Okładka wydania

Nowoczesne Uzbrojenie Lotnicze Podwieszenia - Taktyka - Technika

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nowoczesne Uzbrojenie Lotnicze Podwieszenia - Taktyka - Technika | Autor: Martin J. Dougherty

Wybierz opinię:

TomG

Publikacje poświęcone militarystyce skierowane są do określonego odbiorcy. Zwolennicy techniki wojskowej wszelkiego rodzaju niedawno otrzymali od oficyny wydawniczej Alma-Press serię, która całkowicie powinna zaspokoić ich specyficzne wymagania. Panorama techniki wojskowej, bo tak właśnie wydawnictwo nazwało serię skupiającą aż dwadzieścia pięknie wydanych, bogato ilustrowanych tomów, to nie lada gratka dla każdego fana współczesnej (i nie tylko współczesnej) wojskowości.

 

Panorama techniki wojskowej jest obszernym zbiorem wszystkich dziedzin techniki wojskowej. Każdy z tomów serii poświęcony jest innej gałęzi przemysłu zbrojeniowego, tak więc spragniony tego rodzaju wiedzy czytelnik przeczyta o lotnictwie, batalionach pojazdów pancernych, artylerii, broni wojska polskiego w czasie II wojny światowej, najsłynniejszych czołgach, pistoletach i karabinach, łodziach podwodnych, okrętach, pancernikach i krążownikach. Jak wyraźnie widać z tego zestawienia, czytelnik zainteresowany techniką zbrojeniową, nie tylko współczesną, ale także dwudziestowieczną, dzięki serii Panorama techniki wojskowej zyskuje dostęp do obszernej, skumulowanej wiedzy.

 

Pierwszy tom serii, jaki wpadł moje ręce, to Nowoczesne uzbrojenie lotnicze o podtytule: Podwieszenia, taktyka, technika Martina J. Dougherty’ego. Jest to wydany na papierze kredowym tom w twardej oprawie, obejmujący ponad dwie setki stron i mogący być ozdobą każdego księgozbioru. To najbardziej aktualny i jedyny na rynku wydawniczym leksykon omawiający różne rodzaje uzbrojenia używanego we współczesnych samolotach bojowych oraz jego zastosowanie w walce. Nowoczesne uzbrojenie lotnicze zawiera ponad trzy setki ilustracji wykonanych za pomocą grafiki komputerowej i ponad setkę efektownych fotografii przedstawiających samoloty, ich uzbrojenie oraz wyposażenie. Zobaczymy więc nie tylko wszelkiego rodzaju pociski bliskiego i dalekiego zasięgu o różnej mocy głowicach, ale także takie oprzyrządowanie jak m.in. zasobniki celownicze, nawigacyjne i systemy walki elektronicznej. Co więcej, autor Nowoczesnego uzbrojenia lotniczego oddaje w ręce czytelnika informacje bardzo szczegółowe, objaśnia użycie poszczególnych rodzajów uzbrojenia oraz opisuje – na przykładu – warianty podwieszeń zapewniające jego maksymalną skuteczność. Dla czytelników spragnionych wiedzy na temat bomb i pocisków lotniczych Martin J. Dougherty przygotował szczegółowy wykaz pocisków rakietowych, obejmujący ich dane techniczne oraz rzuty obrazujące ich dokładny wygląd.

 

Forma przygotowania zawartości Nowoczesnego uzbrojenia lotniczego jest bardzo przejrzysta dzięki swej prostocie. Autor począwszy od ciekawego wstępu, skupia się następnie na kolejnych modelach samolotów, opisując każdy z nich bardzo dokładnie, wykazując ich mocne strony i uwidaczniając czytelnikowi znaczące różnice między typami samolotów bojowych. Już przy pierwszym z nich, amerykańskim A-10 Thunderbolt II, czytelnik może zaobserwować, jak bardzo skrupulatnie autor podchodzi do opisywanej tematyki, obrazując podwieszenie samolotu wraz z pełnym uzbrojeniem, aż dziesięć różnych jego możliwych wariantów, skupiając się również na działkach i atakach za ich pomocą. Dla wnikliwych autor podaje także zastosowanie każdego wariantu uzbrojenia i jego skuteczność, opisując, który wariant jest wykorzystywany w dalekiej misji uderzeniowej, a który przy potrzebie zadania precyzyjnego uderzenia. Jak więc wyraźnie widzimy, każdy z występujących w publikacji samolotów został opisany tak dokładnie, jak to było możliwe.

 

Przyznam szczerze, że leksykon Martina J. Dougherty’ego zrobił na mnie wrażenie. Nie tylko pod względem eleganckiej i przejrzystej kompozycji wnętrza, ale również szczegółowości opisów, dzięki którym nawet zupełny laik w kwestii militarystyki – jak ja, na przykład – otrzymuje obszerny wgląd w kwestie wojskowości, których wyszukanie w Internecie zajęłoby bardzo dużo czasu. Polecam wszystkim zainteresowanym Nowoczesne uzbrojenie lotnicze, publikację trzymającą wysoki poziom pod każdym możliwym względem. Jest to leksykon warty swej niemałej ceny.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial