Okładka wydania

Najsłynniejsze Okręty Podwodne

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: David Ross
 • Tytuł Oryginału: The World’s Greatest Submarines
 • Gatunek: Militaria i Wojskowość
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Grzegorz Siwek
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 210x290 mm
 • ISBN: 9788370206918
 • Wydawca: AlmaPress
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warsawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Najsłynniejsze Okręty Podwodne | Autor: David Ross

Wybierz opinię:

TomG

Najsłynniejsze okręty podwodne. Ilustrowana historia to już drugi tom wielotomowej Panoramy techniki wojskowej wydawnictwa Alma-Press, który otrzymałem do recenzji. Pierwszym, jaki miałem przyjemność czytać (i oglądać), było Nowoczesne uzbrojenie lotnicze i muszę szczerze przyznać, iż tom ten zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Mnogość danych zawarta w nim, ilość doskonale obrazujących poruszaną tematykę ilustracji i zdjęć, a także elokwencja autora, Martina J. Dougherty’ego, sprawiły, że niezwykle chętnie sięgnąłem po kolejny tom Panoramy techniki wojskowej. I, jak podejrzewam, nie będzie to ostatni tom tej bardzo dobrze przygotowanej serii, który zagości na półkach mojej domowej biblioteczki.

 

Najsłynniejsze okręty podwodne Davida Rossa to solidna, obejmująca ponad dwie setki stron encyklopedia marynistyki, poruszająca tematykę łodzi podwodnych i związanych z nimi kwestii, takich jak życie ich załóg pod wodą, sposoby walki, zanurzanie i wynurzanie łodzi. Najsłynniejsze okręty podwodne zawierają dane taktyczno-techniczne, opisy i zdjęcia broni, przekroje i zdjęcia sylwetek lodzi produkowanych w różnorakich krajach świata. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że wszystkie te informacje, ilustracje i zdjęcia zostały wydrukowane na kredowym papierze i opatrzone grubą okładką, co – choć ma duży wpływ na cenę wszystkich tomów Panoramy techniki wojskowej – decyduje o prestiżowym wyglądzie i zwiększonej wytrzymałości tomów serii.

 

Zagłębiając się w urozmaiconą naprawdę dużą ilością ilustracji i zdjęć lekturę Najsłynniejszych łodzi podwodnych, czytelnik zapozna się w pierwszej kolejności z okrętami podwodnymi z okresu do końca II Wojny Światowej. Następnie autor zdecydował się przedstawiać kolejne typy łodzi podwodnych, wśród których przeczytamy na przykład o sławetnym okręcie U-9, USS Virginia i wielu innych. David Ross zdecydował się na bardzo systematyczny sposób opisywania kolejnych okrętów, gdyż zbudował swoją encyklopedię według zasady od najstarszego do najnowszego. W efekcie czytelnik zapoznaje się z łodziami podwodnymi istniejącymi już od 1775 roku, czyli z Turtlem, który w zasadzie wiele wspólnego z późniejszymi, znacznie bardziej zaawansowanymi okrętami nie miał, potem przechodzi przez opisy kilku okrętów pływających w dziewiętnastym wieku, aż dociera do wieku dwudziestego, kiedy to ich liczba bardzo się zwiększa. Docieramy także do wieku XXI, czyli krótko mówiąc do najnowocześniejszego uzbrojenia w historii podwodnej marynarki wojennej. Jak więc wyraźnie widać, David Ross kompleksowo przemyślał budowę swojej encyklopedii, rozsądnie układając nie tylko okręty podwodne od najstarszych do najnowszych, niewykrywalnych jednostek podwodnych, ale także bardzo sprawnie obrazując czytelnikowi rozwój technologii, uzbrojenia oraz sposobów wykorzystywanych przy budowie tych niesamowitych, opancerzonych łodzi. Każdy czytelnik zainteresowany tą odmianą przemysłu wojennego dostaje więc w swoje ręce książkę złożoną i napisaną bardzo sprawnie, nie pozostawiającą czytelnikowi zbyt wielu pytań odnośnie poruszanej tematyki. Owszem, może i w publikacji Davida Rossa nie występują wszystkie wyprodukowane w dziejach ludzkości okręty podwodne, ale zastosowany przez autora przekrój historyczny jest w zupełności wystarczający do tego, by zobrazować rozwój technologii stosowanej na przestrzeni lat w tej konkretnej gałęzi przemysłu wojskowego.

 

Dla mnie, całkowitego laika w tematyce przemysłu zbrojeniowego, publikacja Davida Rossa jest książką bardzo sprawnie wyczerpującą poruszaną na ponad dwustu kartach tematykę. Zastosowane w publikacji schematy omawiania kolejnych typów łodzi podwodnych i używane przez autora słownictwo sprawiają, że nawet nieobeznany z tą specyficzną tematyką czytelnik nie będzie miał żadnych problemów ze zrozumieniem omawianych zagadnień. Przemysł zbrojeniowy więc jawi się w Nowoczesnych okrętach podwodnych bardzo przejrzyście. A sama pięknie wydana publikacja z pewnością będzie stanowić ozdobę każdej domowej biblioteki.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial