Okładka wydania

Bezlitosna Immunizacja Prawda O Szczepionkach

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Aleksander Kotok
 • Tytuł Oryginału: Беспощадная иммунизация. Правда о прививках
 • Gatunek: Medycyna i Zdrowie
 • Język Oryginału: Rosyjski
 • Przekład: Marcin Pracki
 • Liczba Stron: 728
 • Rok Wydania: 2015
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 158x222 mm
 • ISBN: 9788362185139
 • Wydawca: Hartigrama
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 16 votes
Akcja: 100% - 12 votes
Wątki: 100% - 10 votes
Postacie: 100% - 18 votes
Styl: 100% - 26 votes
Klimat: 100% - 23 votes
Okładka: 100% - 21 votes
Polecam: 100% - 16 votes

Polecam:


Podziel się!

Bezlitosna Immunizacja Prawda O Szczepionkach | Autor: Aleksander Kotok

Wybierz opinię:

TomG

Już od dłuższego czasu słyszy się o kontrowersjach dotyczących szczepień. Jest to temat budzący wiele wątpliwości, zwłaszcza wśród młodych rodziców, którzy chcą dla swojego nowonarodzonego dziecka jak najlepiej. Jednak sytuacja ze szczepionkami nie wygląda już tak, jak miało to miejsce dwie czy trzy dekady temu. Obecnie na rynku medycznym dostępna jest bardzo duża liczba wszelkiego rodzaju szczepionek, kiedyś natomiast dzieci otrzymywały tylko niezbędne, obowiązkowe w zasadzie, szczepionki. Czasy jednak się zmieniają, podobnie jak przemysł farmaceutyczny, i jeśli rodziców na to stać (a koszta nie są małe), to mogą szczepić swoje dziecko bardzo wieloma wymyślnymi szczepionkami. Pytanie tylko, czy dziecko rzeczywiście ich wszystkich potrzebuje?

 

Bezlitosna immunizacja. Prawda o szczepionkach rosyjskiego lekarza i historyka medycyny Aleksandra Kotoka to naprawdę obszerna, zawierająca ponad siedemset stron tekstu książka. Już na pierwszy rzut oka widać, że jej autor włożył w powstanie Bezlitosnej immunizacji bardzo wiele wysiłku, dokumentując opisywane przypadki oraz – a jakże – przytaczając opinie innych ludzi na temat różnych szczepionek, poparte przypadkami z życia wziętymi. Polskie wydanie oparto na drugim, poprawionym wydaniu rosyjskim z 2006 roku, więc zawartość Bezlitosnej immunizacji jest nadal aktualna.

 

Aleksander Kotok z dużą wprawą prowadzi czytelnika przez historię szczepień – prawdziwą, jeśli wierzyć słowom wydawcy – cofając się aż do czasów Jennera, twórcy szczepionki przeciw ospie prawdziwej, aż po czasy nowożytne, których znakiem szczególnym jest coraz większa ilość pojawiających się stale, coraz to nowych szczepionek. Bezlitosna immunizacja mówi o mniej znanych aspektach nieprawidłowości działań ludzi związanych z medycyną, odsłania prawdę o tuszowanych przypadkach powikłań poszczepiennych, ludzkich tragediach, rywalizacji i korupcji. Nie jest to praca czysto naukowa, lecz książka nacechowana ludzkimi emocjami, choć – trzeba przyznać – jej wnętrze, dzięki tekstowi podzielonemu na dwie kolumny na stronie, bardziej przypomina zawartość encyklopedii. Udokumentowane źródła naukowe tylko dodają wiarygodności tekstowi Aleksandra Kotoka, który – podobnie jak ogólnie temat szczepień obecnie – może budzić równie wiele kontrowersji. Mimo wszystko to, o czym pisze Aleksander Kotok, rzuca światło na wiele kwestii związanych ze szczepieniami i odsłania przed czytelnik aspekty, które nie są ani oczywiste, ani powszechnie znane.

 

Bezlitosna immunizacja może podsunąć czytelnikowi odpowiedzi na takie pytania jak to, dlaczego coraz więcej rodziców obawia się szczepić swoje dzieci, jak groźne w skutkach mogą okazać się powikłania poszczepienne oraz czy szczepionka może zabić dziecko. Wyjaśni także, co to jest NOP i czy rzeczywiście ogranicza się do jedynie do zaczerwienienia i gorączki, jak przedstawia to wielu lekarzy. Ponadto dzięki lekturze książki Kotoka możemy uzyskać informacje na temat tego, czy szczepionki naprawdę są tak skuteczne, jak się o nich słyszy, czy zawierają formaldehyd, co twierdzą na ich temat toksykolodzy i czy szczepieniom rzeczywiście zawdzięczamy spadek zachorowalności na powszechne kiedyś choroby zakaźne, takie jak ospa prawdziwa, różyczka, błonnica i krztusiec.

 

Ponadto zagłębimy się również w nie mniej ważne kwestie, które dotyczą powodów, z jakich liczne szczepionki testowano na dzieciach z sierocińców i ludziach bezdomnych, jak również na obywatelach krajów rozwijających się. Jakby nie patrzeć, takie rzeczy udokumentowano niejednokrotnie i jakaś przyczyna tego stanu rzeczy musi być, a jedyne, co zwykłemu, nie zaznajomionemu z tematem człowiekowi przychodzi do głowy w tej kwestii, to nasuwające się podejrzenie, że skoro testowano szczepionki w warunkach poniekąd niepublicznych, to oznacza, że ich testowanie musiało nieść ze sobą pewną dozę ryzyka i brak akceptacji ze strony opinii publicznej. Jak było w istocie tego nie wiem, nie zagwarantuję także prawdziwości informacji podawanych przez Aleksandra Kotoka w Bezlitosnej immunizacji, jednak jeśli kogoś kontrowersje wokół szczepień poruszają, to będzie to książka dla niego.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial