Okładka wydania

Stwardnienie Rozsiane - Bezpieczne I Skuteczne Terapie. Naturalne Metody Do Samodzielnego Stosowania

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Stwardnienie Rozsiane - Bezpieczne I Skuteczne Terapie. Naturalne Metody Do Samodzielnego Stosowania | Autor: Christine Wagener

Wybierz opinię:

Morrigan

Człowiek, który dowiaduje się, że wykryto u niego stwardnienie rozsiane, w pierwszej chwili odczuwa zapewne obezwładniający strach. Wyobraża sobie stopniową utratę niezależności, konieczność zdania się na opiekę rodziny i rezygnacji z własnych planów, osłabienie, paraliż, śmierć... Czy historia każdego, kto zapadł na SM musi przedstawiać się właśnie w ten sposób? Jak na razie nie istnieje lekarstwo, które potrafiłoby zwalczyć tę chorobę. Czy to oznacza, że pacjenci mogą tylko bezczynnie czekać na jej nieuchronny rozwój? Christine Wagener - kobieta, u której stwardnienie rozsiane zdiagnozowano ponad trzydzieści lat temu - dzięki stosowaniu naturalnych terapii zdołała znacznie poprawić swój stan zdrowia. O takich właśnie, bezpiecznych, wypróbowanych metodach leczenia opowiada w swoim poradniku. Jak sama zaznacza, nie jest żadnym wyjątkiem, szczęściarą, której jakimś cudem się udało - każdy chory ma szansę dokonać tego samego co ona. Dowodem na to są cytowane w książce wypowiedzi lekarzy i innych pacjentów.

 

Autorka przedstawia charakterystykę stwardnienia rozsianego. Wyjaśnia, na czym właściwie polega ta choroba i jakie objawy najczęściej pojawiają się u pacjentów, przedstawia też teorie na temat wciąż nierozpoznanych przyczyn powstawania SM. Omawia statystyki dotyczące częstotliwości występowania tego schorzenia w poszczególnych częściach świata. Warto zauważyć, że Polska zaliczana jest do krajów o bardzo wysokim współczynniku zachorowalności. Zajmuje piąte miejsce - po Norwegii, Szwecji, Kanadzie i Irlandii.

 

Wagener podkreśla, jak ważne jest holistyczne podejście do leczenia SM. W rozdziale Pożywienie dla nerwów opisuje diety, które pozytywnie wpływają na chorych, wymienia produkty o dobroczynnym i o szkodliwym działaniu. W dalszych częściach przedstawia niebagatelne znaczenie witamin i korzyści płynące ze stosowania medytacji, hipno- i muzykoterapii. Poradnik zawiera spis leczniczych roślin i informacje o składzie leków homeopatycznych. Dzięki niemu dowiemy się również, w jaki sposób chorym może pomóc tradycyjna medycyna azjatycka - pochodząca z Indii ajurweda, chińska akupunktura czy japoński masaż shiatsu.

 

Autorka kładzie szczególny nacisk na kwestie psychologiczne - przekonuje, że aby zatrzymać rozwój choroby, należy zadbać o swoje emocje, uspokoić się, wyciszyć, wsłuchać we własne potrzeby. Stwadnienie rozsiane poważnie zagraża nie tylko ciału, ale i duszy. Leki, dieta, aktywność fizyczna - wszystko to jest bardzo ważne, ale równie, jeśli nie bardziej, istotne jest pozytywne podejście pacjenta do stosowanych terapii. Walkę z chorobą można wygrać tylko wtedy, gdy uwierzy się w możliwość zwycięstwa.

 

Warto zauważyć, że choć książka dedykowana jest tym, którzy chorują na SM, nie tylko oni znajdą w niej cenne wskazówki. Właściwie każdy, kto chce zmienić szkodliwe nawyki żywieniowe, wzmocnić swoje ciało i zmniejszyć poziom odczuwanego stresu, może wykorzystać rady Christine Wagener i dzięki nim zmienić styl życia na zdrowy, a tym samym zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób.
Nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat skuteczności naturalnych terapii zaproponowanych w tej książce, ale nie ukrywam, że bardzo podoba mi się idea, która stoi za jej powstaniem. Wielu cierpiących na SM ludzi nie wierzy, że może prowadzić życie aktywne, ciekawe, przyjemne - jednym słowem: udane. To świetnie, że na rynku wydawniczym pojawiają się poradniki takie jak ten autorstwa Wagener, które niosą pacjentom nadzieję i dodają sił. Autorka nie łudzi obietnicą całkowitego wyzdrowienia, ale przekonuje, że nad stwardnieniem rozsianym można zapanować - potraktować je jak wyzwanie, a nie jak wyrok.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto