Okładka wydania

Surowe Zdrowie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 97.43% - 66 votes
Akcja: 97.75% - 73 votes
Wątki: 97.05% - 56 votes
Postacie: 98.03% - 85 votes
Styl: 98.07% - 82 votes
Klimat: 98.11% - 92 votes
Okładka: 97.78% - 73 votes
Polecam: 97.94% - 79 votes

Polecam:


Podziel się!

Surowe Zdrowie | Autor: Agnieszka JuncewiczMariusz Budrowski

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Każdego dnia pojawiają się na rynku księgarnianym nowe pozycje spod znaku poradników, traktujących o zdrowym odżywianiu, dążeniu do utraty zbędnych kilogramów, pokonywaniu szeregu chorób i schorzeń za sprawą odpowiednio dobranej diety. Wśród tych dziesiątek propozycji wyróżnia się z pewnością jedna wyjątkowa praca - książka pt. "Uzdrawianie na surowo" autorstwa Agnieszki Juncewicz i Mariusza Budrowskiego. Wyróżnia za sprawą tego, iż jej autorami nie są uniwersyteccy uczeni, ale ludzie tacy jak My, którzy pewnego dnia postanowili uczynić swoje życie lepszym za sprawą zmiany sposobu odżywiania się - i udało Im się to w 100%!

 

Spotkanie z tą książką, to spotkanie z jej niezwykłymi autorami, którzy od lat prowadzą niezwykle intrygujący projekt pt. "Surowe zdrowie". Projekt, którego zapoczątkowanie było związane z wykryciem u tej pary szeregu groźnych chorób, ze zmianami nowotworowymi włącznie. To wtedy postanowili oni zgłębić przyczyny ich powstawania, jak i też możliwości ich pokonania, m.in. za sprawą właściwego odżywania.

 

Liczne pokazy, prelekcje, wypełnione poradami i wskazówkami spotkania z ludźmi chcącymi uczynić swoje życiem zdrowszym, internetowa strona, wreszcie niniejsza książka - oto przykłady funkcjonowania projektu "Surowe Zdrowie", z którego skorzystały już tysiące Polaków.

 

Książka ta oferuje nam sobą szereg cennych porad, wskazówek i przepisów na to, jak właściwie zadbać o nasze ciało, tak byśmy mogli cieszyć się zdrowiem, zgrabną figurą i jak najdłuższym życiem. Całość lektury została podzielona na kilka głównych części, odnoszących się do poszczególnych aspektów całości tego zagadnienia.

 

I tak po intrygującym i nastrajającym nas pozytywnie wstępie, przechodzimy do rozdziału pt. "Odżywianie", podejmującego temat produktów oraz ich roli i wpływu na nasze zdrowie, czyli innymi słowy rzecz ujmując - co i jak powinniśmy jeść, a czego za wszelką cenę unikać. To spojrzenie na roślinne produkty spożywcze, ważne makro i mikroelementy, witaminy, czy też choćby wodę, jak niezbędne i bardzo korzystne elementy naszego żywienia.

 

Kolejny rozdział - "Oczyszczanie", odnosi się do odwracania niekorzystnych zmian w naszym organizmie, m.in. poprzez takie środki jak lewatywy, sauny, głodówki, masaże, czy też chociażby bardzo modne i popularne ssanie oleju kokosowego. Znajdziemy tu przepisy na skuteczne, ale przy tym i w pełni bezpieczne oczyszczenie poszczególnych elementów naszego organizmu. m.in. zatok, wątroby oraz jelit z nagromadzonych przez lata toksyn i trucizn.

 

Następnie przechodzimy do części pt. "Naprawianie", czyli złotego zestawy porad i wskazówek na temat tego, jak zregenerować nasz organizm poprzez różnego rodzaju i różnego czasu trwania głodówki, jak i też chociażby maseczki na skórę, wykorzystanie alkoholu, czy też zbawiennej mocy słońca.

 

Z kolei rozdział pt. "Ćwiczenie fizyczne", oferuje nam sobą cenne wskazówki na temat fizycznego pobudzania naszego ciała do aktywności, m.in. w oparciu o ćwiczenia oddechowe, rozciągające, interwałowe, czy też choćby tybetańskie rytuały. Co warto podkreślić, każdy zestaw ćwiczeń jest opisany tu w bardzo prosty, zrozumiały i przystępny w odbiorze sposób, tak byśmy krok po kroku mogli je wprowadzać w naszą codzienność.

 

Rozdział pt. "Zdrowie psychiczne", skupia się zaś na zmianie naszego sposobu myślenia o zdrowiu, naszym ciele i naszym życiu, co jest możliwe m.in. dzięki muzyce, modlitwie, wypracowaniu umiejętności wybaczania innym osobom, czy też choćby pozytywnym nastawieniu do nas samych i otaczającego nas świata. Całość książki wieńczy zaś szereg porad odnośnie wprowadzenia w życie treści tej publikacji, rozpoczęcia naszego etapu "Surowego zdrowia", jak i również wspaniałe przepisy kulinarne na dania, które będą dla nas niezwykle korzystne i zdrowe.

 

Wielką siłą tej książki jest jej przystępność dla czytelnika, czyli lekkość i łatwość w odbiorze tej fascynującej treści. Otóż autorzy tego poradnika nie posługują się tu skomplikowanym, naukowym i często niezrozumiałymi dla laików pojęciami, lecz jak najbardziej zwyczajnym, codziennym i potocznym językiem. Innymi słowy stawiają tu ważne pytania, a następnie udzielają na nie prostych i intrygujących odpowiedzi, posiłkując się tak zdobytą wiedzą, jak i własnymi doświadczeniami. Każde z poruszanych tu zagadnień, zostało dogłębnie wyjaśnione, wytłumaczone i opisane tak, by słowo po słowie i krok po kroku mogło stać się ono ważną i wartościową wskazówką dla czytelników, którzy także marzą o zmianie swojego życia na lepsze. Ponadto warto zwrócić tu również uwagę na to, iż lekturę tę cechują konkrety i same najważniejsze fakty, nie pozostawiając sobą miejsca na zbędne analizy i teoretyczne dywagacje na temat żywienia człowieka, co często stanowi piętę achillesową wielu poradników.

 

"Uzdrawianie na surowo" to książka, która stanowi sobą potwierdzenie faktu dokonanego, jakim to było wyzdrowienie jej autorów, pozbycie się przez nich zbędnych i szkodliwych kilogramów oraz uczynienie życia lepszym, pełniejszym i szczęśliwszym. I można pokusić się tu o stwierdzenie, iż Pan Mariusz i Pani Agnieszka dokonali tą książką to, czego oczekiwali od lat wszyscy czytelnicy tego typu poradników - zebrali całą dostępną wiedzę, udowodnili jej praktyczną stronę korzystnego działania i następnie podzielili się nią i jego wynikami na kartach literatury! Rozpiętość tematyczna i szeroki zakres merytoryczny tej książki, są naprawdę imponujące i niezwykle efektowne, co z kolei przekłada się na trafne określenie jej mianem "elementarza zdrowego odżywiania", co już samo w sobie mówi najwięcej o wartości tej książki.

 

Lektura tej wspaniałej książki pozwala spojrzeć nam zupełnie inaczej na nasze odżywianie, jak i też tym samym nasze zdrowie. Otóż pozycja ta nie tylko uczy nas tego co jeść, jak korzystać ze sprawdzonych i potwierdzonych metod detoksykacji i leczenia naszego ciała, ale także i pozwala dostrzec ogromny potencjał nas samych, którzy to jeśli tylko naprawdę tego zechcemy, możemy absolutnie wszystko. I przyznam szczerze, iż zasiadając do lektury tego poradnika  nie zakładałam nawet w najśmielszych oczekiwaniach tego, iż już kilkanaście przeczytanych stron napełni mnie tak ogromną porcją pozytywnej energii i siły do działania! Nigdy dotąd nie spotkałam czegoś takiego w przypadku żadnego poradnika, co już samo w sobie stanowi najlepszą recenzję dzieła Pani Agnieszki i Pana Mariusza.

 

Książka "Uzdrawianie na surowo"  to coś znacznie więcej, aniżeli kolejna literacka pozycja z ciekawymi poradami i wskazówkami na temat zdrowego odżywiania się człowieka. Otóż jest to determinujące do działania, dające ogromną porcję wiary w siebie i przede wszystkim wypełnione dobrymi emocjami spotkanie z wyjątkowymi ludźmi i zarazem autorami tej pozycji, którym udało się osiągnąć to, o czym marzą miliony czytelników. Tym czymś jest zdrowe życie, którym można się cieszyć w jak największym stopniu. Polecam - tę książkę powinien przeczytać każdy czytelnik, któremu zależy na zmianie swojego życia!

Sonrisa

Temat zdrowia, zdrowego odżywiania i stylu życia staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularny. Trudno się temu dziwić. Żyjemy bowiem w świecie, w której człowiek czuje się wyjątkowo dobrze chroniony przed głodem, zimnem czy innymi niebezpieczeństwami zewnętrznymi. Dysponujemy wysoko rozwiniętymi technologiami, które sprawiają, że łatwiej jest pracować, uczyć się, podróżować, ale i pomagają dłużej żyć. Mimo to we współczesnych społeczeństwach pojawiają się coraz to nowe choroby, nazywane chorobami cywilizacyjnymi, które co roku atakują coraz młodszych ludzi. Dziś nie musimy już obawiać się zagrożeń w postaci nagłych zmian temperatury czy ataku niebezpiecznych zwierząt. Coraz częściej żyjemy jednak w strachu przed nowotworami i innymi chorobami, które bądź są śmiertelne, bądź znacznie obniżają komfort naszego życia. Nic więc dziwnego, że wciąż pojawiają się nowe teorie, które mówią o tym, w jaki sposób zapobiegać zachorowaniom na owe choroby i wciąż w księgarniach pojawiają się nowe publikacje, które poruszają ten temat.

 

Tak ogromna ilość różnego rodzaju pozycji, w których zawarte są kolejne pomysły na to, w jaki sposób zmodyfikować swoją dietę oraz codzienny tryb życia, by móc cieszyć się długowiecznością i zdrowiem sprawia jednak, że często czujemy się, jako czytelnicy, zdezorientowani. Trudno nam stwierdzić, które pozycje są wartościowe, po które warto sięgnąć. Do kolejnych lektur wpisujących się w bardzo szeroki nurt poradników dotyczących zdrowia i diety podchodzimy też coraz bardziej sceptycznie, zaczynając zastanawiać się, czy wydawanie kolejnych tego typu książek nie staje się jedynie doskonałym sposobem na dość łatwy zarobek, bazujący na naszym lęku o własne zdrowie. Z tego powodu za każdym razem, gdy w moje ręce trafia kolejna publikacja tego typu, przyglądam jej się uważnie, sprawdzając, czy na pewno zawarte w niej treści są godne zaufania.

 

„Surowe zdrowie” to pozycja, która niewątpliwie wpisuje się w omówiony pokrótce przeze mnie wyżej nurt. Z tego powodu i do tej publikacji podchodziłam bardzo sceptycznie. Tym bardziej, iż tytuł sugeruje, że autorzy przekonywać mnie będą do diety polegającej na spożywaniu wyłącznie surowych pokarmów. Nie jestem zwolenniczką takiego sposobu odżywiania się, dlatego tym bardziej nieufnie zaczęłam przeglądać książkę. Szybko jednak okazało się, iż to naprawdę dobra i godna uwagi pozycja. Przede wszystkim na duże brawa zasługuje fakt, iż publikacja nie ogranicza się jedynie do omówienia pewnych zasad zdrowego odżywiania, które co prawda bazują na spożywaniu produktów naturalnych i jak najmniej przetworzonych, w tym także w jak najmniejszym stopniu poddawanych obróbce cieplnej. Jednakże autorzy nie ograniczyli się tu tylko do kwestii związanych z żywieniem. Osobne rozdziały zostały poświęcone takim zagadnieniom, jak oczyszczanie organizmu (w tym także zdrowotnym głodówkom), aktywności fizycznej czy dbaniu o komfort psychiczny. Poszczególne rozdziały zawierają bardzo konkretne, poparte twardymi danymi, informacje i porady. Dzięki temu z całej książki wyłania się kompleksowy, holistyczny sposób zadbania o własne zdrowie. Właśnie dzięki temu z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że warto tę książkę przeczytać. Nawet, jeśli nie wszystkie przedstawione w niej porady będą nam odpowiadać, warto jest je poznać, ponieważ być może otworzą nam oczy na kwestie, z których wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy. Jeśli więc ktoś szuka dobrej, godnej zaufania pozycji dotyczącej właśnie kwestii utrzymania zdrowia i dobrej kondycji przez długie lata, myślę, że książka „Surowe zdrowie” jest godna polecenia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto