Anita

Autor: Ewa Popławska

Okładka wydania

Anita


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Książkomaniaczka

"Anita" to debiut pisarski autorki Ewy Popławskiej. Dla mnie ta książka jest bardzo udanym debiutem. Chociaż owszem początek powieści trochę czytelnika nudzi i nie daje tego wow, czego zazwyczaj spodziewamy się w powieściach. ale z każdą stroną akcja się rozkręca i mamy ochotę na więcej i więcej, aż w pewnym momencie trudno nam się od lektury oderwać.

 

Bohater powieści S. to płatny morderca. Kiedy otrzymuje kolejne zlecenie zbytnio się tym nie przejmuje, ale szykuje się na akcję. Jak sam mówi lubi swoją pracę. Niestety tylko do czasu ostatniego zlecenia. Nieoczekiwany przebieg wydarzeń sprawi, że bohater będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością.

 

Anita to pracownica banku, piękna blondynka, która od razu spodobała się S. Niestety nasi bohaterowie rozwiną swoją znajomość w dość nietypowych okolicznościach, które doprowadzą do tego, że będą oni na siebie skazani. Jednak czy ich znajomość może przetrwać?

 

"Anita" to powieść sensacyjno-kryminalna, która wciąga czytelnika. Niestety początek nie dość udany, ale późniejszy rozwój fabuły sprawia, że ciężko się od niej oderwać. Nawet po skończeniu powieści przynajmniej ja poczułam lekki niedosyt, gdyż książka jest krótka. Wielki ukłon w stronę autorki, ponieważ wykreowani przez nią bohaterowie to postacie bardzo wyraziste. Główny bohater, czyli S. to rodzaj "cwaniaczka", który czuje się bardzo pewnie w tym co robi, a zabójstwo innego człowieka jest dla niego przyjemnością, natomiast uczucia towarzyszące mu podczas zabijania mocno zaskakują czytelnika. Jednak S. całkowicie się zmienia, kiedy poznaje Anitę, ponadto dzięki niej zmienia podejście do swego "zawodu" i jest w stanie zrobić dla niej wszystko, nawet narazić swoje życie. Anita to natomiast postać, której kreacja mnie bardzo zaskoczyła. Gdyż wydawało mi się, że po przeżyciu tak bardzo traumatycznych wydarzeń nie będzie ona w stanie współpracować, czy też pokochać S. jednak autorka zaskoczyła mnie niesamowicie kiedy moje wyobrażenia wobec niej zostały obrócone w powieści o sto osiemdziesiąt stopni. Dynamiczny rozwój wydarzeń sprawie, że przy czytaniu nie da się nudzić, a każdą stronę pochłaniamy bardzo szybko, gdyż jesteśmy ciekawi co się dalej stanie. Mimo, iż w powieści pojawiają się opisy, bądź też opisy rozterek, uczuć bohaterów to nie zatracają one dynamizmu całej powieści.

 

Jestem bardzo zadowolona, że mogłam zapoznać się z debiutancką powieścią Ewy Popławskiej "Anita", która mimo nie zbyt udanego początku zostanie ze mną na długo i na pewno do niej powrócę. Sam pomysł na fabułę bardzo ciekawy, wykonanie również na dobrym poziomie. Jednak mam nadzieję, że jak będę miała możliwość zapoznania się z innymi powieściami tej autorki to już od pierwszej strony zostanę zaskoczona wciągającym przebiegiem wydarzeń, ponieważ muszę przyznać, że niezbyt udany początek może skutecznie zniechęcić czytelnika. Aczkolwiek czytając "Anitę" obiecuję Wam, że się nie zawiedziecie i naprawdę będziecie pozytywnie zaskoczeni tym, jak potoczą się losy bohaterów.

 

Powiem Wam, że zakończenie powieści doprowadziło mnie do łez, chociaż w życiu nie spodziewałabym się, że ta powieść wywoła u mnie aż tak silne emocje.

 

Z całego serca mogę Wam polecić książkę "Anita" autorstwa Ewy Popławskiej. Powieść, która jest debiutem okazała się strzałem w dziesiątkę. Jedyne czego żałuję to jest to, że lektura jest krótka i po jej przeczytaniu może nie tyle ile czuję niedosyt, ale czegoś mi w całokształcie zabrakło. Mimo wszystko książkę polecam i mam nadzieję, że Wam również się spodoba. Przebrnijcie przez pierwsze strony, a zobaczycie, że warto poznać losy bohaterów. „Anita" to książka zdecydowanie warta uwagi.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!