Okładka wydania

Twoja Wiara? Twoja Siła! Twoje Bogactwo!

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Twoja Wiara? Twoja Siła! Twoje Bogactwo! | Autor: Bogdan Piwowarczyk

Wybierz opinię:

Zawodowa Czytelniczka

Ksiądz Bogdan Piwowarczyk nie owija w bawełnę. Ocenia kondycję współczesnego świata, wytyka mu jego niedostatki i potępia wady. Jako źródło upadku moralności wskazuje konsumpcjonizm, który prowadzi do bezrefleksyjnego życia oraz przysłowiowej „kultury brzucha, a nie ducha” i braku poszanowania godności człowieka. Nie pociesza, nie głaszcze dobrotliwie po głowie, ale wskazuje na możliwość wyboru swojej ścieżki życiowej – nastawionej na byle jaką przyjemność i łatwe życie lub trudniejszej, ale zdecydowanie bardziej wartościowej – chrześcijańskiej, bliskiej Bogu. Książka Twoja wiara? Twoja siła! Twoje bogactwo! motywuje do działania i zachęca do krytycznego myślenia. Ksiądz Piwowarczyk dokonując diagnozy współczesnego świata, zwraca uwagę na to, że umiejętność samodzielnej oceny zjawisk i sytuacji powoli zanika, wprawiając człowieka w otępienie i bezczynność. Wizja świata początku XXI wieku nie jest pokrzepiająca. Autor nie próbuje zaklinać rzeczywistości i opisywać jej taką, jaka nie jest. Szczerość, z jaką się wypowiada, sprawia, że czytelnik nie boi się mu zaufać i uznać książki za godną uwagi. 

 

Ks. Piwowarczyk przekonuje, że chrześcijanin nie jest istotą biorącą się znikąd, należącą do jakiegoś innego świata, o którym wszyscy tyle dobrego słyszeli, ale nigdy go nie widzieli. Autor zaznacza, że dążenie do świętości jest powołaniem każdego wierzącego człowieka, jednak troska o dobro ziemskie, także należy do jego obowiązków. Spojrzenie na kwestię cielesnego życia jest świeże i zaskakująco proste. Ks. Piwowarczyk porusza jakże aktualną kwestię stosunku kościoła do polityki, funkcjonowania chrześcijan w przestrzeni społecznej oraz odpowiedzialności za to, co robimy, ale także za wszystkie te sytuacje, w których nie zrobiliśmy nic. Niezwykle ciekawe wydały mi się fragmenty książki, w których mowa jest o pośrednim wpływie człowieka na świat, w którym żyje. Ks. Piwowarczyk zaznacza, że równie istotne są konkretne działania, jak i wspieranie określonych przedsięwzięć lub ich negowanie. 

 

Autor pokazuje także, w jaki sposób upadek wiary we współczesnej Europie wpływa na jej kształt, renomę oraz znaczenie w świecie. Odkąd odwróciła się od chrześcijaństwa, a więc swoich korzeni, bo jak wiadomo to właśnie Biblia jest jednym z dwóch filarów europejskości, jej siła zaczęła słabnąć. Współczesne problemy ekonomiczne, gospodarcze, ale także socjologiczne nieustannie przewijają się w książce jako konsekwencja odsunięcia się Europejczyków od Boga. Cały osobny rozdział ks. Piwowarczyk poświęca Maryi. Koresponduje on z wcześniej poruszanymi kwestiami, staje się odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób radzić sobie z piętrzącymi się problemami. Autor nawołuje także do ewangelizacji laickiej sztuki i kultury.

 

Książka Twoja wiara? Twoja siła! Twoje bogactwo! bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Styl księdza Bogdana Piwowarczyka cechuje klarowność wywodu, precyzyjność oraz doskonałość w dobieraniu przykładów ilustrujących opisywane zagadnienia. Brak tutaj nużącego pouczania lub niepotrzebnego narzekania na kształt zastanej rzeczywistości.

 

Czytelnik jest w stanie wyczuć, że książka ks. Piwowarczyka jest owocem troski o losy współczesnego człowieka i świata. Autor zachęca do refleksji – nie tylko religijnej, ale refleksji w ogóle. Tempo życia XXI pierwszego wieku wymusza ciągły pośpiech oraz wykonywanie czynności z mechaniczną, a więc bezmyślną swobodą. Ksiądz Piwowarczyk przekonuje, że w życiu liczy się coś więcej niż tylko „odhaczenie” zadań do wykonania. Właśnie z tych powodów Twoja wiara? Twoja siła! Twoje bogactwo! to świetna lektura na czas adwentu, ale także nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial