Okładka wydania

Jesteś Tego Warta Od Zmiany Przekonań Do Wysokiej Samooceny I Bogactwa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jesteś Tego Warta Od Zmiany Przekonań Do Wysokiej Samooceny I Bogactwa | Autor: Nancy Levin

Wybierz opinię:

Qultura Słowa

Wolność finansowa jest marzeniem większości z nas, ale co ona tak naprawdę oznacza? Czy w kraju, w którym wielkość zaległych płatności przekracza 37 mld, a problemy ze spłatą długów ma ponad 2,2 mln osób można mówić o zadowoleniu ze swojego stanu finansów i jakichkolwiek perspektywach na lepszą przyszłość? Zdumiewający jest tak naprawdę fakt, że o zadłużeniu i problemach ze spłatą zobowiązań mówi się nie tylko w przypadku osób o najniższym dochodzie, ale i w przypadku tych, którzy zarabiają powyżej przeciętnej. Na brak płynności finansowej wpływ mają nie tylko niskie przychody, ale i wysokie wydatki – te ostatnie zaś wynikają w dużej mierze z próby zrekompensowania sobie niedostatków w pewnych sferach życia i kupowania rzeczy tylko po to, by zapełnić pustkę w sercu. Często ofiarami tego mechanizmu padają kobiety, szczególnie te, którym brakuje miłości, które cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości.

 

O tym, jak zmienić swoją sytuację materialną, jak zabezpieczyć samodzielnie swoją przyszłość pisze Nancy Levin, trenerka integracyjna, która pomaga znaleźć swoim klientom siłę, by podążali oni własną ścieżką, a także rozwiązali swoje problemy finansowe. Źródła tych wszystkich problemów autorka upatruje w niskim poczuciu własnej wartości, dlatego też od zmiany przekonań na temat własnej osoby, pieniędzy, a także od uporządkowania sfery emocjonalnej autorka rozpoczyna pracę nad poprawą kondycji finansowej.

 

Do tej pracy namawia również nas, dokładnie tłumacząc na czym polegać powinien proces zmian, a także proponując ćwiczenia te zmiany inicjujące oraz utrwalające. Opublikowana nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii książka pt. „Jesteś tego warta. Od zmiany przekonań do wysokiej samooceny i bogactwa” to sposób na poprawę swojej kondycji finansowej, to droga, na którą powinien wstąpić każdy, kto boryka się z problemami związanymi z brakiem środków finansowych, z zadłużeniem, bądź też kto walczy z konsumpcyjnym podejściem do życia. Napisana prostym językiem, wypełniona ćwiczeniami książka, zawiera wiele przykładów na to, jak zmiana przekonań, a co za tym idzie – schematów działania, potrafi pociągnąć za sobą zmiany we wszystkich sferach życia.

 

W kolejnych rozdziałach (krokach), autorka tłumaczy (również na swoim własnym przykładzie), jak osiągnąć nie tyle finansową wolność, co finansową niezależność. Zwraca uwagę na to, iż choć na rynku dostępnych jest wiele poradników, które dokładnie tłumaczą, w jaki sposób stać się bogatym, to jednak wcale nie pomagają one uporać się z problemami finansowymi. Wszystko dlatego, że chcą leczyć tylko zewnętrzne objawy choroby – tłumaczą w jaki sposób mądrze inwestować, nie dotykają zaś przyczyn problemu, czyli niskiego poczucia wartości. Prawda jest bowiem taka, że zmiana nawyków finansowych i sposobów gospodarowania pieniędzmi nie jest wystarczająca / trwała, jeśli nie towarzyszy jej zmiana podejścia. Nancy Levin tłumaczy zatem, jak to podejście zmienić i proponuje realizację procesu służącego wydobyciu na światło dzienne emocjonalnych i psychologicznych barier, które nie pozwalają nam osiągnąć „wysokiej wartości netto”, czyli zdobyć taką ilość pieniędzy, która umożliwia zadbanie o siebie.
Levin uświadamia czytelnikom, że każdy z nas dysponuje nieskończonym potencjałem, namawia do stawienia czoła swoim finansowym lękom i przyznania się, kto tak naprawę w domu zarządza finansami. Zmusza nas także do zastanowienia się, w jakie przekonania związane z pieniędzmi wierzymy i do dokonania oceny kosztów wymówek, które nagminnie stosujemy. Pokazuje także, w jaki sposób odzyskać panowanie nad finansową stroną życia, poczynając od ukrócenia procederu „chowania głowy w piasek” ze strachu przez regularną kontrolą finansów. Namawia również do podjęcia odważnych decyzji finansowych i nieustannego przesuwania granic swoich marzeń.

 

Pewne jest, że lektura książki „Jesteś tego warta” nie odmieni w cudowny sposób naszego życia, nie sprawi również, że nasze konto przestanie świecić pustkami. Jednak, dzięki wykonywaniu zaleconych przez autorkę ćwiczeń, rzeczywiście mamy szansę dotrzeć do źródeł wielu problemów, nie tylko finansowych, ale i osobistych. To zaś umożliwia nam działanie, czyli podjęcie decyzji o zmianie swojej postawy, a co równie ważne – zarażenie tą postawą innych. Tym samym praca nad sobą, dzięki zaproponowanym przez Levin ćwiczeniom, pomaga nam zmienić zarówno siebie, jak i całe swoje życie – w tym życie finansowe.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial