Okładka wydania

Star Force Tom 4 Podbój

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Star Force Tom 4 Podbój | Autor: B.V. Larson

Wybierz opinię:

TomG

Cykl Star Force B.V. Larsona to międzynarodowy bestseller wypromowany na platformie Amazon, a jego kolejne części zyskują serii coraz to nowych fanów. Ja sam po lekturze części trzeciej, zatytułowanej Bunt, sięgnąłem od razu po Star Force. Podbój, kolejną odsłonę przygód Kyle’a Riggsa.

 

Jak pamiętamy z lektury poprzedniej części cyklu, Kyle’owi Riggsowi udało się uwolnić Ziemię spod kontroli Makrosów, jednak bohater przypłacił to utratą zaufania ze strony maszyn. Sytuacja zmieniła się diametralnie, Kyle i Siły Gwiezdne stanęli w obliczu zagrożenia, jako że muszą zostać ostatecznie wyeliminowani. Nie wróży to dobrze Riggsowi i jego sprzymierzeńcom, tym bardziej, że litość jest obca wielkim maszynom. Na horyzoncie zrodziło się więc śmiertelne zagrożenie i nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak rozwiną się nadchodzące szybko wydarzenia. Tym bardziej, że w tej rozgrywce stawka jest niezwykle wysoka i w wyniku przegranej cała ludzkość zostanie zmieciona z powierzchni Ziemi.

 

Po wszystkich tych zdarzeniach, które B.V. Larson zaserwował czytelnikom w trzech pierwszych częściach Star Force, po wszystkich zmaganiach Kyle’a Riggsa (kurcze, za każdym razem, gdy czytam i piszę to nazwisko, mam przed oczami postać Kyle’a Reece’a z uniwersum Terminatora, ech…), można by przypuszczać, że w tomie czwartym nie znajdziemy już nic jakoś specjalnie wartego uwagi, że dostaniemy powtórkę z tego, o czym już czytaliśmy. Jeśli ktokolwiek tak pomyślał, to mógł się grubo pomylić. Star Force. Podbój okazuje się być książką nie pozbawioną swoistego rodzaju świeżości, choć wiele aspektów opowiadanej historii jest już czytelnikowi siłą rzeczy znanych. Mimo to jednak Star Force. Podbój wciąga z siłą równą poprzednim częścią cyklu, a żywa akcja nadal jest pełna zwrotów i potrafi zadowolić czytelnika. Wypada więc stwierdzić, że czwarta odsłona serii jest w dużej mierze książką udaną.

 

To, że Star Force okazało się całkiem wciągające, nieco mnie samego zdziwiło, gdyż military science fiction to nie jest do końca moja bajka, że się tak wyrażę. Ponadto w sumie to nie jestem do końca pewien, czym takim charakteryzuje się seria Star Force, że przyciąga do siebie czytelników. Prawdę mówiąc nie ma w całym cyklu niczego tak nowatorskiego ani oryginalnego, z czym nie spotkalibyśmy się już wcześniej. Po zastanowieniu dochodzę więc do wniosku, że najbardziej wciągającą rzeczą w cyklu Larsona są po prostu… pełne akcji i dynamizmu, niezwykle żywe przygody głównego bohatera Star Force. Pomimo kosmicznego wymiaru opowiadanych historii, całość nie emanuje nadmiernym patetyzmem, i choć zdarzają się autorowi potknięcia fabularne, to jednak głodny rozrywki czytelnik traktuje je raczej z przymrużeniem oka i… czyta dalej. Taki właśnie jest Star Force Larsona.

 

Rzadko zdarza mi się trafić na military science fiction, które warto polecić, jednak Star Force zdecydowanie się do tych niezbyt częstych przypadków zalicza. Każdy, kto czytał poprzednie części serii, bez żadnego wahania sięgnie po czwartą odsłonę cyklu, więc tym czytelnikom akurat twórczości B.V. Larsona polecać nie trzeba. Natomiast tym z czytelników, którzy jeszcze nie zagłębili się w kosmiczne przygody Kyle’a Riggsa, napiszę tylko tyle, by bez obaw sięgnęli po część pierwszą Star Force. Sama książka sprawi, że zechcecie czytać części następne i tak już będzie z każdą kolejną odsłoną. Jeśli więc statki kosmiczne i gwiezdne podróże w połączeniu z innymi rasami zamieszkującymi wszechświat są dla Was czymś ciekawym, Star Force Was zadowoli. Tym bardziej, że wszystko to autor okrasił niemałą dawką walk i gwiezdnych starć, a to już coś, co każdy zwolennik military science fiction potrafi docenić.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial