Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Lecznicze Głodówki Dla Każdego

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Ruediger Dahlke
 • Tytuł Oryginału: Das Große Buch Vom Fasten
 • Gatunek: PoradnikiZdrowieMedycyna
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Liczba Stron: 336
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205
 • ISBN: 9788365404015
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Lecznicze Głodówki Dla Każdego | Autor: Ruediger Dahlke

Wybierz opinię:

Sonrisa

W ostatnim czasie znów coraz częściej mówi się o różnego rodzaju głodówkach i postach, które mają pomóc w zwalczaniu licznych objawów chorobowych. Piszę znów, ponieważ mam wrażenie, iż swego rodzaju moda na głodówki co jakiś czas powraca, choć zawsze w nieco innej formie. Pamiętam, jak kilka, być może kilkanaście lat temu prawdziwą popularnością cieszyły się kilkudniowe głodówki, które wtedy jednak traktowane były jako szybkie i skuteczne kuracje odchudzające. Dzisiaj do kwestii takich metod podchodzi się nieco inaczej. Wszyscy ich zwolennicy podkreślają, że nie chodzi tutaj o zmniejszenie masy ciała, choć niewątpliwie jest to jeden ze skutków przeprowadzenia leczniczego postu. Niemniej najważniejsze jest tutaj zdrowie. W czasach, gdy coraz więcej osób cierpi z powodu różnych chorób cywilizacyjnych argument ten wydaje się być jak najbardziej trafiony. Odzyskanie zdrowia to bardzo dobra motywacja do tego, by podjąć trud leczniczej głodówki.

 

Jednak o tego rodzaju terapii, bo chyba tak można nazwać przeprowadzanie, zwłaszcza regularne, postu, mówi się coraz częściej w kontekście holistycznego podejścia do zdrowia człowieka. Autorzy licznych publikacji an temat leczniczych głodówek zgodnie twierdzą, iż tego rodzaju dieta jest nie tylko doświadczeniem ciała, ale także ducha. Kilkudniowa głodówka oczywiście pozwala oczyścić swoje ciało z nagromadzonych w nim toksyn, ale też pozwala oczyścić umysł z nadmiaru myśli, skoncentrować się na tym, co najbardziej ważne. Ruediger Dahlke, lekarz, który pochwalić się może czterdziestoletnim stażem i który w swej lekarskiej praktyce wykorzystuje właśnie post jako metodę leczenia lub zapobiegania chorób, pisze w swojej książce „Lecznicze głodówki dla każdego” o tym, iż doświadczenie postu jest wręcz doświadczeniem z pogranicza medycyny i religii. Takie podejście także nie powinno dziwić, bo przecież post na stałe wpisany jest w wiele różnego rodzaju religii – poszczą chrześcijanie przed Wielkanocą, muzułmanie w trakcie Ramadanu, poszczą żydzi, buddyści, hinduiści... Zresztą inni lekarze, którzy także zalecają swoim pacjentom post, często odwołują się do kwestii religijnych – tu warto wspomnieć choćby o polskiej lekarce Ewie Dąbrowskiej.

 

Ruediger Dahlke zachęca więc do podjęcia trudu leczniczej głodówki nie tylko z powodów stricte medycznych. Reprezentuje on podejście holistyczne, całościowe, wyznając zasadę, iż zdrowie ciała jest silnie związane ze stanem psychicznym pacjenta. Według tego specjalisty stosowanie leczniczej głodówki jest więc metodą, która korzystnie wpłynie na obie te sfery człowieka, jest zatem metodą niezwykle skuteczną. Oczywiście, choć autor książki „Lecznicze głodówki dla każdego” jest zwolennikiem postu, przedstawia on sytuacje, w których pościć nie należy lub należy zachować szczególną ostrożność. Jako lekarz autor reprezentuje naukowe podejście do kuracji głodówką leczniczą, co sprawia, iż wszelkie zawarte w książce treści wydają się być wiarygodne, a autor staje się po prostu bardzo przekonujący.
Oprócz ogólnych informacji o leczniczych głodówkach, wymienieniu wszelkich przeciwwskazań do ich stosowania i zalet poszczenia, Dahlke dokładnie, krok po kroku opisuje sam przebieg takiej kilkudniowej głodówki, począwszy od przygotowania swojego organizmu do niej, a na tak zwanej fazie wychodzenia z postu i stopniowego wzbogacania swojego codziennego jadłospisu kończąc. Dodatkowo książkę wzbogacono o załączniki, w których zawarte zostały przepisy na postne herbatki czy zupy, ale też informacje o asanach jogi, które warto wykonywać w trakcie postu, o kąpieli stóp i innych czynnościach, które mogą wzmocnić efekt, jaki dzięki leczniczej głodówce uzyskamy. Wszystko to zostało przekazane w sposób niezwykle przystępny, co pozwala samodzielnie z powodzeniem przeprowadzić taka głodówkę. Mnie ta książka i jej autor przekonują, dlatego też polecam wszystkim, dla których ważne jest zachowanie zdrowia i wewnętrznej równowagi.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial