Okładka wydania

Dziennik Cwaniaczka Tom 12 No To Lecimy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 6 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Dziennik Cwaniaczka Tom 12 No To Lecimy | Autor: Jeff Kinney

Wybierz opinię:

Michał Lipka

CWANIACZKOWE ŚWIĘTA

 

Boże Narodzenie to jeden z ulubionych okresów twórców wszelkiej maści. Nic w tym dziwnego, te w końcu zawsze dobrze się sprzedają. Dlatego też rok w rok w grudniu rynek zapełnia się świątecznymi pozycjami: filmami, książkami, komiksami nawet. Szczególnie wrażliwe na tę tematykę są pozycje dla dzieci, Harry Potter w każdym tomie miał Gwiazdkę, Mikołajek też miał kilka przygód pod choinką, a to tylko ułamek tego, co możecie znaleźć jeśli chodzi o samą literaturę. Teraz także Cwaniaczek doczekał się powieści poświęconej tylko i wyłącznie Bożemu Narodzeniu. Gotowi? Bo znów będzie się działo!

 

Z czym kojarzą Wam się Święta? Ze śniegiem padającym z nieba, pięknie przystrojoną choinką, bałwanem, mrozem, prezentami etc.? Gregowi tak samo, niestety w tym roku może to wyglądać inaczej. Jak zwykle nie może doczekać się Gwiazdki, przygotowania do wszystkiego idą tak niezdarnie, że zapowiada się kolejna katastrofa, ale jednak katastrofa, którą wszyscy doskonale znają. Po co coś nowego? Wszystko zmienia reklama raju na wyspie Isla de Corales. Rodzice chłopaka na jej widok zawsze się rozklejają, bo właśnie tam spędzili swój miesiąc miodowy. Przypominają o tym przy każdej rocznicy ślubu, jednak widok sentymentalnego miejsca w tym właśnie gorączkowym okresie sprawia, że wpadają na genialny pomysł. Chcą bowiem wyjechać tam na Święta. Boże Narodzenie w tropikach? Niestety tylko Gregowi ten pomysł wybitnie się nie podoba (szczególnie, że wyjazd ma być prezentem samym w sobie), ale co ma do powiedzenia dziecko? Chłopak może liczyć na jedno: że coś pójdzie nie tak i będą zmuszeni zostać w domu. Wszystko wprawdzie na to wskazuje, korki na ulicach nie pozwalają im dojechać na lotnisko na czas, niekończące się kolejki coraz bardziej oddalają ich od wyznaczonej godziny lotu… Niestety śnieżyca nie dotknęła tylko ich okolicy, samolot ma opóźnienie, a zanim uda im się wsiąść na pokład, mija jeszcze więcej czasu. Lot też nie należy do najprzyjemniejszych, Greg popada w małą obsesję na punkcie ewentualnej katastrofy lotniczej i tego, co może pójść nie tak, na dodatek wszyscy (poza ojcem) trafili do klasy ekonomicznej, czasopisma i przekąski zostały w luku bagażowym wraz z resztą rzeczy, a chłopak musi siedzieć obok ciągle płaczącego malca i jego rodziców. Jak się oczywiście można spodziewać, to dopiero początek kłopotów. Bo jak tu cieszyć się Świętami w pełnych dzikich stworzeń tropikach?

 

Kiedy po raz pierwszy sięgałem po przygody Cwaniaczka, nie spodziewałem się, że to będzie dobra lektura. Byłem po prostu, kolokwialnie mówiąc, na fali po przeczytaniu Mikołajka i chciało mi się podobnej opowieści. Seria Jeffa Kinneya okazała się jednak tak niesamowita, że broniła się doskonale nie tylko jako przedstawiciel swojego gatunku, ale tak po prostu. Nawet na tle słynnych, cenionych i uwielbianych utworów tego typu. Czym? Lekkością, humorem, prawdziwością i bohaterem, który z miejsca kupuje czytelniczą sympatię. Greg jest zresztą posiadaczem niesamowitej logiki, takiej, która wpędza go i otocznie w kłopoty, z potem pomaga mu z nich wyjść. A jak rozbraja przy tym czytelników!

 

Do tego dochodzi też urocza, prosta (czasem nieco zbyt techniczna, ale nie czepiajmy się drobiazgów) strona graficzna, która wiele odpowiada do treści. Potrafi ona zaintrygować, jednak najważniejsza jest treść. A ta nie zwodzi, wręcz przeciwnie. I choć to już dwunasta część, nie czuć zmęczenia materiału. Dlatego też jak zwykle gorąco polecam „Cwaniaczka” Waszej uwadze. Naprawdę jest tego wart.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto