Okładka wydania

Czas Cudów, Czyli Opowieści Pod Jemiołą

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Czas Cudów, Czyli Opowieści Pod Jemiołą | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Wisienka

Czas cudów czyli opowieści pod jemiołą to zbiór pięknych, barwnych, świąteczno-piernikowych historii autorstwa dziesięciu różnych pisarek. Książka wspaniale wprowadza w bożonarodzeniowe przygotowania i powoduje, że zapach choinki zaczyna unosić się w powietrzu na długo zanim pojawi się w naszych ciepłych domach. Ponadto, już sama okładka nastraja pozytywnie. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Videograf i trzeba przyznać, iż postarało się ono o przyciągnięcie wzroku potencjalnych czytelniczek i być może czytelników. Sama okładka jest utrzymana w białych kolorach, niczym wigilijny, zimowy, biały puch – śnieg. Na samym środku znajduje się czerwony wieniec z wielką, złotą i wspaniałą kokardą. Pod nim widzimy dwie, białe śnieżynki, które mają tak idealne kształty, że aż chciałoby się powiedzieć, że pochodzą z krainy mrozu i lodu. W dolnym rogu znajduje się duża, rozwinięta, brązowa szyszka, mała szyszunia i kilka igiełek zielonej choinki. Ponadto możemy zauważyć gałązki jemioły, które sugerują, iż opowieści mogą nawiązywać do tematu miłości – szczęśliwej, lub też nie.

 

W książce znajdziemy opowieści takich autorek jak: Joanna Dorota Bujak – Zwyczajny cud, Małgorzata Falkowska – Bieda bogactwem zwana, Anna Harłukowicz- Niemczynow – Dziesięć dobrodziejstw, Joanna Jax – Panna śliczna, Patrycja May – Niecicha noc, Carla Mori – Nastroik, Joanna Pypłacz – Angielska kolęda, Diane Rose – Światło w ciemności, Beata Schoenmakers – Wypożyczony tata i Łucja Wilewska – Doktor z alpejskiej wioski. Każda z tych opowieści porusza inny aspekt świąteczny, ale nie tylko. I tak na przykład Joanna Dorota Bujak w Zwyczajnym cudzie przypomina, że święta to nie tylko porządki, szaleństwo zakupowe, czy gotowanie ogromnych ilości jedzenia. To przede wszystkim wspólnie spędzony czas, piękne chwile w gronie najbliższych i to zarówno rodziny, jak i przyjaciół. Anna Harłukowicz- Niemczynow w Dziesięciu dobrodziejstwach opisuje rozterki życiowe Matyldy. Kobieta jest samotna, ale nie sama. Ma syna Kajtka, chomika Tesię i rybkę Łesia. Dopiero pytanie jej psychologa, pana Mirka, o zakupione prezenty, a dokładnie o ich ilość, sprawia, że kobieta zaczyna się zastanawiać nad swoim życiem. Otóż Matylda kupiła tylko jeden prezent, klocki Lego dla syna. Pan Mirek prosi ją, by sprawiła prezent samej sobie. I po długich przemyśleniach Matylda stworzyła listę dobrodziejstwa – dobrodziejstw dla samej siebie:

 

1. Mam przytulnie urządzone, dobrze zagospodarowane mieszkanie.
2. Mam co jeść! Mam co dać do jedzenia mojemu synkowi. Mogę nas nakarmić.
3. Jestem zdrowa. To prawdziwy dar.
4. Mam blisko żywe anioły. To one są dla mnie życzliwe każdego dnia.
5. Mam pieniądze! Mam wystarczającą ilość pieniędzy, aby żyć spokojnie.
6. Mam pracę. Nie jestem bezrobotna.
7. Mam ładne ciało.
8. Dzięki mojemu nieudanemu małżeństwu mam udane, wspaniałe dziecko.
9. Dzięki przeżytemu romansowi wiem, co to znaczy naprawdę kochać.
10. Poznałam fajnego chłopaka. Ma na imię Tomasz i mam ochotę się z nim spotkać.

 

Jak sami widzimy lista Matyldy nie jest wymyślna. Znajdują się na niej rzeczy niematerialne, codzienne drobnostki, z których można czerpać wiele radości i które nastrajają pozytywnie. I tak naprawdę mogą pomóc nam w zmianie podejścia do naszego życia. Zamiast wiecznego zamartwiania i stresów, powinniśmy stworzyć podobną listę. Wtedy na naszych twarzach z pewnością zagości uśmiech i to nie tylko na chwilę, a na dłużej.

 

Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą jest zbiorem, który jest przepełniony takimi ciepłymi i prawdziwymi historiami, jak te powyżej. I z pewnością każdego z nas zainspirują do zmian naszych żyć na lepsze.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto