Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

10 Zasad Zdrowego Odżywiania W Oparciu O Najnowsze Badania Naukowe

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 5 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 8 votes
Postacie: 100% - 8 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

10 Zasad Zdrowego Odżywiania W Oparciu O Najnowsze Badania Naukowe | Autor: Thierry SouccarAngélique Houlbert

Wybierz opinię:

Ruda Recenzuje

O zdrowym odżywianiu sporo się mówi, jednak rzadko dostarczane nam są informacje sprawdzone i wiarygodne, a już na pewno opracowane i przygotowane w taki sposób, w jaki zostało to zrobione w tej książce. Autorzy połączyli swą wiedzę z badaniami naukowymi, oferując czytelnikowi rożnorodną i bogatą w treść encyklopedię dotyczącą tematu, ktory powinien zainteresować każdego z nas- zdrowego żywienia.

 

Do pozycji tej zabierałam się z wielką ciekawością, z jednej strony ze względu na fakt, że od dłuższego czasu planuję zacząć się lepiej żywić, z drugiej dlatego, że jestem wegetarianką i wszelkie materiały dotyczące odżywiania są dla mnie wartościowe. Co więcej, okres poświąteczny i zbliżający się nowy rok to idealny czas, by o siebie zadbać i powziąć ważne postanowienia w tym kierunku.

 

Książka podzielona została na 3 części. W każdej z nich autorzy zaskakują nas swą wiedzą i profesjonalnym przygotowaniem, oferując wiele informacji, ciekawostek i propozycji. Rzadko mam wrażenie, by tego typu publikacje mogły faktycznie zmienić coś w moim życiu, ale tym razem Thierry Souccar i Angélique Houlbert przeszli moje oczekiwania. W książce otrzymujemy odpowiedź na wiele pytań, a jej autorzy rozwiewają wiele naszych wątpliwości. Cierpliwie tłumaczą, dlaczego powinniśmy postępować tak, a nie inaczej- wybierać w sposób zdecydowany i konsekwentny, robić zakupy kierując się rozsądkiem i zastąpić dotychczasowe nawyki żywieniowe nowszymi, zdrowszymi.

 

Sposób, w jaki przekazują nam swą wiedzę nie jest uciążliwy i nie męczy. Duży wpływ ma na to forma, w obrębie której się poruszają. Książka obfituje w tabelki, wykresy, rysunki. Czcionka nie jest zbyt mała, a istotne informacje wpisano w kolorowe kwadraty. Dobrze się to czyta, dzięki takim urozmaiceniom zapada w pamięć i przyjemnie się ją ogląda. Wprowadzenie dodatkowych przepisów, przykładowych jadłospisów, wskazówek umożliwiających nam zmiany na lepsze- te elementy sprawiają, że całość wydaje się bardziej realna. Odnosimy wrażenie, że faktycznie możemy w tym przedsięwzięciu uczestniczyć, że możemy coś zmienić.

 

Podoba mi się, że książka ropoczyna się prostym testem, w którym każdy może sprawdzić, czy zdrowo się odżywia, czego mu brakuje i jakie są mocne i słabe strony jego diety. Czasami ciężko ocenić to bez czyjejś pomocy, a taka błahostka może zwrócić naszą uwagę na początki problemu. Niemniej interesujące okazały się dla mnie kolejne części książki, w których podstawowe zasady zdrowego odżywiania są jedynie wyjściem do tematu. W tekście pojawiają się odniesienia do popularnych schematów żywieniowych, rozwinięcie tematu piramid żywieniowych, autorzy rozwiewają mity, a przede wszystkim odpowiadają na nie tak znowu proste pytanie: Co jeść i dlaczego?

 

Najbardziej spodobał mi się rozdział dotyczący wybierania odpowiednich produktów i planowania zakupów. Mogłoby się wydawać, że to proste, w końcu zajmujemy się tym niemal codziennie, a jednak nie. Czy zwracamy uwagę na oznaczenia produktów? Czy wybieramy owoce i warzywa charakterystyczne dla poszczególnych pór roku? Czy znamy cenne zamienniki? Autorzy wielokrotnie uświadamiają nam, że zdrowe odżywianie wymaga poświęcenia czasu i wysiłku, ale jest tego warte, że można to zrobić- trzeba jedynie chcieć.

 

Moim zdaniem to bardzo wartościowa pozycja. Napisana prostym i przystępnym językiem. Zaskakująca zebraną w niej wiedzą i przedstawionymi przykładami. A jednocześnie bardzo cenna ze względu na fakt, że autorzy wykorzystują badania naukowe. Z pewnością jest również świetnym wyborem dla każdego i w każdym terminie, szczególnie w nadchodzącym nowym roku.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial