Opowiem Ci Mamo Co Robią Pociągi

Autor: Marcin BrykczyńskiArtur Nowicki

Okładka wydania

Opowiem Ci Mamo Co Robią Pociągi


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Koralina

Książka o pociągach dla dzieci? Co może być interesującego w takich pojazdach, przecież to coś tak zwyczajnego, że istnienie pociągów zauważa się tylko wtedy kiedy trzeba czekać przy szlabanie. Jednak dla dziecka, które dopiero poznaje świat, pociągi są bardzo interesujące.

 

"Opowiem Ci mamo, co robią pociągi" to kolejny tytuł w serii, wydawanej przez Naszą Księgarnię. Poprzednie tomy mówił o autach, mrówkach, żabach, samolotach. Ogólnie cała seria dotyczy otaczającego nas świata, o którym dorośli po prostu zapomnieli. "Opowiem Ci mamo..." to bardzo ciekawa kolekcja pozwalająca ćwiczyć spostrzegawczość, rozbudzać ciekawość, jak i poznawać świat. Dla dorosłych niektóre rzeczy i zjawiska są tak oczywiste, że o nich nie myślą. Rodzice poznali świat już dawno, dlatego otoczenie ich nie interesuje, ani nie dziwi. Jednak dziecko dopiero to wszystko nazywa i uczy się jak to funkcjonuje. Dlatego cała seria jest tak bardzo interesująca dla dzieci.

 

"Opowiem Ci mamo, co robią pociągi" to książka o przygodach Rysia. Małego pociągu, który trafia do Muzeum Lokomotyw. Jako pojazd poruszający się po szynach, chce poznać swoich bliskich i dalekich krewnych oraz dowiedzieć się jak oni działają. Ryś zabiera nas w ciekawą podróż po świecie pociągów, lokomotyw i parowozów. Można powiedzieć, że przedstawia nam swoją rodzinę.

 

Bardzo interesująca i pobudzająca ciekawość jest zróżnicowana tematyka. Ryś przedstawia nam różne pociągi, stare parowozy, nowoczesne pociągi jeżdżące po magnetycznych szynach, czy wciąż jeszcze popularne pociągi towarowe, czy osobowe. Poznajemy również sposób napędzania tych pojazdów, dzięki czemu wyjaśnia się tajemnica, dlaczego jedne pociągi poruszają się szybciej, a inne wolniej. Różnorodność tych pojazdów to nie tylko wiek, czy sposób napędzania kół, ale również kraj pochodzenia. Przedstawione są pociągi francuskie, rosjskie, niemieckie, czy te wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych. Różnorodność pochodzenia, konstrucji, wnętrza, pozwala zagłębić się w świat pociągów, który okazuje się nie taki nudny jak się wydawał.

 

Dodatkowym elementem, który przyciąga dzieci do tej książki, są zadania, które wykonujemy razem z Rysiem. Czasami jest to zagadka na spostrzegawczość, innym razem na logiczne myślenie, np. Połączenie pociągów w pary, czy odnalezienie semafora, który wpuści Rysia na tory. Takie zabawy ćwiczą spostrzegawczość i pobudzają zdolności poznawcze u dzieci. Dzięki temu najmłodsi chętnie zaglądają do takiej lektury.

 

Grafikę stworzył Artur Nowicki. Jest on znanym ilustratorem książek dla dzieci. Jego doświadczenie pozwala dopasować się do młodego czytelnika. Pociągi mają humanoidalne cechy, tj. Oczy, czy usta, które tworzą twarze pojazdów. Niektóre z tych pojazdów wyglądają na szybkie i groźne, inne z kolei na wolne i przyjazne. Dziecko zauważa charakterystyczne cechy tych pociągów, co pozwala je łatwo odróżnić i zapamiętać.

 

Teksty napisał Marcin Brykczyński, który w swoim dorobku ma również wiele prac skierowanych na edukację najmłodszych. Dlatego ilość tekstu nie przytłacza, dziecko nie musi czytać wielu stron teorii na temat pociągów, tylko krótkie wierszyki, które przybliżają i zaprzyjaźniają je ze światem pociągów.

 

Całość to dobrze dobrana kompilacja nauki i zabawy, która zaciekawi najmłodszych i zainteresuje tych starszych. "Opowiem Ci mamo, co robią pociągi" pozwala zajrzeć do środka tych pojazdów, poznać ich serce i historię, a przy tym doskonale się bawić.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!