Okładka wydania

Na Szczęście Przewodnik Po Świadomym Życiu Przez Cały Rok

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Na Szczęście Przewodnik Po Świadomym Życiu Przez Cały Rok | Autor: Karolina SzaciłłoMaciej Szaciłło

Wybierz opinię:

Sonrisa

Karolina i Maciej Szaciłło to autorzy dobrze znani na polskim rynku wydawniczym. Regularnie możemy cieszyć się ich książkami z zakresu zdrowego (i smacznego) jedzenia! Razem opublikowali książki o tym, jak przeprowadzić skuteczny detoks, który nie tylko poprawia zdrowie, ale również samopoczucie i o tym, jak komponować pyszne i zdrowe posiłki do pracy. Poza tym para prowadzi także warsztaty z zakresu zdrowego gotowania połączonego z praktyką jogi i medytacji. Wszystko to jest wynikiem ich własnych poszukiwań sposobu na szczęśliwe i spokojne życie. Wystarczy spojrzeć na ich uśmiechnięte twarze, przeczytać słowa, które publikują w książkach czy w internecie, by uwierzyć, że życie pełne szczęścia, zdrowe i przede wszystkim w zgodzie ze sobą jest możliwe. Ba... że jest na wyciągniecie ręki!

 

Karolina i Maciej Szaciłło udowadniają nam to na co dzień. Teraz postanowili stworzyć książkę, która jeszcze bardziej ma nam pomóc w odnalezieniu spokoju i szczęścia. Choć w przypadku publikacji „Na szczęście” słowo książka wydaje być się nie do końca właściwe. Znacznie bardziej będzie tu pasowało określenie przewodnik (tak, jak czytamy zresztą w podtytule) lub zeszyt ćwiczeń. „Na szczęście” jest bowiem zbiorem ćwiczeń, które warto wykonać codziennie lub co tydzień. Autorzy zachęcają nas do znalezienia spokojnego miejsca, chwili (około godzinnej, półtoragodzinnej) tylko dla siebie. To wystarczy, by się wyciszyć i odpowiedzieć na pytania, które zadają nam w częściach poświęconych każdemu tygodniowi. W publikacji mamy też miejsce na robienie notatek. Teoretycznie jest ono podzielone na poszczególne dni, jednak nie ma tu konkretnych dat, więc można uzupełniać dowolnie – rano, wieczorem, w wybrany dzień tygodnia lub wtedy, kiedy przyjdzie nam ochota.

 

Z drugiej strony treść podzielono na części, z których każda odpowiada jednemu miesiącowi i jest z nim ściśle związana. W styczniu autorzy skłaniają do pracy z celami, choć w nietypowym, nieco innym ujęciu, niż mamy z tym do czynienia w pozycjach z zakresu literatury motywacyjnej. Luty, jako miesiąc miłości został poświęcony właśnie... miłości samego siebie. Wiosną Karolina i Maciej Szaciłło zachęcają do oczyszczenia, gromadzenia energii i głębokiego oddechu. Latem jest mowa o akceptacji, obserwacji i odpowiedzialności, by pod koniec roku zająć się odżywianiem czy wreszcie wybaczaniem. Każda z tych części podzielona jest na konkretne ćwiczenia do przeprowadzenia w trybie tygodniowym. Jak obiecują autorzy, podążanie za wskazówkami zawartymi w publikacji „Na szczęście” pozwoli nam odkryć, czym to prawdziwe szczęście jest i... w końcu je poczuć!

 

We wstępie do „Na szczęście' czytamy, iż przy tworzeniu tego zeszytu ćwiczeń autorzy korzystali z różnych tradycji. Znajdziemy tu elementy filozofii indyjskiej, ajurwedy czy tradycji hawajskiej. Autorzy podkreślają jednak, iż nie chodzi o to, by podążać ślepo za każdą z tych filozofii, ale by dać sobie możliwość odnalezienia takiej, która w pełni będzie nam odpowiadać. Sami mówią zresztą, że praca z „Na szczęście” ma być wstępem do dalszego rozwoju, swego rodzaju wskazówką, drogowskazem.

 

Czy warto sięgnąć po tę pozycję? Moim zdaniem tak. Jednak pod warunkiem, że naprawdę chce się pracować nad swoim szczęściem, że szuka się swojej drogi (i filozofii życiowej), że jest się otwartym i naprawdę zdecydowanym, by wykonać opisane tu ćwiczenia. To pozycja dla tych, którzy w tym roku chcą postawić na swój rozwój. Ci, którym orientalne, nieznane tradycje wydają się po prostu śmieszne, nie powinni po tę pozycję sięgać. Będzie to dla nich tylko strata czasu i pieniędzy. Mnie jednak ta pozycja przekonuje i bardzo się cieszę, że trafiła w moje ręce.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial