziwa. Podejrzewam, że wiele osób po lekturze przyzna mi rację. Myślę, że ta publikacja będzie miała dość wąskie grono odbiorców. Czy to źle? Nie powiedziałabym. Grunt, żeby dotarła do kogokolwiek i dała do myślenia. Jeśli nie lubicie metafor i nawiązań do innych powieści, lepiej poszukajcie sobie czegoś innego do czytania, bo tu nie znajdziecie nic dla siebie.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial