Tajemnica Mody

Autor: Martin WidmarkHelena Willis

Okładka wydania

Tajemnica Mody


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Sonrisa

Seria książek dla dzieci opowiadająca o biurze detektywistycznym Lassego i Mai bije rekordy popularności nie tylko w Skandynawii, gdzie powstała i została doceniona już jakiś czas temu, ale także w Polsce. Świadczy o tym choćby fakt, że do tej pory na naszym rynku wydano ponad dwadzieścia tomów, a każdy z nich cieszy się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych czytelników. Trudno się temu dziwić. Książki nie tylko zwracają uwagę ciekawą, rzucającą się w oczy okładką, ale także bawią najmłodszych.

 

Bohaterami książek z tej serii są uczęszczający do tej samej klasy Maja i Lasse. Po lekcjach prowadzą biuro detektywistyczne, które rozwiązuje tajemnicze zagadki i sprawy, z jakimi borykają się mieszkańcy niewielkiej szwedzkiej miejscowości Valleby. Tym razem młodzi detektywi muszą zbadać sprawę tajemniczego zaginięcia kotki, która należy do znanego projektanta mody. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że porywacz zwierzątka żąda w zamian za jego zwrócenie teczki, w której znajdują się plany najnowszej kolekcji mody stworzonej przez owego słynnego projektanta. Do Valleby przybył on, by sędziować w konkursie na najlepiej ubranego mieszkańca. Czy porwanie kotki może mieć coś wspólnego właśnie z tym? A może chodzi tylko o przejęcie najnowszych projektów? Tego dowiedzieć muszą się Lasse i Maja, którzy podejmują się odnalezienia zwierzaka i odkrycia, kto stoi za jego zniknięciem.

 

Cała historia jest opisana w sposób, który z pewnością porwie każdego młodego czytelnika. Książki o Lassem i Mai to przykład lektur, dzięki którym dzieci z pewnością polubią czytanie. „Tajemnica mody” to kolejna detektywistyczna, można powiedzieć kryminalna historia przeznaczona dla najmłodszych. Świetnie skonstruowana, nieco zabawna i przede wszystkim wciągająca sprawia, że młody czytelnik może czerpać ogromną przyjemność z lektury. Tym bardziej, że książka została wydana tak, by nawet dzieci, które dopiero mogły się uczyć, były w stanie przeczytać ją samodzielnie. Nie jest długa, wzbogacono ją ciekawymi ilustracjami. Przede wszystkim zaś napisana jest prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Nie bez znaczenia jest tutaj także fakt, iż książka posiada dużą czcionkę, dzięki której nawet pierwszo- czy drugoklasiści poradzą sobie z jej przeczytaniem. Czy to jednak oznacza, że ta pozycja przeznaczona jest tylko dla siedmio- i ośmiolatków? Na pewno nie!

 

Myślę, że książka „Tajemnica mody”, podobnie zresztą jak i inne książki z cyklu o Lassem i Mai, jest świetną propozycją także dla młodszych i starszych dzieci. Te ostatnie na pewno chętnie będą poznawać kolejne przygody młodych detektywów. Dla młodszych z kolei czytanie tej książeczki będzie okazją do spędzenia czasu wspólnie z rodzicami. Tym bardziej, że jestem pewna, iż również dorośli świetnie się będą bawić podczas poznawania kolejnych przygód Lassego i Mai.

 

Czy książka ma jakieś wady? Szczerze mówiąc, nie jestem w stanie wymienić jakiejkolwiek. Można oczywiście narzekać, iż jest to książka skandynawska, co oznacza, że i przedstawiony w niej świat jest związany ze skandynawskimi realiami. Z drugiej jednak strony warto pamiętać, iż to właśnie Skandynawowie słyną z pisania najlepszych i najciekawszych kryminałów oraz z pisania najchętniej czytanych przez dzieci książek właśnie dla nich! Myślę więc, iż wybór książki 'Tajemnica mody” będzie doskonały, jeśli chcemy dobrze kształtować literackie gusta naszych dzieci. Sądzę też, iż właśnie ta pozycja będzie idealnym mikołajowym bądź bożonarodzeniowym prezentem.

 

Tych, którzy mieli szansę poznać wcześniejsze przygody Lassego i Mai nie muszę zresztą do tego przekonywać. Z olei tych, którzy do tej pory nie spotkali się z tą serią mogę uspokoić: książek od biurze detektywistycznym Lassego i Mai nie trzeba czytać po kolei. Dlaczego więc nie zacząć swojej przygody z nimi właśnie od najnowszej „Tajemnicy mody”?

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!